DoorDash, Hasbro, Palantir, Walmart i nie tylko

Gra planszowa Monopoly od producenta gier Hasbro w sklepie z zabawkami w Nowym Jorku.

Obrazy Getty

Sprawdź, które firmy trafiają na pierwsze strony gazet w czwartek w południe.

DrzwiDash Akcje DoorDash wzrosły o ponad 11% po kwartalnych przychodach firmy dostarczającej żywność Okazało się lepsze niż oczekiwano. DoorDash odnotował w zeszłym kwartale przychody w wysokości 1,3 miliarda dolarów, przekraczając szacunki Refinitiv wynoszące 1,28 miliarda dolarów. Firma opublikowała również mocne liczby zamówień i dodała nowych użytkowników, co wskazuje, że popyt na usługi dostarczania żywności pozostaje wysoki.

Palantir . techniki Akcje Blantyre spadły o 10% po zyskach firmy To było poniżej oczekiwań Jednak w czwartym kwartale jego przychody przekroczyły szacunki. Zgłoszona strata netto wyniosła 156,19 mln USD, więcej niż 148,34 mln USD straty w tym samym okresie ubiegłego roku.

Hasbro Producent gier odnotował wzrost akcji o ponad 3% po tym, jak inwestor-aktywista Alta Fox Capital Management nominował pięciu dyrektorów do zarządu firmy. Alta płaci Hasbro za uruchomienie Wizards of the Coast i jego cyfrowej konsoli do gier, która obejmuje takie marki jak Dungeons and Dragons oraz Magic: The Gathering. Alta posiada 2,5% udziałów w Hasbro o wartości około 325 mln USD.

Szybko Akcje firmy zajmującej się przetwarzaniem w chmurze spadły o 30% w obliczu rozczarowujących całorocznych prognoz. Spółka szybko odnotowała straty w czwartym kwartale, choć były one mniejsze niż oczekiwali analitycy, a przychody przekroczyły konsensus szacunkowy.

NVIDIA Akcje producenta chipów spadły o 6%. Chociaż firma odnotowała dobre wyniki kwartalne. Nvidia zauważyła, że ​​jej biznes samochodowy, który jest rynkiem wzrostu dla jej chipów, spadł o 14% do 125 milionów dolarów. Presję wywierały na nią również obawy dotyczące ekspozycji na rynek kryptowalut.

Fabryka serników Sieć restauracji odnotowała wzrost jej akcji o 4%, pomimo ogłoszenia, że ​​jej zyski nie były zgodne z oczekiwaniami analityków i rosnących kosztów nakładów, które zrównoważyły ​​wszelkie zyski w przychodach. Firma planuje podnieść ceny w nowych ofertach, które mogą podnieść ceny jeszcze w tym roku.

READ  Blue Origin ogłasza zastąpienie Pete'a Davidsona w nadchodzącej misji turystyki kosmicznej

Walmart – Akcje giganta detalicznego wzrosły o ponad 2% po Walmarcie Przekroczono prognozę zarobków Powiedzieli, że jest na dobrej drodze do osiągnięcia długoterminowych celów finansowych, wzywając do wzrostu skorygowanego zysku na akcję w średniej jednocyfrowej.

Tripadvisor Operator witryny turystycznej stracił 2,7% po niespodziewanej kwartalnej stracie i utraconych przychodach. Strona Tripadvisor poinformowała, że ​​spodziewa się znacznej poprawy na rynku turystycznym w 2022 r. po tak zwanym „nieoczekiwanym okresie odradzania się wirusów” w 2021 r.

Systemy Cisco Firma programistyczna dodała około 4% po tym, jak zgłosiła wylew kwartalnych przychodów i zysków oraz opublikowała optymistyczną prognozę na cały rok, powołując się na silny popyt ze strony firm zajmujących się przetwarzaniem w chmurze. Zarobki Cisco wynoszące 84 centy na akcję przewyższają szacunki o 3 centy. Przychody wyniosły 12,72 mld USD w porównaniu z szacunkami 12,65 mld USD.

Equinix Equinix, firma zajmująca się infrastrukturą cyfrową, zyskała ponad 4% po tym, jak TD Securities podniósł akcje do kupowania z trzymaj, powołując się na niedawny spadek. Aktualizacja nastąpiła dzień po tym, jak firma ogłosiła korektę EBITDA w czwartym kwartale, która przekroczyła szacunki, a także nieco lepsze przychody.

Yun Lee z CNBC przyczynił się do powstania raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *