Kontrakty terminowe na akcje rosną po tym, jak główne średnie odnotowały straty przez trzeci tydzień z rzędu

Gdzie główne średnie rozpoczynają tydzień

Ciężka wyprzedaż w zeszłym tygodniu spowodowała, że ​​główne średnie odnotowały trzeci z rzędu tydzień strat. Wszystkie 11 sektorów indeksu S&P 500, które zakończyły tydzień na minusie, doprowadziły do ​​spadków, a ceny materiałów spadły o około 5%.

Oto, jak działają kluczowe średnie:

  • Dow Jones Industrial Average spadł w piątek o 1,1%. Indeks 30-akcji zamknął się prawie 3% w ciągu tygodnia i zakończył o ponad 15% od 52-tygodniowego maksimum.
  • S&P 500 spadł o 1,1% w piątek i 3,29% w ciągu tygodnia. Indeks benchmarkowy osiągnął najniższy poziom zamknięcia od lipca i zamknął się o ponad 18 procent z 52-tygodniowego maksimum.
  • Indeks Nasdaq Composite spadł w piątek o 1,3% i zakończył swoją szóstą z rzędu negatywną sesję po raz pierwszy od 2019 roku. Indeks zaawansowanych technologii spadł o 4,21% w ciągu tygodnia i zamknął się o ponad 28% z 52-tygodniowego maksimum.

– Samantha Soobin, Christopher Hayes

Trust’s Lerner w poszukiwaniu oznak „stabilności” na wyprzedanym rynku

„To, w jaki sposób rynki reagują na wiadomości w weekend, może odgrywać kluczową rolę w kierunku, w jakim poruszają się rynki”, powiedział Keith Lerner z Trust.

„Najlepszym aspektem byków jest to, że rynek jest już w stanie ustabilizować się wraz ze wszystkimi złymi wiadomościami” – powiedział. „To przynajmniej powie ci, że rynek miał dość krótkotrwałego bólu. Chcę tylko zobaczyć – na wyprzedanym rynku – czy uda nam się znaleźć jakąkolwiek stabilność, która wróci do Internetu po długim weekendzie”.

Według Lernera wskaźniki techniczne pokazują najbardziej ekstremalne warunki wyprzedaży od czerwcowego dołka, ale nieznacznie wyższy lub niższy ruch na końcu weekendu może być dobrym znakiem.

W długi weekend Europa zmagała się z obawami o dostawy energii w związku z wiadomością, że Rosja wstrzyma dopływ gazu do Europy, podczas gdy OPEC+ ogłosił cięcia w produkcji. Lerner bacznie obserwuje też Europejski Bank Centralny i jego zbliżającą się decyzję o podwyżce stóp.

READ  Dlaczego największy statek wycieczkowy świata nie będzie tak zatłoczony, jak się obawiasz?

„Chcesz zobaczyć, czy rynek może jutro znaleźć stabilizację zamiast szerokiej wyprzedaży”, powiedział Lerner.

– Samantha Sobin

CVS kupi Signify Health za prawie 8 miliardów dolarów

Zdrowie CVS Poniedziałek powiedział, że Doszliśmy do porozumienia, aby kupić domowe produkty zdrowotne firma znak zdrowia za 30,50 dolarów za akcję, czyli około 8 miliardów dolarów.

Przejęcie, którego obie firmy spodziewają się zakończyć w pierwszej połowie 2023 r., umożliwi CVS dalsze rozszerzanie swojej rosnącej oferty usług opieki zdrowotnej i odbywa się pośród rywali Amazon i Walgreens, którzy chcą rozszerzyć swoją działalność w tej przestrzeni.

„To przejęcie wzmocni nasze relacje z konsumentami w domu i umożliwi dostawcom lepsze zaspokojenie potrzeb pacjentów, gdy będziemy wdrażać naszą wizję przedefiniowania opieki zdrowotnej” – powiedziała w komunikacie prasowym Karen Lynch, prezes i dyrektor generalny CVS Health.

Samantha Sobin, Leslie Joseph

Kontrakty terminowe na akcje otwierają się wyżej

Kontrakty terminowe na akcje wzrosły w poniedziałek, ponieważ Wall Street rozpoczął tydzień handlowy krótszy niż dzień wolny od pracy. Kontrakty terminowe związane z Dow Jones Industrial Average wzrosły o 121 punktów, czyli 0,39%, podczas gdy kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,26%. Kontrakty terminowe Nasdaq 100 wzrosły o 0,12%.

– Samantha Sobin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *