Elon Musk wycofuje czystkę „Legacy Checkmark” i ponownie sprawdza największe gwiazdy platformy

Prawie dwa dni po usunięciu „starych znaczników wyboru” CEO Twittera, Elon Musk, wydaje się machać białą flagą.

Za pośrednictwem Twittera w sobotę niektóre z największych nazwisk platformy, od Stephena Kinga po Chrissy Teigen, wyraziły zdziwienie, gdy nagle pojawiły się znaczniki wyboru.

„Przyjaciele powiedzieli mi, że mój niebieski czek został zwrócony. Nie wiem dlaczego. Nic nie zapłaciłem. Nie podałem numeru” – napisał na Twitterze. Seinfelda Gwiazda Jason Alexander.

Wygląda na to, że Musk zwracał niebieskie czeki tylko użytkownikom z największą liczbą obserwujących i wydaje się, że uległ problemowi, który spowodował wyłączenie platformy, odkąd podjął decyzję o oferowaniu własnego systemu czeków na Twitterze za 8 USD miesięcznie.

Czwartkowa decyzja Muska, by w końcu dotrzymać obietnicy weryfikacji tylko tych, którzy uiścili opłatę, spowodowała chaos na platformie, ponieważ masowa de-weryfikacja otworzyła drzwi wielu kontom oszustów celebrytów.

Ale w klasyczny piżmowy sposób Chief Twit najpierw próbował rzucić swoje poddanie jako epickiego trolla.

„Zapłacę za niebieski czek – mój prezent dla ciebie”, Musk napisał na Twitterze w odpowiedzi na wątek, w którym były sekretarz pracy Robert Reich odrzucił niebieski czek i potępił „nielicznych, którzy mają zbyt dużą władzę w Internecie”.

Musk później napisał na Twitterze: „Sprawdź kolego”.

Jednak to dalekosiężne posunięcie wydaje się być czymś więcej niż żartem dla tych, którzy krytykowali system weryfikacji.

Od papieża Franciszka po byłego prezydenta Donalda Trumpa, wielu notabli, którzy nie przeżyli, widziało porażkę niebieskich czeków po ich utracie na krótki okres.

Gdy czeki znów zaczęły napływać, wiele celebrytów, którzy głośno mówili o swojej decyzji, by nie płacić 8 dolarów, upewniło się, że ich zwolennicy wiedzą, że odbiór nie był ich dziełem.

„O mój Boże, to było lepronizowane, roztrzaskane, król bez mojej zgody. Nie znaczy nie, chłopaki „, napisała na Twitterze dziennikarka techniczna Kara Swisher.

READ  Amerykańskie akcje i kontrakty terminowe rosną wraz z zyskami: podsumowanie rynków

Tiegen dała nawet swoim wyznawcom wskazówki, jak pozbyć się irytującej odznaki, instruując gospodarza Pod Save America, Jona Favreau, aby: „Zmień swoje imię i usunie znacznik wyboru. Ale potem nie mów o tym więcej, bo coś dostaniesz inaczej.” Mówię poważnie lol ”.

Jednak wielu innych, od Malali Yousafazi po Charliego Sheena, było podekscytowanych powrotem Weryfikacji.

Aktywistka zajmująca się edukacją dziewcząt napisała na Twitterze: „Nie wiem, co się stało, ale cieszę się, że odzyskałam niebieski znaczek, żeby wszyscy wiedzieli, że nadal jestem Malalą”.

To, co stanie się dalej w sadze Elon-Twitter, można zgadywać, ale wydaje się całkiem jasne, że Musk nie jest nawet bliski poradzenia sobie z tym wszystkim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *