Dostęp osób niejawnych do YouTube jest powiązany z masowymi wyciekami

Henderson zauważył, że jeden incydent miał miejsce w 2022 r., kiedy KSI próbowała przekazać ponad 10 000 dolarów w postaci kart podarunkowych Amazon. Ale, KSI później zdał sobie sprawę Wszystkie kody kart upominkowych zostały wykorzystane przed opublikowaniem filmu, co doprowadziło do wewnętrznego dochodzenia w YouTube. Podobno firma wszczęła podobne dochodzenie po opublikowaniu zwiastuna filmu GTA VI Wyciekło, ale nie jest jasne, czy jest to powiązane.

Wszystko to ma związek z problemem, który wydaje się być ciągłym problemem w Google. w poniedziałek, 404 mediów Opublikowane raporty Na podstawie zapisów wewnętrznej bazy danych Google odkryłem, że A Wykonawca Google pozostał w tyle Wyciek Nintendo z 2017 r., na który można było spojrzeć wcześniej Stworzony świat Yoshiego.

W tym czasie użytkownik był włączony Zdjęcie udostępnione przez Reddita Do zwiastuna przed jego zaprezentowaniem na E3. W pasku adresu obrazu znajduje się adres URL „admin.youtube.com”, co oznacza, że ​​pracownik uzyskał dostęp do prywatnej wersji filmu.

Firma Google potwierdziła, że ​​pracownik uzyskał dostęp do informacji zawartych we wpisie bazy danych, który przeglądał 404 mediów. „Pracownik Google celowo ujawnił prywatne informacje o Nintendo” – czytamy we wpisie. „Były TVC [temporary vendor contractor] Pobierz film za pomocą konta administratora i udostępnij znajomemu niepublikowaną funkcję Nintendo. We wpisie napisano również, że incydent był „niezamierzony”.

W oświadczeniu do krawędźMatt Bryant, rzecznik Google, twierdzi, że każdy tag jest oznaczony przez… 404 mediów „Wówczas zostało to sprawdzone i rozwiązane”. Firma nie wyjaśniła jednak, co robi, aby uniemożliwić pracownikom wcześniejszy dostęp do treści i ich wyciek.

READ  PSA: Być może nie będziesz musiał otwierać skrzyni Smash Bros. nowe amiibo do użycia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *