Dow Jones Futures: niespodzianki BoJ; Skoki Tesli

Kontrakty terminowe Dow Jones zostały zmienione w środę, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i kontrakty terminowe na Nasdaq, po tym, jak Bank Japonii nieoczekiwanie pozostał spadkiem. Akcje United Airlines i Moderna podskoczyły po tej wiadomości. Duże zwolnienia w Microsoft mogą nadejść w środę.
XRajd giełdowy miał stosunkowo spokojną sesję, pomimo silnego spadku indeksu Dow Jones.

Tesli (TSLA) kontynuował odbicie od dołków na rynku niedźwiedzi, skacząc o 7,4% do 131,49. Akcje przesunęły się nieco powyżej linii 21-dniowej, ale nadal są znacznie poniżej linii 50-dniowej, a zwłaszcza linii 200-dniowej. Odbiły się rejestracje pojazdów elektrycznych Tesli w Chinach W ostatnim tygodniu po ostatnich dużych obniżkach cen. Ale może minąć trochę czasu, zanim inwestorzy uzyskają jasny obraz wpływu globalnych obniżek cen i popytu na Teslę. Wyniki finansowe Tesli za czwarty kwartał zostaną opublikowane 25 stycznia.

Kilkudniowy przestój może spowodować powstanie większej ilości zapasów. Obejmuje to akcje, które wzrosły od wczesnego wejścia i mogą korzystać z uchwytów.

szewron (CVX), Firma farmaceutyczna Vertex (VRTX) I Cos TJX. (TJX) Trzy udziały są teraz wykonywalne.

Ale generalnie inwestorzy powinni uzbroić się w cierpliwość.

Bank Japonii pozostaje stabilny

Bank Japonii pozostawił politykę pieniężną bez zmian. Bank Japonii utrzymał politykę utrzymywania stóp procentowych i długu publicznego Japonii na poziomie bliskim 0%. W grudniu Bank Japonii faktycznie zwyżkował, pozwalając rentowności 10-letnich japońskich obligacji na wzrost do 0,5%. Wywołało to spekulacje, że Bank Japonii całkowicie zakończy politykę zerowych stóp procentowych.

Decyzja Banku Japonii o utrzymaniu kursu spowodowała, że ​​kontrakty futures na Dow, rentowności obligacji skarbowych i dolar zachwiały się.

Główne zarobki

Zjednoczone linie lotnicze (UAL) I Brokerzy interaktywni (IBKR) poinformował we wtorek wieczorem.

Zyski United Airlines z łatwością pokonały opinie z czwartego kwartału, podczas gdy przewoźnik również dał bycze wskazówki. Akcje UAL nieznacznie wzrosły po godzinach. Akcje spadły o 0,9 procent do 51,20 we wtorek, ale po gwałtownym wzroście w ciągu ośmiu sesji.

Zyski Interactive Brokers również przekroczyły liczbę wyświetleń. Akcje IBKR nieznacznie wzrosły w ciągu nocy. Akcje spadły o 2 centy do 77,19 we wtorek, operując po cenie 80,95 za punkt kupna od Podwójna podstawa dolna. Piątkowy ruch powyżej 50-dniowej linii zapewnił wcześniejsze wejście, ale tuż przed zyskami.

Karola Szwaba (SCHW) i firma transportowa Usługi transportowe JB Hunt (JBHT) w środę rano. Akcje SCHW wzrosły we wtorek o 0,6% do 83,49, osiadając na terytorium kupna. Akcje JBHT spadły o 0,3% do 176,29, między liniami 50-dniowymi i 200-dniowymi.

READ  Saudi Electricity Company, Ernst & Young, został ukarany grzywną w wysokości 100 milionów dolarów za oszukiwanie audytorów

Magazyn UAL znajduje się w wada 50. VRTX znajduje się w IBD Big Cap 20.

Nowoczesna szczepionka RSV

Moderna ogłosiła we wtorek dobre wyniki szczepionki przeciwko syncytialnemu wirusowi oddechowemu lub RSV. Szczepionka RSV w biotechnologii wykorzystuje zastrzeżoną technologię mRNA. Akcje MRNA silnie wzrosły w przedłużonym obrocie, wskazując na silne odbicie od około 10-tygodniowej linii. Szczepionka Moderna RSV następuje po pozytywnych wynikach RSV z Pfizer (PFE) I GlaxoSmithKline (GSK).

Redukcja etatów w Microsoft jest na horyzoncie

podczas, Microsoftu (MSFT— poinformował Bloomberg, powołując się na źródła. Cięcia mogą być „dużo większe” niż w przypadku poprzednich zwolnień. Sky News poinformowało, że gigant oprogramowania Dow Jones może zwolnić 5% pracowników lub 11 000 miejsc pracy. W październiku Microsoft zwolnił około 1000 miejsc pracy.

Akcje MSFT wzrosły we wtorek o 0,5% do 240,35, co oznacza siódmy z rzędu wzrost i tuż poniżej 50-dniowej linii. Wyniki finansowe Microsoftu zostaną opublikowane 24 stycznia.

Zobacz wideo zawarte w artykule CVX Stock, Eli Lily (LLY) I MercadoLibre (mili).

Dow Jones futures dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow niewiele zmieniły się w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,1 proc., a na Nasdaq 100 o 0,15 proc. Kontrakty futures były nieco niższe przed ogłoszeniem BoJ.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 5 punktów bazowych do 3,48%, cofając decyzję Banku Japonii.

Dolar umocnił się w stosunku do japońskiego jena.

Ceny ropy naftowej nieznacznie wzrosły.

Pamiętaj, aby pracować w nocy Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty handel podczas następnej zwykłej sesji Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do zaskarżenia akcje na zwyżkowej giełdzie w IBD Live


Wzrost na giełdzie

Rajd giełdowy miał we wtorek mieszaną sesję i generalnie wykazywał niewielką zmienność w ciągu dnia.

Dow Jones Industrial Average spadł we wtorek o 1,1 proc Handel giełdowyale jest to w dużej mierze spowodowane Goldman Sachs (p) I podróżnicy (TRW) waży na blue chipach. S&P 500 spadł o 0,2%, a akcje Tesli i Morgana Stanleya (SM) jest najlepszym wykonawcą. Nasdaq Composite zyskał 0,1 proc. Mała kapitalizacja Russell 2000 spadła o 0,1%.

Ceny ropy naftowej w USA wzrosły o 0,4% do 80,18 USD za baryłkę, zamykając się powyżej 80 USD po raz pierwszy od dwóch tygodni. Kontrakty terminowe na ropę naftową osiągnęły w ciągu dnia 81,23 USD.

READ  Giełda 2023: Co robić po roku „pozostawania poza domem”; Tesla, New i BYD Terminowa dostawa

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 2 punkty bazowe do 3,53%.

Fundusze giełdowe

Wśród funduszy ETF Innovator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) spadła o 0,2%. Fundusz ETF rozszerzonej technologii i oprogramowania iShares (IGV) wzrosła o 0,3%, będąc właścicielem flagowych akcji Microsoftu. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) wzrosła o 0,6%.

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (ARK)arka(wzrost o 2,9% i ETF ARK Genomics)ARKG) 1,8%, zarówno przedłużając zyski z linii 50-dniowej, jak i zmierzając w kierunku 200-dniowych MA. Akcje TSLA nadal przodują we wszystkich funduszach ETF Ark Invest, ponieważ Cathie Wood dodała wiele akcji w ostatnich tygodniach.

SPDR S&P Metals & Mining ETF-y (XME) spadła o 1%. US Global Gates Foundation ETF (Samoloty) wzrosła o 0,4%, przy dużych akcjach UAL. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) spadła o 0,8%. Energy Defined Fund SPDR ETF (xle) przechylił się w górę o 0,2%, przy czym akcje CVX utrzymały znaczną pozycję. Fundusz Selekcji Finansowej SPDR (XLF) spadła o 0,7%. SPDR Fundusz Selekcji Sektora Opieki Zdrowotnej (XLV) spadła o 0,5%.


Pięć największych chińskich akcji, które warto teraz obejrzeć


Akcje w strefach kupna

Chevron wzrósł o 1,65% do 180,49, przekraczając 50-dniową linię i krótkoterminowe maksimum na poziomie 180,23. Według Analiza MarketSmith.

Akcje VRTX skoczyły o 3,7% do 311,58, odbijając się powyżej 50-dniowej linii w obrotach powyżej średniej. Zapewnia to wczesne wejście dla Vertex, który ma płaską podstawę 324,85 Zakup punktowy. Akcje VRTX również odzyskały swój poprzedni punkt kupna na poziomie 306,05. Biotechnologia osiągnęła rekordowy poziom 324,75 8 grudnia, ale pod koniec roku spadła do 200-dniowej passy. Akcje Vertex odbiły się stamtąd w zeszłym tygodniu. Inwestorzy mogą poczekać, aby zobaczyć, czy akcje zatrzymają się wokół 50-dniowej linii.

TJX zamknął się o 2 centy na poziomie 81,55, odbijając się w ciągu dnia od testu na poziomie 81,29. Płaska podstawa Punkt skupu został zlikwidowany 6 stycznia. Od tego czasu akcje konsolidują się na wykupionym terytorium. Podstawa o głębokości 5% znajduje się tuż nad podstawą o głębokości 31%. Unifikacja Pucharu.

Analiza rajdu rynkowego

Rajd giełdowy był świadkiem relatywnie spokojnej sesji po ubiegłotygodniowych dużych wzrostach.

S&P 500 na krótko odzyskał poziom 4000 i spadł, ale utrzymał się tylko powyżej 200 dni.

Indeks Russell 2000, który w zeszłym tygodniu przekroczył linie 50-dniowe i 200-dniowe, cofnął się po osiągnięciu 1% swoich listopadowych maksimów.

Nasdaq Composite utrzymuje się powyżej 50-dniowej linii, z grudniowymi maksimami i 200-dniową linią znaczących obszarów oporu na horyzoncie. Duża część wtorkowej siły pochodziła od Tesli oraz pokonanych chipów i nazw oprogramowania chmurowego.

READ  Założyciel Bob's Red Mill, Bob Moore, umiera w wieku 94 lat

Dow Jones mocno spada, głównie na akcjach GS i Traveler. Indeks blue chipów jest wyraźnie powyżej swoich średnich kroczących, a do obserwacji pozostają tylko grudniowe maksima.

Rajd na rynku nadal wygląda dobrze. Szereg trendów, w tym linia zniesienia zaliczek Nasdaq oraz świeże szczyty i dołki, poprawiły się w ciągu ostatnich kilku sesji.

Skromna przerwa lub wycofanie się tutaj może być normalne, a nawet zdrowe. Zdecydowane wybicie S&P 500 poniżej 200-dniowej linii, prawdopodobnie podkopujące 50-dniową linię, byłoby jeszcze bardziej niepokojące. Z drugiej strony szczyty z końca 2022 r. oznaczają kolejny ważny poziom.

Chociaż Chevron, TJX, Vertex i kilka innych nazw są prawdopodobnie wykonalne, w tej chwili nie ma wiele do kupienia. Kilka akcji, które wyglądały obiecująco we wtorek rano, takie jak: potworny napój (mnst), usychał po zamknięciu.

Kilka akcji faktycznie poszło w górę w ciągu ostatnich kilku sesji, takich jak środek (MEDP) i MercadoLibre. Wstrzymanie kilku z tych nazw może pozwolić im na utworzenie uchwytów lub półek. W międzyczasie pojawiają się inne strzały.


Czas wejść na rynek ze strategią rynkową ETF IBD


Co teraz robisz

Cierpliwość jest ważna. Gdy rynek jest gotowy na potencjalne przerwy i niewiele akcji emituje sygnały kupna, oprzyj się pokusie zakupu przedłużonych akcji. Jeśli ta zaleta zadziała, masz przed sobą znacznie bezpieczniejsze szanse. Obejmuje to ostatnio gorące akcje, jeśli formacja dotyczy poziomów wsparcia lub dotyku.

Zdecydowanie przejrzyj wiodące ekrany giełdowe, aby znaleźć te, które pokazują obiecujące działania.

Jeśli rynek oferuje więcej akcji z migającymi sygnałami kupna, z czasem możesz stopniowo zostać ujawniony. Oprócz różnych prądów gospodarczych i Fed, trwa sezon wyników, a następne dwa tygodnie będą prawdopodobnie najcięższymi publikacjami.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie, aby nadążyć za trendem rynkowym, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @pracownik Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Po co upraszczać to narzędzie IBD spalonyklasa dla najlepszych zapasów

Chcesz uzyskać szybkie zyski i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTradera

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i oglądania

IBD Digital: Odblokuj notowania giełdowe, narzędzia i analizy IBD już dziś

Tesla vs. BYD: EV Giants walczą o koronę, ale który z nich jest lepszym zakupem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *