Dyrektor generalny Trump Media twierdzi, że zrobi „wszystko, co konieczne”, aby chronić inwestorów DJT przed krótką sprzedażą

Nunes skrytykował także prezydenta Joe Bidena za wspomnienie o cenie akcji Trump Media w przemówieniu z początku tygodnia.

– Czy to nie dziwne? – powiedział Nunes.

W swoich wtorkowych uwagach w Scranton w Pensylwanii Biden skrytykował Donalda Trumpa, jego republikańskiego przeciwnika w listopadowych wyborach, po tym jak akcje Trump Media spadły z początkowej ceny przekraczającej 70 dolarów.

„Jeśli udziały Trumpa w Truth Social – jego firmie – spadną choć trochę niżej, w ramach mojego planu podatkowego mógłby osiągnąć lepsze wyniki niż jego firma” – powiedział Biden.

Akcje Trump Media, notowane pod indeksem DJT, wzrosły w ten weekend, ale gwałtownie spadły ze szczytu. To sprawia, że ​​Trump, największy akcjonariusz firmy, ma mniejszą wartość na papierze za swoje 60% udziałów.

W komentarzach Nunesa w Newsmax podważono jego poprzednią teorię, że spadek akcji DJT przynajmniej częściowo można przypisać rzekomym nielegalnym manipulacjom na rynku.

Wcześniej w piątek dyrektor generalny Nasdaq, Nunes, ostrzegł, że spadek ceny akcji Trump Media może wynikać z „nagiej” krótkiej sprzedaży, czyli praktyki handlowej, w ramach której sprzedawca zakłada, że ​​cena akcji spadnie. Polega na tym, że przedsiębiorca sprzedaje akcje, które nie zostały pożyczone, lub organizuje pożyczkę.

„Raporty wskazują, że na dzień 3 kwietnia 2024 r. akcje DJT były zdecydowanie „najdroższą spółką z krótkim terminem sprzedaży akcji w USA”, co oznacza, że ​​brokerzy mają znaczną zachętę finansową do pożyczania nieistniejących akcji” – napisał Nunes w przesłanym piśmie. Według CNBC w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Nunes powiedział, że Trump Media zadebiutował na giełdzie Nasdaq.Lista progów Reg SHO,„Co może wskazywać na nielegalne zachowanie biznesowe.

Jednakże SEC zauważa na swojej stronie internetowej, że naga krótka sprzedaż „niekoniecznie stanowi naruszenie federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych”, chyba że jest celowo wykorzystywana do manipulowania rynkiem. Mówi także, że pojawienie się akcji na liście progowej Reg SHO niekoniecznie jest oznaką nielegalnej działalności handlowej.

READ  Raytheon przenosi siedzibę z Waltham na obrzeżach stolicy

Później tego samego dnia Citadel Securities, jedna z firm rynkowych wymienionych w liście, naśmiewała się z Nunesa, nazywając go „przysłowiowym nieudacznikiem, który próbuje zwalić winę za spadek cen akcji „nagiej krótkiej sprzedaży”.

W wywiadzie dla Newsmax Nunes zdawał się odpowiadać na następujące stwierdzenie: „Jeśli uważasz, że nie ma nic złego, mówisz, że nie ma nic złego. Nie wychodź i nie atakuj mnie osobiście”.

Założyciel Citadel Securities, Ken Griffin, jest głównym darczyńcą na rzecz kandydatów Partii Republikańskiej, w tym Nunesa, który przed objęciem sterów w Trump Media był przedstawicielem Izby Republikańskiej z Kalifornii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *