„Dziś ty, jutro ja”: NPR

Historia Justina Hornera poruszyła wiele osób.

Justina Hornera


Ukryj podpis

Przełącz podpis

Justina Hornera


Historia Justina Hornera poruszyła wiele osób.

Justina Hornera

Ta historia jest częścią serii My Unsung Hero autorstwa zespołu Hidden Brain. Zawiera historie ludzi, których życzliwość pozostawiła trwałe wrażenie na drugiej osobie.

W 2010 roku Justin Horner jechał ruchliwą autostradą w Portland w stanie Oregon, kiedy pękła mu opona w samochodzie. Zatrzymał się na poboczu drogi i umieścił znak informujący, że potrzebuje pomocy.

Trzy godziny później ciężarówka w końcu się zatrzymała. Wyszła czteroosobowa rodzina. Byli Latynosami, a ich córka służyła rodzicom jako tłumaczka z hiszpańskiego na angielski dla Hornera, więc mogli razem pracować przy naprawie samochodu Hornera.

Zajęło to około godziny, ojciec zaczął od znalezienia pnia drzewa na poboczu drogi i za jego pomocą uniósł samochód. Kiedy skończyli, matka przyniosła duży dzban wody, wypili i umyli ręce.

„Po prostu im dziękowałem, dziękowałem i dziękowałem” – wspomina Horner. „I próbowałem dać jej pieniądze. Miałem tylko banknot 20-dolarowy i pomyślałem, wiesz, przynajmniej tyle mogłem zrobić. A ona ich nie przyjęła”.

Horner jednak był uparty, w końcu włożył jej pieniądze do ręki i wyszedł.

Potem usłyszał, jak ich córeczka dzwoni i pyta Hornera, czy jest głodny. Tak było i przyszła z talerzem tamales z lodówki. Podziękowali sobie, wsiedli do ciężarówki i rodzina zaczęła odjeżdżać.

„Kiedy próbowali włączyć się do ruchu, rozpakowałem tamale i moje pieniądze są w tamale” – powiedział Horner. „Rozpakowali tamale, włożyli do niego dwudziestkę, a potem ponownie zawinęli”.

Horner natychmiast pobiegł w stronę ciężarówki, która zaczęła się zatrzymywać w ruchu, aby zwrócić na siebie uwagę ojca.

READ  Pierwsze zbliżenie nieznanego księżyca Marsa Deimosa

„Ma zamknięte okno. Widzi, że nadchodzę, i kręci głową. Ciągle powtarzam:” „””””””””””””””””””””””””” „Mam przy sobie rachunek” – wspomina Horner.

„On po prostu podniósł rękę i powiedział, wiesz, z tym wielkim uśmiechem na twarzy: «Dzisiaj ty, jutro ja»”.

Następnie mężczyzna pomachał Hornerowi, opuścił szybę i odjechał. Ostatnią rzeczą, jaką zobaczył Horner, była mała dziewczynka machająca na pożegnanie przez okno. Nigdy więcej ich nie zobaczył.

Kilka miesięcy później Horner Napisał swoją historię dla RedditaOtrzymał tysiące polubień i setki komentarzy. Został on przekształcony w artykuł w New York TimesDoprowadziło to do odniesień do wieczornych talk show i zainspirowało wiele filmów krótkometrażowych.

Horner wie, że sformułowanie „dziś ty, jutro ja” nie zostało wymyślone przez tego nieznajomego w ciężarówce – twierdzi, że jest to powszechne wyrażenie w Meksyku, skąd jego zdaniem pochodzi rodzina. Ale jej uczucia są uniwersalne. W wielu zakątkach Internetu stało się ono swego rodzaju skrótem od empatii.

„To dziwne. Wydawało się, że to rosół dla duszy Coś w tym stylu, prawda? „Na przykład: «Dzisiaj ty, jutro ja» albo «To mogłem być ty, a może to mogłem być ja»” – powiedział Horner.

„Ale kiedy zaczynasz to rozbijać, jest to dość duże. Myślę, że ostatecznie pokazuje to, że w określonej sytuacji każdy może być bezbronny i każdy potrzebuje pomocy”.

Słuchać Biorąc wszystko pod uwagę Codziennie tutaj Lub w lokalnej stacji członkowskiej, aby uzyskać więcej takich historii.

Mój Unsung Hero to także podcast – Nowe odcinki ukazują się w każdy wtorek. Aby podzielić się historią swojego niedocenionego bohatera z zespołem Hidden Brain, nagraj notatkę głosową na swoim telefonie i wyślij ją na adres [email protected].

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *