Dzisiejsze wiadomości Bidena: prezydent beszta Matta Gatesa za krytykę Ukrainy, jednocześnie zachwalając nowe rosyjskie sankcje

Obama żartobliwie nazywa Bidena „wiceprezydentem” po powrocie do Białego Domu

W prowokacyjnym przemówieniu wygłoszonym na Konferencji Północnoamerykańskich Związków Budowlanych prezydent Joe Biden wprowadził nowe sankcje wobec Rosji i, nie wymieniając go z nazwiska, wyśmiewał się z rep. Matta Gatesa za przesłuchanie sekretarza obrony Lloyda Austina.

Prezydent otrzymał owację na stojąco za wypowiedzi na temat gospodarki, miejsc pracy i związków zawodowych, a także otrzymał karę za stanowisko Amazona w sprawie regulacji miejsca pracy i jego poprzednika w sprawie podatków (również nie wymienione). Biden zakończył swoje przemówienie zapowiadając inwestycję 20 miliardów dolarów w transport publiczny – największą inwestycję w historii USA.

Wcześniej Republikanie i konserwatywni komentatorzy zostali skazani za zamieszczanie wprowadzających w błąd zredagowanych klipów, w których twierdzono, że prezydent jest lekceważąco ignorowany na korzyść Baracka Obamy podczas wczorajszego wydarzenia w Białym Domu.

Pan Obama wygłaszał swoje pierwsze publiczne wystąpienie w Pałacu Wykonawczym od czasu opuszczenia urzędu – obchody ustawy o przystępnej cenie, znanej również jako Obamacare. Biden ogłosił zmiany w programie opieki zdrowotnej, które mogą umożliwić objęcie ubezpieczeniem nawet 200 000 nieubezpieczonych Amerykanów.

Zapytany o radę dla Demokratów zaniepokojonych tegorocznymi wyborami w połowie kadencji, Obama powiedział, że mają historię do opowiedzenia: „po prostu muszą ją opowiedzieć”.

1649269220

Biden odpowiada na pytania Matta Gatesa na temat Ukrainy

Prezydent skierował kilka ostrych słów do przedstawiciela Florydy Matta Gatesa, który podczas wtorkowego przesłuchania w Kongresie podarł sekretarza obrony Bidena Lloyda Austina i skrytykował reakcję Stanów Zjednoczonych na kryzys na Ukrainie.

Oliver O’Connell6 kwietnia 2022 19:20

1649268020

Oliver O’Connell6 kwietnia 2022 19:00

1649267750

Biden krytykuje Trumpa bez wymieniania go

Prezydent Joe Biden kpił z „ostatniego człowieka” za jego obniżkę podatków o 2 biliony dolarów, udając, że zapomniał o nazwisku Donalda Trumpa, ponieważ „zapomniał przyjść na inaugurację”, by słyszeć brawa i śmiech ze strony związkowej publiczności.

Oliver O’Connell6 kwietnia 2022 18:55

1649267120

Eutanazja z lisa Capitol Hill

Oliver O’Connell6 kwietnia 2022 18:45

1649266168

Biden strzela z kuszy w Amazonkę w przemówieniu związkowym

Chwaląc zalety związków, prezydent Joe Biden otrzymał owację na stojąco od Konferencji Północnoamerykańskich Związków Zawodowych Budownictwa: „A propos, przybyliśmy Amazon. Patrz! Patrz!”

Oliver O’Connell6 kwietnia 2022 18:29

1649265964

Biden rzuca cień na Matta Gatesa w związku z przesłuchaniem Sec Def na Ukrainie

Oliver O’Connell6 kwietnia 2022 18:26

1649265614

Biden promuje sankcje wobec Rosji przy aplauzie fanów związkowych

Prezydent Joe Biden otrzymał owację na stojąco od publiczności w North American Construction Workers Union w Washington Hilton.

Rozpoczął od uwag na temat Ukrainy wzywającej Rosję do popełnienia „poważnych zbrodni wojennych” i promowania nowych sankcji.

„Nic nie jest mniej niż poważne zbrodnie wojenne – odpowiedzialne narody muszą współpracować, aby pociągnąć tych sprawców do odpowiedzialności, a wraz z naszymi sojusznikami i partnerami będziemy nadal zwiększać koszty gospodarcze, zwiększać cierpienie Putina i dalej zwiększać izolację gospodarczą Rosji.

(AFP)

Dodaje, że podjęte już kroki mają zmniejszyć PKB Rosji o dwucyfrową wartość tylko w tym roku.

Zamykamy wszelkie rachunki i środki posiadane przez te banki w Stanach Zjednoczonych. „Nie będą mogli ruszyć żadnych swoich pieniędzy” – powiedział o dwóch największych rosyjskich bankach.

„Tym nielicznym nie pozwala się zatrzymać jachtów i fortuny, podczas gdy na Ukrainie dzieci są codziennie zabijane lub zmuszane do opuszczenia swoich domów”.

Kończy część o Rosji i kończy okrzykiem bojowym: „A tak przy okazji, jeśli idę na wojnę, pójdę z wami.

Oliver O’Connell6 kwietnia 2022 18:20

1649264821

Biden mówi, że Rosja popełnia „poważne zbrodnie wojenne” na Ukrainie

Oliver O’Connell6 kwietnia 2022 18:07

1649263683

Na żywo — Biden zwraca się do związków zawodowych pracowników budowlanych w Ameryce Północnej

Obejrzyj transmisję na żywo, gdy Biden przemawia do związków budowlanych w Ameryce Północnej

Oliver O’Connell6 kwietnia 2022 17:48

1649262930

Co się stanie, jeśli ustawa Senate Covid-19 o ulgach nie powiedzie się?

Republikanie ze swojej strony obwiniali o niepowodzenia fakt, że administracja Bidena plan odwrotu Zarządzenie Trumpa z czasów administracji, które zabraniało ubiegającym się o azyl wjazdu do Stanów Zjednoczonych podczas pandemii COVID-19.

Przywódca mniejszości w Senacie Mitch McConnell Powiedział, że prawdopodobnie potrzebna będzie korekta w celu rozwiązania tej polityki. Ale lider większości w Senacie, Chuck Schumer, skrytykował republikańskich senatorów bloku w uwagach Halla.

Eric Garcia sprawdza, jaka będzie stawka, jeśli rachunek się nie powiedzie.

Oliver O’Connell6 kwietnia 2022 17:35

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *