EA ogłosiło plany umorzenia Mirror’s Edge i kilku gier Battlefield

DICE ogłosiło plany umorzenia Mirror’s Edge i kilku gier Battlefield.

„Zbliżając się do premiery Battlefield 1943 po 15 latach, Bad Company 1 i 2 oraz Mirror’s Edge, ogłaszamy, że ich podróż dobiega końca” — EA Studio książki Na blogu opublikowanym we wtorek.

Gry zostaną usunięte z cyfrowych witryn sklepowych 28 kwietnia, a usługi online dla tytułów zostaną zamknięte 8 grudnia.

Podczas gdy Battlefield 1943 jest grą wyłącznie online, w pozostałe trzy tytuły nadal będzie można grać, korzystając z ich funkcji offline, takich jak kampania dla jednego gracza.

„Chociaż te tytuły zajmują szczególne miejsce w naszych sercach, teraz nie możemy się doczekać tworzenia nowych wspomnień wraz z wami, gdy skupimy się na obecnych i przyszłych doświadczeniach z serii Battlefield” — powiedział DICE.

EA zamknęło usługi online dla wielu gier w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, w tym Mirror’s Edge w styczniu.

Dyrektor generalny DICE, Rebecka Coutaz, powiedziała w czerwcu zeszłego roku, że studio „nie ma czasu” na realizację projektów niezwiązanych z Battlefield, ponieważ chce zdobyć pozycję wiodącego dewelopera na rynku FPS.

EA ogłosiło niedawno, że DICE będzie współtwórcą kolejnej kampanii Battlefield dla jednego gracza, wspierając Ridgeline Games, nowe wewnętrzne studio kierowane przez współtwórcę Halo, Marcusa Leto.

DICE pracuje obecnie również nad przyszłym doświadczeniem dla wielu graczy w serii Battlefield.

Usunięcia po raz kolejny zwracają uwagę na kwestię zachowania w branży gier, ponieważ programiści stoją przed wyzwaniami, aby ich gry były grywalne w przyszłości, gdyby ważne usługi, takie jak Xbox Live lub PSN, zniknęły.

Dziennikarka Brittany Vincent argumentowała w kolumnie VGC, że branża gier musi zwiększyć wysiłki na rzecz ochrony gier wideo, zanim z czasem straci więcej tytułów.