Eduardo Rodriguez (indeks indeksowy) znajduje się na liście kontuzjowanych

DETROIT — Lewy obrońca Tigers, Eduardo Rodriguez, którego start jako startera pierwszej linii był kluczowym motorem poprawy Detroit w ciągu ostatniego miesiąca, we wtorek trafił na 15-dniową listę kontuzjowanych ze zwichniętym lewym palcem serdecznym. Tygrysy odbijają sezon i być może rynek handlowy tego lata podlega ciągłym zmianom.

Rodriguez, który ma bilans 4-4 z 2,13 ERA i 0,975 WHIP w 11 startach, doznał kontuzji podczas jednego ze swoich ostatnich rzutów w niedzielę przeciwko White Sox. Badanie i oceny MRI przeprowadzone przez kilku lekarzy ujawniły pęknięcie koła pasowego A4, które pomaga zakotwiczyć ścięgno w kości wokół czubka palca. Jest to bardziej powszechna kontuzja wśród wspinaczy skałkowych i miotaczy niż miotaczy, ale kontuzja może dotknąć miotaczy, gdy uwalniają piłkę z opuszków palców. Najbardziej znanym przypadkiem w baseballu jest Randy Dupnak, który doznał serii łez na rolkach, które skróciły sezon 2021 i wykluczyły go na większość 22. Jedno z badań z zeszłego roku wykazało, że sześciu graczy Premier League zostało kontuzjowanych. Odłóż inny zwykły harmonogram za sześć tygodni.

Rodriguez będzie odpoczywał przez siedem do dziesięciu dni, zanim zostanie ponownie oceniony pod kątem swojego programu rzucania, zgodnie z raportem kontuzjowanym Tigers.

„Zawsze trudno jest stracić jednego z najlepszych graczy” – powiedział główny trener AJ Hinch we wtorek po południu po ogłoszeniu wiadomości. „Ale to jeden z pięciu dni. Wciąż mamy nadzieję, że to będzie szybki powrót, ale tak właśnie jest.”

Rodriguez jest w drugim sezonie pięcioletniego kontraktu o wartości 77 milionów dolarów, który podpisał przed sezonem 2022. Chociaż umowa ma trzy lata i 49 milionów dolarów do końca tego roku, zawiera również klauzulę rezygnacji, która pozwoliłaby Rodriguezowi uderzyć w agencję. W poszukiwaniu większego kontraktu, zgodnie z dużymi transferami z poprzedniego sezonu. To, wraz z jego mocnym początkiem sezonu, podsyciło spekulacje, że Tygrysy mogą słuchać ofert wymiany, zamiast ryzykować utratę go jako wolnego agenta. Ale długoterminowe szkody wyraźnie wpłyną na ten rynek.

READ  Albert Pujols zdobywa 698 punktów w swojej karierze

Podczas gdy Tygrysy nie ogłosiły jeszcze planów zastąpienia Rodrigueza w początkowej rotacji, najbardziej prawdopodobną opcją jest Reese Olson, numer 11 zespołu według MLB Pipeline. Podczas gdy Olson ma rekord 2-3 i 6,38 ERA na 10 startów dla Triple-A Toledo w tym sezonie, jego pierwszym roku w juniorach, został osaczony w swoich ostatnich trzech startach, pozwalając na 2 przejazdy na 10 trafień. 3 inningi z 22 strikeoutami. W zeszły piątek przeciwko Rochester wachlował 10 pałkarzami w ciągu pięciu inningów jednobiegowej piłki. Olson jest już w 40-osobowym składzie Detroit, więc Tygrysy po prostu muszą go powołać, jeśli zdecydują się wystawić go w rotacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *