Ekskluzywny tryb widoku konsoli PlayStation 5 Pro będzie łączyć skalowanie do rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę i śledzenie promieni; 28% szybsza pamięć RAM, 45% szybsza karta graficzna

Aby otrzymać etykietę PlayStation 5 Pro o nazwie Trinity Enhanced, gry muszą mieć ekskluzywny, profesjonalny tryb wyświetlania, który zapewnia rozdzielczość 4K przy 60 klatkach na sekundę.

Według nowego raportu z Gry wewnętrzne, etykieta Pro Enhanced powróci z czasów PlayStation 4 Pro, aby wskazywać gry, które w pełni wykorzystują moc systemu. W przypadku PlayStation 5 Pro etykietą zostaną nagrodzone gry, które oferują ekskluzywny dla Pro tryb oglądania, który połączy skalowanie PSSR do rozdzielczości 4K, stabilne 60 klatek na sekundę oraz dodatkowe lub ulepszone efekty ray tracingu. Będzie to możliwe dzięki szybszej pamięci RAM (28%) i szybszemu procesorowi graficznemu (45%) w porównaniu do modelu bazowego. Łącznie szybsza pamięć RAM i procesor graficzny sprawią, że Pro będzie o 45% szybszy niż model podstawowy, podwajając jednocześnie prędkość wyświetlania.

PlayStation 5 Pro również otrzyma ulepszenia procesora, choć nie będą one tak znaczące, jak ulepszenia pamięci RAM i GPU. Istnieje jednak kilka znaczących ulepszeń, ponieważ procesor Zen 2 konsoli będzie gęstszy, a tym samym będzie oferował niższe zużycie energii, lepszą efektywność kosztową i mniejszą obudowę.

Plotki mówią, że PlayStation 5 Pro ma zostać wydane pod koniec 2024 roku. Będziemy Cię na bieżąco informować o systemie, gdy tylko pojawi się więcej informacji, więc bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami.

READ  10 naszych ulubionych gier z tegorocznego show

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *