Eksperci Apple twierdzą, że nie powinieneś marnować pieniędzy na tę aktualizację pamięci

Dwa ułożone iPhone’y

Czy szukasz miejsca na przechowywanie na swoim iPhonie? Czy regularnie musisz radzić sobie z denerwującymi wyskakującymi wyskakującymi okienkami, które pojawiają się tylko wtedy, gdy jesteś gotowy do pobrania aplikacji lub podjęcia ważnej akcji zdjęcie lub wideo? Rozwiązaniem może nie być to, co myślisz. Chociaż Apple oferuje Rozwiązania do przechowywaniaekspert techniczny David Brighton, autor Electricwheel.commówi, że nigdy nie powinieneś marnować pieniędzy na to uaktualnienie pamięci masowej.

Co to jest uaktualnienie pamięci masowej Apple?

Po pierwsze: czym dokładnie jest aktualizacja pamięci masowej Apple? „Ulepszenie pamięci masowej w urządzeniu to zwiększenie ilości miejsca dostępnego do przechowywania danych” – powiedział Brighton. „Można to osiągnąć, dodając więcej pamięci do urządzenia lub używając urządzenia pamięci masowej o większej pojemności, takiego jak dysk twardy”.

Według Brighton nigdy nie powinieneś marnować pieniędzy na modernizację pamięci masowej z dwóch głównych powodów:

„Po pierwsze, uaktualnienie wolumenu nie poprawi ogólnej wydajności systemu” — powiedział Brighton. „Oczywiście, możesz uzyskać niewielki wzrost prędkości, ale nie byłby wystarczająco duży, aby uzasadnić koszt aktualizacji. Po drugie, większość ludzi nigdy nie zbliża się do wykorzystania całej swojej przestrzeni dyskowej. Chyba że jesteś zaawansowanym użytkownikiem i ty masz wiele wymagających aplikacji, prawdopodobnie przekonasz się, że Twoja obecna pojemność jest więcej niż wystarczająca”.

Co powinieneś zrobić, aby odzyskać miejsce do przechowywania

Nie martw się, jeśli chcesz odzyskać miejsce na swoim iPhonie, możesz zrobić kilka rzeczy. Najpierw sprawdź, co zajmuje najwięcej miejsca na Twoim urządzeniu, zaleca Brighton. „Jeśli masz dużo muzyki lub zdjęć, rozważ przechowywanie jej w innym miejscu, na przykład w chmurze lub na dysku zewnętrznym” – powiedział Brighton. Możesz także usunąć nieużywane aplikacje lub usunąć stare pliki i dane, których już nie potrzebujesz.

READ  Według doniesień Apple w ciągu najbliższych dwóch tygodni zaoferuje wyższy kredyt w zamian za starsze iPhone'y

Inną opcją jest uaktualnienie do iPhone’a o większej pojemności. „W ten sposób będziesz mieć więcej miejsca na rzeczy, które chcesz zachować na swoim urządzeniu” – powiedział Brighton. Niezależnie od wybranej ścieżki upewnij się, że aktywnie zajmujesz się odzyskiwaniem miejsca na iPhonie, aby móc nadal z niego korzystać bez problemów.

Nie musisz radzić sobie z uporczywymi wyskakującymi okienkami pamięci masowej — podejmij proaktywne kroki, aby zaoszczędzić miejsce lub planuj z wyprzedzeniem, jeśli podejrzewasz, że potrzebujesz więcej miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *