Eksperci prawni twierdzą, że Elon Musk może być zmuszony do sfinalizowania akwizycji na Twitterze za 44 miliardy dolarów

Według ekspertów prawniczych amerykański sąd może zmusić Elona Muska do zakończenia przejęcia Twittera za 44 miliardy dolarów, pomimo… wyciągnąć wtyczkę w umowie.

Dyrektor generalny Tesli powiedział Twitterowi w piątek, że sfinalizował umowę, powołując się na obawy dotyczące liczby konta spamowe na platformie mediów społecznościowych.

Dyrektor generalny Twittera, Brett Taylor, odpowiedział tweetem, w którym stwierdził, że firma zamierza „prześledzić proces prawny w celu wyegzekwowania umowy o fuzji”.

Zarząd Twittera zobowiązuje się do sfinalizowania transakcji po cenie i warunkach uzgodnionych z panem Muskiem i planuje podjąć kroki prawne w celu wyegzekwowania umowy o połączeniu. Jesteśmy przekonani, że zwyciężymy w sądzie Delaware.

– Brett Taylor (@btaylor) 8 lipca 2022 r

W niedzielę wieczorem Bloomberg poinformował, że Twitter zebrał zespół prawników, aby pozwać Muska.

Jeden z ekspertów prawnych powiedział, że spodziewa się, że Twitter złoży pozew w Delaware, amerykańskim stanie, który sprawuje jurysdykcję nad transakcją, już w poniedziałek.

„Prawdopodobnie poproszą o orzeczenie deklaratywne, że nie naruszają umowy. Będą również żądać nakazu sądowego, aby Musk konkretnie wykonał swoje zobowiązania wynikające z umowy” – powiedział Brian Quinn, adiunkt w Boston College of Law.

pod Warunki umowy Firma mogłaby poprosić sędziego o „konkretne wyniki”, co zmusiłoby Muska do zakupu firmy za 54,20 USD za akcję. Zgodził się w kwietniu. Alternatywnie, firma może również zażądać od Muska opłaty za przerwę w wysokości 1 miliarda dolarów za odstąpienie od umowy z naruszeniem umowy.

Quinn powiedział, że argumenty Muska prawdopodobnie zawiodą w sądzie. W piątkowym liście Musk przedstawił trzy ogólne argumenty: że Twitter naruszył umowę, nie dostarczając wystarczających informacji na temat kont spamowych; że Twitter błędnie przedstawił liczbę kont spamowych w swoich ujawnieniach do Urzędu Nadzoru Finansowego USA; I że firma zerwała umowę, nie konsultując się z Muskiem, gdy niedawno zwolniła starszych pracowników.

Quinn powiedział, że prośby Muska o informacje dotyczące kont spamowych nie były „rozsądne” i nie zostały zaakceptowane przez sąd. „Nie może wykorzystywać nieuzasadnionych próśb o informacje, aby stworzyć pretekst do roszczenia o naruszenie” – powiedział.

„Holding ma bardzo słabe podstawy prawne” – powiedział John Coffey, profesor prawa z Columbia University – „Wydaje się, że Twitter dał mu dostęp do prawie wszystkiego, aby zaspokoić jego pragnienie poznania odsetka botów wśród jego użytkowników”.

Carl Tobias, przewodniczący prawa na Williams University of Richmond, powiedział: „Prezentacja Maska nie wydaje się dawać mu mocnych powodów prawnych do odstąpienia od umowy. Jego prawnicy przedstawili tylko zarzuty i argumenty na rzecz stanowiska Muska, a sędziowie będą musieli zdecydować, czy dowody, które przedstawi Musk, są wystarczająco przekonujące, aby wesprzeć zakończenie umowy.

Subskrybuj codzienną pocztę Business Today lub śledź Guardian Business na Twitterze w BusinessDesk

Jednak Tobiasz dodał, że obie strony mogą raczej zgodzić się na ugodę, niż skończyć w sytuacji, w której Musk zostanie poproszony o zakup firmy, której już nie chce. Analitycy ostrzegają, że przedłużająca się batalia prawna może jeszcze bardziej zaszkodzić cenie akcji Twittera i morale pracowników. Kompromis z Muskiem wyznaczyłby granicę w tej kwestii.

„Większość takich sporów zwykle kończy się ugodą, która pozwala powodom i pozwanym zachować twarz” – powiedział Tobiasz.

Analitycy spekulują również, że Musk może wykorzystać prawną bitwę, aby uzyskać niższą cenę za Twitter, chociaż oczekuje się również, że inwestorzy rozważą podjęcie kroków prawnych, jeśli transakcja na 54,20 USD za akcję nie powiedzie się i pozwie różnicę między ceną sprzedaży a ceną akcji. Aktualna cena akcji. Twitter kosztuje obecnie 36,81 USD za akcję.

„Wątpię, czy sąd wyda orzeczenie przed osiągnięciem ugody, a dzienna cena na Twitterze da ci wyobrażenie o tym, ile Musk ma nadzieję zapłacić” – powiedział Covey.

READ  Salmonella: Liczba przypadków prawie się podwoiła, ponieważ CDC rozszerza ostrzeżenia o infekcjach związanych z grillowanymi mięsami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *