Electronic Arts planuje zwolnić 5% siły roboczej i anulować grę Star Wars


Electronic Arts, które tworzy gry takie jak Madden NFL I Legendy ApexaDziś poinformowało, że planuje zwolnić pięć procent swoich pracowników i zaprzestanie pracy nad kilkoma grami.

Ogłoszenie to stanowi kontynuację trwającego procesu redukcji zatrudnienia w branży gier i technologii, który doprowadził do utraty tysięcy miejsc pracy.

Jak wynika z wtorkowego zgłoszenia papierów wartościowych, EA stwierdziło, że zwolnienia stanowią część szerszej restrukturyzacji mającej na celu wspieranie „strategicznych priorytetów i inicjatyw rozwojowych”. EA stwierdziło w tym dokumencie, że planuje również zmniejszyć powierzchnię swojego biura.

W zeszłym roku EA zwolniło 800 pracowników, a Epic Games we wrześniu zwolniło 830 pracowników. W styczniu Riot Games należące do Tencent poinformowało, że zwolni 11% siły roboczej, a Microsoft poinformował, że zwolni 1900 pracowników w działach gier Activision Blizzard i Xbox.

Sony poinformowało we wtorek, że zwolni 8% swojej globalnej siły roboczej, co oznacza około 900 stanowisk pracy.

Jak wynika z rocznego raportu EA, wydanego w maju ubiegłego roku, firma zatrudniała 13 400 pracowników. Oznacza to, że obecne cięcia mogą skutkować utratą około 600 stanowisk pracy.

Wraz z redukcją stanowisk dyrektor generalny Andrew Wilson wystosował list obejmujący całą firmę, informując pracowników o restrukturyzacji wydawcy. Oznacza to koniec niektórych aktywnych tytułów serwisowych i zaprzestanie rozwoju niektórych projektów.

Wilson stwierdził w swoim liście, że EA przechodzi restrukturyzację, aby stać się prostsza, aby zapewnić „głębsze, bardziej połączone doświadczenia fanom na całym świecie, którzy budują społeczność, kształtują kulturę i rozwijają fandom”. Powiedział, że firma odejdzie od licencjonowanych adresów IP i zamknie niektóre tytuły, aby przekierować swoje zasoby rozwojowe.

„Pracujemy również nad położeniem kresu gierom i odejściem od przyszłego rozwoju licencjonowanej własności intelektualnej, która naszym zdaniem nie odniesie sukcesu w naszej zmieniającej się branży” – stwierdził Wilson w liście. „Ta większa koncentracja pozwala nam pobudzać kreatywność, przyspieszać innowacje i podwoić nasze największe możliwości – w tym naszą zastrzeżoną własność intelektualną, e-sport i ogromne społeczności internetowe – aby dostarczać rozrywkę, której gracze chcą dziś i jutro”.

READ  PlayStation, GameCube, Wii i SEGA Emulator dla iPhone'a i Apple TV pojawią się w App Store

Następnie Wilson opowiada o zakresie zwolnień i sposobie współpracy z dotkniętymi nimi pracownikami:

„Chociaż nie każdy zespół będzie dotknięty, jest to najtrudniejsza część tych zmian i głęboko rozważaliśmy każdą opcję, aby spróbować ograniczyć wpływ na nasze zespoły. Naszym głównym celem jest zapewnienie członkom zespołu możliwości znalezienia nowych ról i ścieżki przejścia do innych projektów.Jeśli nie będzie to możliwe, będziemy wspierać każdego współpracownika i współpracować z nim z najwyższym zainteresowaniem, troską i szacunkiem.

Zakończenie procesu restrukturyzacji planowane jest na początek przyszłego kwartału.

Historia gier wideo Respawn zgłosił przybycie Gwiezdne Wojny Ta strzelanka pierwszoosobowa to tytuł, który nie posuwa się do przodu.

W oświadczeniu dla VGC prezes EA Entertainment Laura Milley powiedziała częściowo: „Zawsze trudno jest odejść od projektu, a ta decyzja nie odzwierciedla talentu, wytrwałości czy pasji zespołu do gry. Zapewnienie fanom kolejnych części gry kultowe marki, których pragną, to definicja hitowego opowiadania historii”. Właściwe miejsce, na którym można się skupić.

Inne nadchodzące projekty licencjonowane od EA Motive obejmują Człowiek z żelaza I Cliffhanger Czarna pantera. Przedstawiciel EA potwierdził portalowi GameIndustry.biz, że oba projekty są wciąż w fazie rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *