Niemiecka marynarka wojenna prawie zestrzeliła amerykańskiego drona nad Morzem Czerwonym – Raporty – DW – 28.02.2024

A Niemiecka fregata morska Wysłano, aby chronić statki handlowe w Morze Czerwone W środę niemieckie media podały, że niemieckie siły powietrzne przez pomyłkę prawie zestrzeliły amerykańskiego drona.

Co wiemy do tej pory?

the Niemieckie Ministerstwo Obrony Potwierdziła w poniedziałek incydent z dronem z udziałem kraju sojuszniczego, nie podając nazwy kraju.

Minister obrony Boris Pistorius Fregata Hessen, która przybyła do regionu w weekend w ramach misji Unii Europejskiej mającej na celu zabezpieczenie międzynarodowej żeglugi przed atakami, powiedziała Huti w Jemenie wspierani przez IranOtworzył ogień po tym, jak „nie powiodły się próby identyfikacji nieznanego drona”.

„Sprawa została rozwiązana, gdy ustalono, że nie był to wrogi dron, co stało się jasne dopiero, gdy było za późno” – powiedział rzecznik departamentu Michael Stempfel.

Na szczęście dwa pociski wystrzelone w stronę drona nie trafiły w cel i spadły do ​​morza z powodu „usterki technicznej” – podaje magazyn informacyjny Der Spiegel, który również twierdził, że dron, o którym mowa, był dronem zwiadowczym American Reaper.

Co amerykański dron robił w okolicy?

Nie podając swoich źródeł, Spiegel spekuluje, że dron mógł znajdować się w tym obszarze „w ramach amerykańskiej misji antyterrorystycznej” niezwiązanej z misją na Morzu Czerwonym, ale stwierdził, że wojskowi uważają, że incydent przyjaznego ognia pokazał, że koordynacja między sojusznikami zaangażowanymi w różne misje w okolicy Jemen „Potrzebuje poprawy.”

Gazeta Frankfurter Allgemeine Zeitung Dodał: „Wiadomo, że w regionie wykorzystywane są amerykańskie drony i nie mają one nic wspólnego z operacją na Morzu Czerwonym”.

Statek Hess z załogą składającą się z 240 niemieckich żołnierzy i marynarzy miał w środę więcej szczęścia, gdy w ciągu 15 minut udało mu się zestrzelić dwa drony Houthi.

Statek Hessen przybył do Morza Czerwonego w następny weekend Niemiecki parlament zatwierdził jego udział Według niemieckiego wojska udał się na misję w piątek.

READ  Rebelianci Houthi twierdzą, że w nalotach dowodzonych przez USA zginęło 5 osób, a 6 innych zostało rannych

Pistorius powiedział w środę, że „słuszne okazało się wysłanie fregaty na początku lutego, aby mogła rozpocząć działalność… natychmiast po ustaleniu mandatu”.

Czy Afryka może skorzystać na kryzysie na Morzu Czerwonym?

Ta przeglądarka nie obsługuje komponentu wideo.

MF/SMS (AFP, EPA)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *