Republikanie z Izby Reprezentantów zatwierdzą pomoc dla Ukrainy po wycofaniu wniosku granicznego

Wydaje się, że przywódcy Partii Republikańskiej w Izbie Reprezentantów formalnie wycofują się ze swojego żądania, aby prawodawcy zajęli się bezpieczeństwem granic przed przekazaniem jakiejkolwiek dodatkowej pomocy w celu wsparcia Ukrainy w walce z rosyjską inwazją.

Wiadomość ta nadeszła w czwartek w Izbie Reprezentantów w obecności spikera Izby Reprezentantów Mike'a Johnsona Mówi reporterom Ustawy dotyczące finansowania zarówno ukraińskiej obronności, jak i izraelskiego wysiłku wojskowego przeciwko Hamasowi zostaną przedstawione osobno w nadchodzących tygodniach. Nic nie wskazywało na to, że Republikanie będą w dalszym ciągu wzbraniać się przed przyjęciem ustawy bez uprzedniego osiągnięcia porozumienia w sprawie reformy imigracyjnej lub bezpieczeństwa granic, które mogłoby zyskać aprobatę obu izb Kongresu.

W grudniu ubiegłego roku Johnson jasno przedstawił tę prośbę, pisząc do Białego Domu w liście:[S]„Dodatkowe finansowanie Ukrainy zależy od wprowadzenia transformacyjnych zmian w przepisach dotyczących bezpieczeństwa granic naszego kraju”.

Jednak ustawodawstwo, które przynajmniej podejmowałoby wysiłek osiągnięcia tej „zmiany transformacyjnej”, upadło w Senacie po tym, jak Republikanie z Izby Reprezentantów dali jasno do zrozumienia, że ​​ustawa, będąca ponadpartyjnym kompromisem osiągniętym przez negocjatorów obu stron przy błogosławieństwie lidera GOP Mitcha McConnella, zmarł w dniu dotarcia do dolnej komory. Ustawodawstwo umożliwiłoby prezydentowi Joe Bidenowi zamknięcie amerykańskiego systemu przyjmowania azylantów, jeśli nielegalne przekroczenie granicy przekroczy określony próg. Żądanie Donalda Trumpa, aby Republikanie uchyliły ustawę, aby uniemożliwić przeciwnikowi osiągnięcie zwycięstwa politycznego w roku wyborczym, jest powszechnie uznawane za opozycję GOP w Izbie Reprezentantów.

Czwartkowa wiadomość stanowi odwrócenie poprzedniego stanowiska Johnsona i znak, że w nadchodzących miesiącach może on spotkać się z nowym oporem ze strony skrajnej prawicy.

READ  HelloFresh oskarżony o używanie mleka kokosowego uzyskanego z małpiego biznesu

Jedna z członkiń jego klubu, Marjorie Taylor Greene, Ostatnio w styczniu Powiedziała, że ​​zorganizuje głosowanie nad wnioskiem o usunięcie Johnsona ze stanowiska prezydenta, jeśli w Izbie pojawi się projekt ustawy o finansowaniu ukraińskiej armii.

„Nie możemy finansować Ukrainy” – powiedziała NBC News, dodając, że jest to „całkowicie zakazane… powód do ewakuacji”.

Johnsonowi może grozić zacięta bitwa polityczna, jeśli pani Greene lub jakikolwiek inny republikanin złoży przeciwko niemu wniosek o eksmisję; Większość GOP w Izbie spadła obecnie do zaledwie pięciu głosów dzięki niespodziewanej zapowiedzi rezygnacji senatora Kena Bucka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *