Elon Musk mówi, że Twitter zmieni logo, „do widzenia wszystkim ptakom”

23 lipca (Reuters) – Elon Musk powiedział w niedzielę, że nie może się doczekać zmiany logo Twittera, tweetując: „Wkrótce wprowadzimy markę Twitter i stopniowo wszystkie ptaki”.

W poście na stronie o godzinie 12:06 ET (0406 GMT), miliarder, właściciel platformy mediów społecznościowych, dodał: „Jeśli logo X będzie dziś wystarczająco aktywne, jutro sprawimy, że stanie się wirusowe na całym świecie”.

Musk opublikował zdjęcie chwiejnego „X”, a później na czacie audio na Twitterze Spaces odpowiedział „tak”, gdy zapytano go, czy logo Twittera ulegnie zmianie, dodając, że „powinno to było zostać zrobione dawno temu”.

W burzliwym okresie Muska, odkąd kupił Twittera w październiku, firma zmieniła nazwę biznesową na X Corp, odzwierciedlając wizję miliardera stworzenia „super aplikacji”, takiej jak chiński WeChat.

Firma nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz.

Witryna Twittera mówi, że jej logo przedstawiające niebieskiego ptaka jest „naszym najbardziej wyjątkowym atutem”. „Dlatego tak ją chronimy” – dodała.

Ptak został tymczasowo zastąpiony w kwietniu przez psa Shiba Inu firmy Dogecoin, co pomogło zwiększyć kapitalizację rynkową monety mema.

Firma spotkała się z powszechną krytyką ze strony użytkowników i specjalistów od marketingu, kiedy Musk ogłosił na początku tego miesiąca, że ​​Twitter ograniczy liczbę tweetów, które różne konta mogą czytać dziennie.

Dzienne limity pomogły rozwinąć wątki w konkurencyjnej usłudze należącej do Meta, która przekroczyła 100 milionów subskrypcji w ciągu pięciu dni od uruchomienia.

Ostatnią komplikacją dla Twittera był pozew złożony we wtorek, w którym twierdzi się, że firma jest winna co najmniej 500 milionów dolarów odpraw byłym pracownikom. Od czasu przejęcia przez Muska firma zwolniła ponad połowę siły roboczej, aby obniżyć koszty.

Dodatkowe raporty Rishabha Jaiswala z Bengaluru; Montaż przez Williama Mallarda i Jean Harvey

READ  Fundusze ETF Bitcoin, wieloryby i posiadacze detaliczni – oto, co się dzieje

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *