Elon Musk oklaskiwał, gdy saudyjski książę mówi o możliwym przejęciu Twittera

CEO Tesli Elona Muska Klaszcz ponownie po tym, jak saudyjski miliarder książę Alwaleed bin Talal odrzucił jego ofertę kupna Twittera za 43 miliardy dolarów.

„Nie sądzę, by proponowana oferta elonmusk (54,20 USD) zbliżała się do rzeczywistej wartości Twittera, biorąc pod uwagę perspektywy jego wzrostu” – napisał Al-Owaid w czwartek na Twitterze. „Za bycie jednym z największych długoterminowych współtwórców Twittera, [Kingdom Holding Company] i odrzucam tę ofertę.”

Współtwórcy Twittera wygrywają sprawę Elona Muska o sprawiedliwość

Al-Owaid posiada 4,45% Podziel się na TwitterzeNatomiast Kingdom Holding Company, firma, której jest właścicielem, jest właścicielem 0,72% firmy.

Elon Musk wskazuje podczas konferencji prasowej w obiekcie Starbase SpaceX w pobliżu wioski Boca Chica w południowym Teksasie 10 lutego 2022 r. (Zdjęcie: Jim Watson/AFP za pośrednictwem Getty Images/Getty Images)

Musk niegrzecznie odpowiedział na Twitterze: „Interesujące”. Tylko dwa pytania, jeśli mogę. Jaki jest rozmiar Twittera, który bezpośrednio i pośrednio posiada Królestwo? Jakie są poglądy Królestwa na wolność wypowiedzi w prasie?

Prawo Arabii Saudyjskiej nie zapewnia wolności słowa ani wolności prasy, Departament Stanu USA wzmiankowany w 2018 roku.

Ustawa Zasadnicza stanowi, że „media i wszelkie inne środki wyrazu powinny używać języka obywatelskiego i grzecznego, przyczyniać się do edukacji narodu i umacniać jedność”. „Mediom nie wolno dokonywać czynów, które prowadzą do chaosu i podziałów, szkodzą bezpieczeństwu państwa lub jego public relations, godzą w godność i prawa człowieka”.

Władze są odpowiedzialne za regulowanie i identyfikowanie wypowiedzi lub wypowiedzi, które podważają bezpieczeństwo wewnętrzne, a rząd może zakazać lub zawiesić działalność mediów, jeśli uzna, że ​​naruszają one prawo prasowe i publikacyjne.

Administracja Bidena odtajnione Raport opublikowany w zeszłym roku obwiniał saudyjskiego księcia Mohammeda bin Salmana o zatwierdzenie aresztowania lub zabójstwa dziennikarza i dysydenta Jamala Khashoggi.

To zdjęcie z długiej ekspozycji pokazuje ślad grupy satelitów Starlink SpaceX przechodzących nad Urugwajem, widziany z terenów wiejskich 185 kilometrów na północ od Montevideo w pobliżu Capilla del Sus, Departament Florydy, 7 lutego 2021 roku. (Zdjęcie autorstwa Mariany Suarez / AFP za pośrednictwem Getty Images / Getty Images)

Departament Sprawiedliwości oskarżył dwóch byłych pracowników Twittera w 2019 r. o rzekome popełnienie Szpiegostwo dla Arabii Saudyjskiej W celu namierzenia krytyków reżimu. Kiedy twórca podcastu, Alex Paredo, zwrócił na to uwagę Muska, wykazał zainteresowanie historią.

Ruchy Muska na Twitterze spowodowały wzrost kursu akcji firmy.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ O FOX BUSINESS

Kapitalizacja rynkowa giganta mediów społecznościowych osiągnęła 40 miliardów dolarów, kiedy ujawnił w tym miesiącu swoje 9,2% udziałów w spółce, według Dow Jones Market Data Group, w porównaniu z 29,9 miliarda dolarów 31 stycznia, kiedy nieświadomie zaczął ładować akcje. dla inwestorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *