Elon Musk przerywa ciszę po tym, jak 10 milionów użytkowników Twittera zagłosowało za ustąpieniem | Elona Muska

Elon Musk napisał na Twitterze po raz pierwszy, odkąd ponad 10 milionów ludzi głosowało za jego rezygnacją ze stanowiska CEO Twittera, mówiąc, że tylko opłaceni subskrybenci Twittera Blue mogą głosować w przyszłych ankietach związanych z polityką.

Musk zapytał w niedzielę Świergot Użytkownicy czy powinien ustąpić ze stanowiska prezesa firmy, obiecując przestrzegać wyników ankiety. Kiedy sondaże zakończyły się w poniedziałek, 57,5% powiedziało, że powinien ustąpić.

Zwykle płodny użytkownik platformy, Musk nie tweetował w godzinach bezpośrednio po ankiecie. Jego milczenie zostało ostatecznie przerwane, gdy odpowiedział „interesująco” na wiele sugestii, że wyniki ankiety zostały zniekształcone przez fałszywe konta.

Odpowiadając na sugestię innego użytkownika, że ​​„niebiescy subskrybenci powinni być jedynymi, którzy mogą głosować w ankietach związanych z polityką”, Musk powiedział: „Dobra uwaga. Świergot dokona tej zmiany”.

Twitter Blue to płatna subskrypcja, która umożliwia każdemu zakup niebieskiej plakietki weryfikacyjnej dla swojego konta.

Jako większościowy właściciel prywatnej firmy, nikt nie może zmusić Muska do odejścia, ale seria zaskakujących decyzji w ciągu ostatnich kilku dni spowodowała, że ​​nawet niektórzy z jego najbliższych zwolenników odcięli się od niego.

Decyzja o zablokowaniu konta była zgodna z lokalizacją jego prywatnego odrzutowca w zeszłym tygodniu Zbiorowy komentarz krytycznych dziennikarzy kto zgłosił zakaz. To z kolei doprowadziło do exodusu niektórych uczestniczących użytkowników do innych sieci społecznościowych, na czele z jej zdecentralizowanym konkurentem Mastodonem, którego własne konto zostało zbanowane za umieszczenie linku do konta urządzenia śledzącego samoloty na konkurencyjnej platformie.

W niedzielę Musk zareagował, blokując wszystkie linki do innych sieci społecznościowych, w tym Mastodon, Instagram, Facebook, a nawet mniejszych platform, takich jak Nostr, z których korzystał założyciel Twittera, Jack Dorsey, oraz Linktree, narzędzie do tworzenia stron głównych, ulubione przez influencerów.

Zakaz ten został uchylony do końca dnia, po ankiecie na Twitterze z konta Twitter Safety, z mówi Musk„Idąc dalej, odbędzie się głosowanie w sprawie głównych zmian w polityce. Przepraszam. To się więcej nie powtórzy”.

READ  Bieżące aktualizacje Covid-19: testy, autoryzacje maskowania i wiadomości Omicron

Musk ma historię wykorzystywania ankiet na Twitterze do potwierdzania kluczowych decyzji, sprzedając jedną dziesiątą swoich udziałów w Tesli Po jednej ankiecie w 2021 rOdzyskiwanie konta Donalda Trumpa Po drugim ostatnim miesiącu i przywrócić pewną liczbę zawieszonych kont po trzecim. „Fox Populi, Fox Day” – napisał Musk na Twitterze po ankiecie przeprowadzonej przez Trumpa.

W wielu przypadkach sprawiał jednak wrażenie, że zdecydował już o wyniku jeszcze przed publikacją: na przykład zapowiedział sprzedaż swoich udziałów w Tesli na długo przed poddaniem go pod głosowanie, a swój plan przywrócenia do biura. Dyskutowano o tym, zanim jeszcze kupił Twittera.

Pomysł ustąpienia ze stanowiska CEO pojawił się również na długo przed publikacją ankiety na Twitterze. 16 listopada on powiedział sędziemu z Delaware Planował skrócić swój czas na Twitterze i „znaleźć kogoś innego do prowadzenia Twittera w czasie”.

Autonomia Palestyńska przyczyniła się do powstania tego raportu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *