Elon Musk w zeszłym tygodniu zrezygnował z polityki „dni wolnych” i pracy z domu na Twitterze – mocno naciskając na kulturę pracy „24/7”. Oto 3 inne inwestycje, które kochają miliarderzy

I to nie tylko zwolnienia: w zeszłym tygodniu Elon Musk zrezygnował z polityki „święta” i pracy z domu na Twitterze – mocno naciskając na kulturę pracy „24/7”. Oto 3 inne inwestycje, które kochają miliarderzy

Jeśli jesteś pracownikiem Twittera z zadowalającą równowagą między życiem zawodowym a prywatnym, możesz nie chcieć słuchać, co ma do powiedzenia nowy szef.

Elon Musk zakończył przejęcie Twittera, pomimo twierdzeń, że przepłacił za firmę. Teraz znajduje sposoby na obniżenie kosztów w firmie zajmującej się mediami społecznościowymi.

Przedsiębiorca-miliarder zlikwidował w zeszłym tygodniu prawie 3700 miejsc pracy na Twitterze, czyli około połowy swojej siły roboczej, za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Musk zrezygnował również z forsowania Twittera, aby wdrożyć kulturę pracy „24/7” z „dniami wolnymi” – comiesięcznymi dniami, w których pracownicy mogą odpocząć i naładować się.

Nie przegap

Ponadto Bloomberg poinformował, że Musk planuje zakończyć politykę firmy w zakresie pracy zdalnej i odesłać pozostałych pracowników z powrotem do biura w pełnym wymiarze godzin.

Jeśli podoba Ci się to, co robi Musk, aby poprawić wydajność i obniżyć koszty na Twitterze, niestety nie możesz już w to inwestować. Firma jest teraz prywatna.

Ale nadal możesz inwestować u boku Elona Muska — zobacz jak.

Kryptowaluta

Kiedyś uważana za aktywa niszowe, kryptowaluta weszła teraz do głównego nurtu. Badanie przeprowadzone na początku tego roku przez Instytut CFA wykazało, że 94% państwowych i rządowych planów emerytalnych jest inwestowanych w kryptowaluty.

Oczywiście wielu inwestorów na własnej skórze przekonało się o zmienności kryptowalut z największym spadkiem roku. Na przykład Bitcoin – największa kryptowaluta na świecie – spadł do tej pory o 56% w 2022 roku.

Czytaj więcej: Zamożni młodzi Amerykanie stracili wiarę w giełdę – i zamiast tego stawiają na te 3 aktywa

Kasturi jest jednym z najbardziej zagorzałych zwolenników kryptowaluty.

READ  Pentagon zaostrza kontrolę informacji niejawnych po wycieku

„Nadal posiadam i nie sprzedam mojego fwiw Bitcoin, Ethereum lub Doge”, powiedział w tweecie na początku tego roku.

Istnieje wiele platform, które pozwalają inwestować w krypto. Uważaj na opłaty: Wiele giełd pobiera do 4% prowizji za kupno i sprzedaż kryptowalut. Ale Niektóre aplikacje inwestycyjne Opłata wynosi 0%.

osiedle

W tym samym tweecie, w którym Musk podzielił się swoimi poglądami na temat kryptowalut, omówił również znaczenie posiadania „rzeczy fizycznych” w środowisku inflacyjnym.

„Z zasady ludzie korzystający z porad z tego wątku są lepsi, gdy posiadają aktywa fizyczne, takie jak domy lub akcje w dobrych firmach, niż dolary, gdy inflacja jest wysoka”.

Pomimo agresywnych podwyżek stóp przez bank centralny, Nieruchomości to popularny atut. Indeks S&P CoreLogic Case-Shiller 20-City Composite Home Price NSA wzrósł o 13% w stosunku do zeszłego roku.

Wraz ze wzrostem kosztów surowców i robocizny, tworzenie nowych aktywów kosztuje więcej. To podnosi cenę istniejących nieruchomości.

Dobrze dobrane nieruchomości mogą zapewnić coś więcej niż tylko zabezpieczenie przed inflacją. Inwestorzy otrzymają stały dochód z najmu.

Ale nie musisz być właścicielem, aby inwestować w nieruchomości. Istnieje wiele funduszy inwestycyjnych na rynku nieruchomości (REIT). Witryny crowdfundingowe Możesz zostać potentatem nieruchomości.

Tesla (TSLA)

Jako seryjny przedsiębiorca Musk zbudował kilka bardzo udanych firm. Ale najbardziej znany jest jako współzałożyciel i dyrektor generalny Tesli, producenta pojazdów elektrycznych.

Według Bloomberga największym aktywem Muska w tej chwili jest kapitał Tesli.

Podczas gdy akcje Tesli nie są zbyt gorącym towarem – akcje spadły o bolesny 45% rok temu – to jest to moloch w branży motoryzacyjnej. Z kapitalizacją rynkową około 680 miliardów dolarów Tesla jest kilka razy większa niż Ford i General Motors razem wzięte.

Pomimo spadku zapasów, biznes nadal zmierza w dobrym kierunku.

READ  Czy warto sprzedać dom już teraz, czy poczekać na ugodę w sprawie nieruchomości latem?

W III kwartale Tesla dostarczyła 343 830 EV (18 672 Model S/X i 325 158 Model 3/Y). Kwota ta wzrosła o 42% rok do roku.

Firma znacznie zwiększyła również swoją produkcję. W III kwartale wyprodukowała 365 923 EV (19 935 Model S/X i 345 988 3/Y), czyli o 54% więcej niż rok wcześniej.

Wall Street jest również zwyżkowy na akcjach Tesli. Na przykład analityk Morgan Stanley, Adam Jonas, ma „przeważoną” ocenę Tesli i cenę docelową na poziomie 330 USD – około 51% powyżej obecnej wartości akcji.

Co dalej czytać

Ten artykuł zawiera tylko informacje i nie powinien być traktowany jako porada. Jest dostarczany bez jakiejkolwiek gwarancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *