Szef Secret Service James Murray opuścił agencję

Dyrektor Secret Service James Murray rezygnuje ze stanowiska szefa Secret Service. Raport Firma ogłosiła ogłoszenie w czwartek.

Murray, który pracuje od 2019 roku, chciał przejść na emeryturę na „pewny czas” i planuje pracować w sektorze prywatnym, jak twierdzi wysoki rangą urzędnik Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego zaznajomiony z jego decyzją.

Przyjął pracę o wysokim poziomie bezpieczeństwa w Snapchat, kalifornijskiej firmie zajmującej się mediami społecznościowymi, powiedział urzędnik, przemawiając pod warunkiem zachowania anonimowości w celu udostępnienia wewnętrznych danych. Murray, 27-letni weteran Secret Service, pełnił różne kluczowe role w agencji, zanim został mianowany dyrektorem w maju 2019 roku. Według raportu, jego ostatnim dniem będzie 30 lipca.

Sekretarz DHS Alejandro Mayorgas powiedział, że tajne służby pod przywództwem Murraya „wzmocniły swój status wiodącej na świecie agencji bezpieczeństwa i zwiększyły wyrafinowanie i możliwości śledcze”.

„Bardzo skorzystałem z możliwości polegania na dyrektorze Murray jako zaufanym doradcy i bardzo szanowanym liderze w Departamencie Bezpieczeństwa Wewnętrznego” – powiedział Mayorgas w oświadczeniu.

6 stycznia agenci Secret Service wykazali oznaki walki: Cutsy Heroes Vs. Trump jest tak-men

W oświadczeniu wydanym przez Secret Service Murray powiedział, że „pomógł agencji poradzić sobie z wyjątkowymi wyzwaniami związanymi z historyczną pandemią COVID-19”, jednocześnie „kontynuując zintegrowaną misję zapewniania bezpieczeństwa wybranym liderom wyższego szczebla i badania przestępstw wymierzonych w naszą infrastrukturę finansową”.

Secret Service, najbardziej znana z ochrony obecnych i byłych prezydentów i ich rodzin, w ciągu ostatniej dekady borykała się z wieloma kontrowersjami, w tym ze skandalem prostytucji, błędami bezpieczeństwa Białego Domu podczas administracji Obamy i zarzutami upolitycznienia za prezydenta Donalda Trumpa.

W ostatnich tygodniach jej agenci stali się centralnymi postaciami w ataku Izby Gospodarczej 6 stycznia na Kapitol.

Były doradca Białego Domu, Cassidy Hutchinson, zeznał w zeszłym miesiącu, że Trump został zmuszony do usiąść za kierownicą w pewnym momencie, kiedy powiedziano mu, że jego personelowi bezpieczeństwa nie wolno dołączyć do jego zwolenników maszerujących w kierunku Kapitolu 6 stycznia 2021 roku. Pojazd prezydencki.

READ  Lisa Loring, aktorka, która grała oryginalnego Wednesdaya Addamsa, zmarła w wieku 64 lat

To rozwijająca się historia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *