Erin Jackson wygrywa złoto w łyżwiarstwie szybkim na 500 metrów na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich po tym, jak jej koleżanka z drużyny ustąpiła z miejsca

Jackson prawie przegapił 500m olimpijskie po tym, jak załamał się podczas prób kwalifikacyjnych, ale koleżanka z drużyny i przyjaciółka Brittany Beau zrezygnowała ze swojego miejsca, aby zapewnić, że światowy numer jeden będzie mógł pojechać do Pekinu – i to się opłaciło.

29-letnia Jackson jest pierwszą Amerykanką, która zdobyła złoto w łyżwiarstwie szybkim na igrzyskach olimpijskich od czasu, gdy Bonnie Blair zrobiła to w 1994 roku, a także pierwszą czarnoskórą kobietą, która zdobyła indywidualny medal w łyżwiarstwie szybkim na igrzyskach olimpijskich. Opiekun. Zespół USA.

Zajęła drugie miejsce, 0,08 sekundy przed Japończykiem Miho Takagi, 0,17 sekundy przed rosyjską komisją olimpijską Angeliną Golikovą na trzecim miejscu.

„Od razu się rozpłakałem, to było po prostu ogromne uwolnienie emocji”, Jackson powiedział dziennikarzom. „Tyle szoku, tyle ulgi, tyle szczęścia. Nie przetworzyłem jeszcze wszystkiego w pełni, ale to było niesamowite”.

„Trochę popsułam z rozciąganiem pleców, ale po prostu spróbowałam i nie powiedziałabym, że wracam do zdrowia, ponieważ to nie była wielka rzecz, ale po prostu próbowałam jeździć dalej” – dodała.

Podczas prób w USA w zeszłym miesiącu, Bowe zakwalifikowała się już do wyścigów 1000m i 1500m w Pekinie, kiedy zrezygnowała z miejsca w zespole na rzecz Jacksona na 500m.

„Zaraz po wyścigu wiedziałem, że jeśli zrezygnuję z mojego miejsca w zespole, zrobię to, ponieważ na to zasłużyła” – powiedział Bow dziennikarzom na początku tego tygodnia.

„Zasłużyła na prawo do startu w swoim najwybitniejszym wydarzeniu na igrzyskach olimpijskich i to był zaszczyt otrzymać to miejsce, aby móc ścigać się o złoto dla zespołu USA”.

Tymczasem Jackson mówiła o „powodzi uczuć”, której doświadczyła, gdy Beau porzuciła swoje miejsce, dodając: „Tak naprawdę nie wiesz, jak to jest”.

Po wyścigu powiedziała, że ​​duet mnie przytulił: „Ona mnie przytuliła, powiedziała, że ​​jest ze mnie naprawdę dumna, a ja bardzo ci dziękuję” – powiedział Jackson.

READ  Czego Connor Beddard może się spodziewać jako numer 1 w drafcie NHL? Toews, McDavid i inni udzielają porad

Boo zakończył rywalizację na dystansie 500 metrów po tym, jak inne kraje przywróciły miejsca kwalifikacyjne do Igrzysk, a niektóre zostały przeniesione do Stanów Zjednoczonych. Zajmował 16. miejsce na 38.04.

Wayne Sterling z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *