Co trzeba zrobić, aby zostać astronautą w NASA?

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o byciu astronautą, gdy byłeś dzieckiem, wiesz, że nie jest to łatwe – oto wymagania NASA dotyczące tej pracy.

ten Amerykańska agencja kosmiczna ujawnili to stronie internetowej Wszystkie wymagania, które dana osoba musi spełnić, zanim będzie mogła udać się w kosmos.

Co robi astronauta?

Zanim przejdziemy do tego, czego potrzeba, aby zostać astronautą, to właśnie robi astronauta.

Rola i obowiązki astronauty mogą sięgać od tworzenia załogi statku kosmicznego po służenie jako naukowiec Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS).

Astronauci NASA specjalnie prowadzą wiele badań i przeprowadzają praktyczne eksperymenty na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej – laboratorium kosmicznym krążącym wokół Ziemi.

Niektóre z tych eksperymentów obejmują badania nad rakiem, ludzkim ciałem i życiem w kosmosie.

NASA zawsze podzielała swoje ambicje dotyczące transmisji Astronauci na Marsaco będzie niewyobrażalnym przeżyciem dla wybranych szczęśliwców.

Ostatnio jednak agencja lotnicza planuje wysłać pierwszą kobietę i kolejnego mężczyznę na Księżyc do 2024 roku.

Ten następny świat w kosmosie może być tobą – jeśli spełniasz kryteria.

Co trzeba zrobić, aby zostać astronautą

Wymogi dotyczące bycia astronautą w NASA zmieniały się na przestrzeni lat, aby lepiej dostosować się do misji i wartości agencji.

W obecnej postaci są to wymagania.

Po pierwsze, potencjalny kandydat musi być obywatelem USA.

Muszą również posiadać tytuł magistra w dziedzinie STEM z akredytowanej instytucji – akceptowane stopnie obejmują inżynierię, nauki biologiczne, nauki fizyczne, informatykę lub matematykę.

Potencjalny kandydat na astronautę NASA musi być obywatelem USA.
Willie J. Allen Jr./Orlando Sentinel/News Tribune przez Getty Images

Ponadto potencjalny kandydat musi mieć co najmniej dwa lata odpowiedniego doświadczenia zawodowego po ukończeniu studiów lub „co najmniej 1000 godzin czasu pilotażu samolotu odrzutowego”, zauważyła agencja.

NASA podkreśliła również rodzaje cech, których szuka u astronautów, w tym wykwalifikowanego lidera, dobrego komunikatora i dobrego współpracownika.

READ  W tych tematycznych miejscach nastąpi całkowite zaćmienie słońca 8 kwietnia 2024 r

fizyczne wymagania

Nie wystarczy po prostu zostać wykształconym na astronautę, kandydat musi również być w stanie wytrzymać fizyczny stres związany z przebywaniem w kosmosie.

W tej notatce osoba musi być w dobrym zdrowiu i być w stanie przejść fizyczny lot dalekiego zasięgu NASA, który sprawdza zwinność, koordynację ciała, koordynację oczu i widzenie.

Co więcej, praca astronautów NASA wymaga od kandydata określonego wzrostu i wagi.

astronauta.
Kwalifikujący się astronauci NASA muszą mieć wzrost i wagę.
Obrazy Getty

Aby zostać dowódcą lub astronautą, Twój wzrost musi wynosić od 158 cm do 190 cm, a aby być specjalistą od misji, Twój wzrost musi wynosić od 149 cm do 193 cm.

Ogólnie rzecz biorąc, astronauci muszą ważyć od 50 do 95 kilogramów (110 do 209 funtów) i mierzyć od 149,5 cm do 190,5 cm.

Proces selekcji

Jeśli ktoś spełni wszystkie powyższe wymagania, jego zgłoszenie zostanie przesłane do Komisji Selekcyjnej Astronautów NASA w celu rozpatrzenia.

Szanse na wybór są nikłe, bo co roku agencja zalewana jest dziesiątkami tysięcy aplikacji (o tym marzy większość ludzi).

W przypadku pomyślnego wyboru spośród publiczności, Rada Dyrektorów zaprasza Cię wraz z niewielką grupą najlepiej wykwalifikowanych kandydatów na rozmowy kwalifikacyjne w NASA Johnson Space Center w Houston w Teksasie.

Centrum Kosmiczne im. Kennedy'ego.
NASA otrzymuje co roku dziesiątki tysięcy aplikacji astronautów.
Mark Wilson / Getty Images

Około połowa tej grupy zostaje ponownie zaproszona na drugą rozmowę kwalifikacyjną, a następnie spośród tych kandydatów kilku wybranych może wrócić na dwuletni kurs.

Kurs obejmuje podstawowe umiejętności astronautów, takie jak spacery w kosmosie, obsługa stacji kosmicznej, latanie odrzutowcem i sterowanie ramieniem robota.

Po ukończeniu podstawowego szkolenia astronauci mają szansę udać się tam, gdzie poszło bardzo niewielu z nich: w kosmos.

Ta historia pierwotnie się pojawiła słońce Jest on reprodukowany tutaj za zgodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *