Europa wstrzymuje oddech, gdy Włochy przygotowują się do głosowania na skrajnie prawicowego lidera | Gruzja Meloney

Włosi głosują w wyborach, które mają wyłonić najbardziej prawicowy rząd od czasów II wojny światowej, a premier ma stać się wzorem dla partii nacjonalistycznych. Europa.

Sojusz kierowany przez Georgię Maloney Bracia WłochWedług sondaży partia o neofaszystowskich korzeniach bez problemu wygra obie izby parlamentu, uzyskując przed referendum od 44 do 47% głosów.

Partia Meloniego ma również zdobyć większość głosów w koalicji, w skład której wchodzą skrajnie prawicowa Liga Matteo Salviniego i Forza Italia. Silvio BerlusconiOznacza to, że mogłaby zostać pierwszą kobietą-premierem Włoch.

Jednak zwycięstwo koalicji rodzi pytania o sojusze tego kraju w Europie i choć Meloni może próbować wysyłać uspokajające wiadomości, jego przejęcie władzy raczej nie zostanie przyjęte z zadowoleniem w Paryżu czy Berlinie.

Rządząca w Niemczech Partia Socjaldemokratyczna ostrzegła w zeszłym tygodniu, że jego zwycięstwo będzie złe dla współpracy europejskiej. Lars Klingbeil, szef SPD prezydenta Olafa Schaalsa, powiedział, że Meloni sprzymierzył się z „antydemokratycznymi” postaciami, takimi jak węgierski premier Viktor Orbán.

Na początku tego miesiąca posłowie Maloneya głosowali przeciwko rezolucji Potępił Węgry jako „hybrydowy reżim autokracji wyborczej”.. Meloni jest sprzymierzona z rządzącą Polską nacjonalistyczną partią Prawo i Sprawiedliwość, antyimigracyjną Szwedzką Demokracją i skrajnie prawicową partią Vox w Hiszpanii.

45-letni polityk z Rzymu otrzymał poparcie Vox pod koniec swojej kampanii, mówiąc, że obie partie łączy „wzajemny szacunek, przyjaźń i lojalność”, oczekując jednocześnie zwycięstwa Bractwa Braci. Włochy Vox nada Hiszpanii impet.

„Meloni ma ambicję reprezentowania wzoru nie tylko dla Włoch, ale także dla Europy – to nowość [for the right in Italy] w porównaniu z przeszłością” – powiedziała Nadia Urbinati, teoretyk polityki z nowojorskiego Uniwersytetu Columbia i Uniwersytetu Bolońskiego. „Ma powiązania z innymi konserwatywnymi partiami, które chcą Europy z mniejszymi swobodami obywatelskimi… istnieje model i plan”.

Mattia Diletti, profesor polityki na rzymskim Uniwersytecie Sapienza, powiedział, że Meloni wygra dzięki jego ideologicznym, ale i praktycznym występom, które pozwoliły mu wynieść francuską skrajnie prawicową liderkę Marine Le Pen na stanowisko Europy Zachodniej. Model nacjonalizmu.

READ  Wczesne elementy składowe Galaktyki Drogi Mlecznej, nazwane przez naukowców Shakti i Shiva

Jednak jest mało prawdopodobne, aby zakołysał łodzią, przynajmniej na początku, ponieważ chce zabezpieczyć ciągłe przepływy pieniężne w ramach włoskiego planu ratunkowego Covid o wartości 191,5 mld euro (166 mld funtów), największego w UE. Koalicja powiedziała, że ​​nie chce renegocjować planu, ale chce dokonać zmian.

Matteo Salvini, Silvio Berlusconi, Giorgia Meloni i Maurizio Lupi biorą udział w spotkaniu politycznym zorganizowanym przez prawicowy sojusz polityczny w Rzymie w czwartek. Zdjęcie: Riccardo Fabi/NurPhoto/REX/Shutterstock

„Niejednoznaczność jest kluczem do zrozumienia Meloney” – powiedział Dilette. „Jest bardzo chętna do kompromisu z UE w polityce gospodarczej. Ale jeśli UE naciska na nią zbyt mocno na włoski rząd, zawsze może wrócić do swojej bezpiecznej strefy jako populistyczna przywódczyni prawicy. Zrobi wszystko, aby pozostań przy władzy.

Ewentualny powrót Salviniego do ministerstwa spraw wewnętrznych osłabiłby również nadzieje na postęp w długotrwałych wysiłkach UE na rzecz reformy systemu migracyjnego poprzez dzielenie azylantów między państwa członkowskie. Salvini, który jest blisko związany z Le Pen, powiedział, że „nie może się doczekać”, aby wznowić swoją politykę zabraniania statkom ratunkowym wchodzenia do włoskich portów.

Na Ukrainie Meloni potępił rosyjską inwazję i poparł wysłanie broni do rozdartego wojną kraju, ale nie jest jasne, czy jego rząd poprze ósmą rundę sankcji UE dyskutowaną w Brukseli. Salvini powiedział, że sankcje rzucą Włochy na kolana, chociaż nigdy nie zablokował działań UE przeciwko Rosji, kiedy w lipcu upadł szeroki rząd koalicyjny Mario Draghiego.

Sondaże rozpoczęły się w niedzielę o 7 rano, a do południa frekwencja wyniosła około 19%. Odsetek niezdecydowanych wyborców przed rozpoczęciem sondaży wynosił 25%, co oznacza, że ​​prawicowa koalicja mogła zdobyć mniejszą większość, niż początkowo sugerowali ankieterzy. Przewiduje się, że lewicowa koalicja kierowana przez Partię Demokratyczną zdobędzie 22-27% głosów.

READ  Kyrie Irving, Stephen A. Ciasna dla Todda po tym, jak Smith wybrał gwiazdę Nets

Wiele miejsc w południowych regionach Włoch, takich jak Apulia i Kalabria, ma potencjał do gry po mini-ożywieniu populistów. Ruch pięciu gwiazdekPartia odzyskała poparcie po zadeklarowaniu utrzymania sztandarowej polityki dochodu podstawowego w przypadku powrotu do władzy.

W niedzielny poranek do stoiska w wielokulturowej rzymskiej dzielnicy Eskilino stale napływali wyborcy, ale panował nastrój rozpaczy.

„Czujemy się, jakbyśmy byli na łodzi bez steru” – powiedział Carlo Russo. „Podczas kampanii wyborczej słyszeliśmy jedynie wymianę obelg między różnymi partiami, a nie wymianę pomysłów. W takich chaotycznych momentach ludzie mają tendencję do głosowania na osobę, która wydaje się być silniejsza.

Fausto Macari, który prowadzi stoisko prasowe, powiedział, że nie będzie głosował na prawicę, ale nie był pewien, kogo poprze. „Wybory są złe” – dodał Makari, który ma 60 lat. Na przykład patrzę na Berlusconiego i przypomina mi postać komiksową. Nie powinien zajmować się polityką w swoim wieku. W moim wieku próba bycia piłkarzem takim jak Maradona byłaby taka jak ja.

Wielu Włochów, którzy wspierają Meloniego, robi to, ponieważ nie został jeszcze wypróbowany i przetestowany w rządzie i są pod wrażeniem jego determinacji i lojalności wobec jego zasad.

„Ona przedstawia się jako zdolna kobieta, ale nie arogancka” – powiedział Urbinati. „Robi wszystko i jest oddana, ale bez męskiej adrenaliny, pragnąc władzy za wszelką cenę”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *