Evan Reitman, producent i reżyser Ghostbusters, zmarł w wieku 75 lat

Reitman stworzył jedne z najtrwalszych filmów komediowych lat 80. i 90., w tym film „Pogromcy duchów” z 1984 r., który wyprodukował i wyreżyserował. Film odniósł ogromny sukces i zapoczątkował serię, która trwała przez dziesięciolecia, w tym „Ghostbusters: Afterlife” w reżyserii jego syna Jasona Reitmana w zeszłym roku.

„Dzisiaj wieczorem kobieta niosąca pochodnię płacze, tak jak wszyscy w Kolumbii i fani filmów na całym świecie. Evan Reitman był integralną częścią spuścizny tego studia, ale był kimś więcej niż przyjacielem” Tom Rothman , prezes i dyrektor generalny Sony Pictures Group Motion Pictures, powiedzieli w ćwierkać Z oficjalnego konta „Ghostbusters” na Twitterze. „Wielki talent i jeszcze lepszy człowiek; będzie nam go bardzo brakowało. Wszystkie nasze kondolencje przesyłamy jego rodzinie”.

Reitman był autorem takich klasyków, jak „National Lampoons Animal House” z Johnem Belushi oraz „Strips” z Billem Murrayem, Johnem Candym i Haroldem Ramisem.

Dorobek reżyserski Reitmana obejmuje także Bliźniaki, Gliniarz w przedszkolu i Junior z Arnoldem Schwarzeneggerem, a także Dave z Kevinem Klinem.

Był producentem wykonawczym przyjaznego rodzinie filmu „Beethoven” z 1992 roku, sequela „Beethoven II” oraz serialu telewizyjnego z 1994 roku, w którym występuje ukochany św. Bernard.

Wyprodukował „Space Jam” z 1996 roku, w którym legenda NBA Michael Jordan współpracował z Królikiem Bugsem na boisku, oraz wersję LeBrona Jamesa z 2021 roku.

Reitman pomógł wyprodukować nominowany do Oscara w 2009 roku film Up In The Air, w którym wystąpili George Clooney i Anna Kendrick, a którego współautorem i reżyserem był Jason Reitman.

W wywiadzie z 2007 roku w programie CBC „Godzina”, Reitman powiedział gospodarzowi George’owi Strombolopoulosowi, że trudno powiedzieć, czy film odniesie sukces, ale z łatwością dostrzega gwiazdy komedii.

„Czujesz się po chwili, gdy widzisz w kimś coś wyjątkowego” – powiedział. „Mają sposób na wejście na scenę lub na ekran. Nie chodzi tylko o to, że wiedzą, jak powiedzieć coś zabawnego – jest coś w ich twarzy, na co trzeba po prostu patrzeć na nich”.

READ  Lil Baby Follows Gunna i Lil Durk kręcą nową piosenkę

Zapytany o status Schwarzeneggera zbliżającego się do drugiego w kwestii współpracy, Reitman powiedział, że to zabawna historia: „Poznałem go w schronisku narciarskim i nie znałem go, po prostu podszedł do mnie i powiedział: Pogromca duchów, prawda? Powiedziałem tak”. „Wiesz, mógłbym być łowcą duchów” – powiedział Reitman. „Po prostu pomyślałem – powiedział mi, że to może być zabawne, muszę w to uwierzyć”.

CNN skontaktowało się z rodziną Reitman, aby uzyskać więcej informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *