DeLorean DMC odrodzi się jako elektryczny samochód sportowy w 2022 r.

Firma będąca właścicielem praw do DeLorean wznawia starą nazwę elektrycznego samochodu sportowego, który zostanie wprowadzony na rynek w 2022 roku.

Z siedzibą w Teksasie DeLorean Motor Company Założony przez brytyjskiego inżyniera Stephena Wynna, który w 1995 roku nabył prawa do oryginalnej nazwy i znaku towarowego firmy, przedstawił przedpremierowy test na środkowym silniku DeLorean DMC w tajemniczym tweecie podkreślającym ograniczone szczegóły.

Będzie nosił nazwę DeLorean Evolved w odniesieniu do silnika elektrycznego, a towarzyszące mu tagi wskazują, że skupi się bardziej na luksusie niż oryginalny Focus z lat 1981-1982.

To nie pierwszy raz, kiedy odrodzona marka zasugerowała plany przywrócenia DMC. W ubiegłym roku, 40 lat od premiery samochodu, dom projektowy Italdesign pokazał podobny zwiastun, wskazując, że współpracują nad projektem.

Italdesign został założony przez szanowanego projektanta Giorgetto Giugiaro, który był odpowiedzialny za ukształtowanie oryginalnego korpusu ze stali nierdzewnej DMC.

Nie jest jasne, czy nowy DeLorean będzie zbyt wierny oryginalnemu projektowi, aby można go było zastosować z niepomalowanym stalowym wykończeniem, ale przynajmniej będzie miał podobne drzwi skrzydłowe.

W 2016 roku nowa, niskonakładowa faktura produkcyjna dała firmie DeLorean Motor Company zielone światło na zbudowanie ciągłej serii 300 przystanków DMC w oryginalnej specyfikacji, ale przepisy weszły w życie dopiero w 2019 roku i nie było potwierdzenia, że Firma kontynuowała te plany w tandemie, wraz z uruchomieniem EVolved.

Nie podano żadnego słowa o zasobach układu napędowego, ale znacząco Italdesign niedawno podpisał umowę partnerską z brytyjską brytyjską firmą Williams Advanced Engineeringw ramach której obaj będą współpracować nad platformą EV typu open source dla producentów pojazdów o małej objętości.

READ  Inflacja na Święto Dziękczynienia zmienia kupujących w kurczaki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *