Fallout Bitcoina o połowę – aktualizacja „po raz pierwszy w historii” budzi nieufność górników

  • Szybkość mieszania Bitcoina gwałtownie wzrosła od czasu halvingu
  • Spadek cen BTC negatywnie wpłynął również na rentowność wydobycia

Zgodnie z oczekiwaniami, koszt Bitcoina [BTC] Górnictwo gwałtownie wzrosło od czasu jego halvingu w zeszłym tygodniu, co stwarza problemy dla branży, która już cierpi na niskie marże zysku.

Według Julio Moreno, szefa badań w firmie CryptoQuant zajmującej się analityką on-chain, moc mieszania wymagana do wyprodukowania jednego bitcoina dziennie przekroczyła po raz pierwszy w historii 1 exahash na sekundę (EH/s).

Moc skrótu Bitcoina

Źródło: Cryptoquant

Połowa zwiększa wydatki górników

Halving atakuje istotny składnik przychodów górników – stałe nagrody za bloki. Ten ostatni obniżył zachęty z 6,25 BTC do 3,125 BTC za blok. Mówiąc prościej, po każdym halvingu górnicy muszą podwoić swoje inwestycje w wydobycie, aby wyjść na zero.

Zostało to dalej zbadane przez AMBCrypto przy pomocy danych Glassnode. Całkowita liczba wyprodukowanych bitcoinów spadła ze średnio 900 dziennie przed halvingiem do 400–500 od tego wydarzenia.

Wraz z tym współczynnik haszowania (moc obliczeniowa potrzebna do tworzenia nowych bloków i dodawania ich do księgi Bitcoina) znacznie wzrósł, osiągając 721 eksahaszy na sekundę na początku tygodnia.

Przychody z wydobycia bitcoinów

Źródło: Glassnode

Spadek ceny Bitcoina ma wpływ

Do ich problemów dołączyło niezbyt imponujące wyświetlanie Bitcoina na wykresach cenowych. Według Bloomberga, po krótkiej hossy, kingcoin wycofał się, a kryptowaluta spadła o 1,63% w momencie publikacji prasy. CoinMarketCap.

W rzeczywistości, z powodu wspomnianej recesji, cena haszyszu, miara rentowności wydobycia Bitcoina, spadła w ciągu tygodnia o 72%.

Cena skrótu Bitcoina

Źródło: Indeks szybkości mieszania


Czy Twój portfel jest zielony? Sprawdź nasz kalkulator zysku Bitcoin


Czy opłaty przyjdą na ratunek?

Chociaż nagrody blokowe mogą stać się mniej opłacalnym źródłem dochodów dla górników, istnieje wiele powodów do optymizmu, jeśli chodzi o opłaty transakcyjne.

READ  Marketplace zawiesza większość sprzedaży NFT, powołując się na „szaleńcze” podróbki i plagiat

AMBCrypto już wcześniej informowało o tym, jak Protokół Run doprowadził do astronomicznego wzrostu opłat bezpośrednio po halvingu, co pomogło zrównoważyć straty spowodowane halvingiem. W rzeczywistości około 3/4 skumulowanych zysków górnika z półdniówki składało się z opłat uiszczanych przez użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *