Fani Apple zaczynają przywracać Vision Pro

Dla niektórych nabywców Apple Vision Pro miesiąc miodowy już się skończył.

To nie przypadek, że w mediach społecznościowych rośnie liczba osób twierdzących, że tak jest Zwróć słuchawki za 3500 dolarów W ciągu ostatnich kilku dni. Apple umożliwia zwrot dowolnego produktu w ciągu 14 dni od zakupu — i w przypadku pierwszej fali nabywców Vision Pro mamy rację w tym momencie.

„Chociaż jego użycie było tak magiczne, jak się spodziewałem, noszenie go nawet przez krótki czas było po prostu zbyt niewygodne ze względu na wagę i konstrukcję paska. Chciałem go użyć, ale bałem się go założyć, – mówi Ortolani. opublikować Dotyczy zwrotu urządzenia

„To zbyt kosztowne i niepraktyczne, aby nawet próbować przyzwyczaić się do ciągłych bólów głowy i zmęczenia oczu, których doświadczam. Wrócę po następne”.

Nie jest to zaskakujące. Każde ciało ludzkie jest wyjątkowe, co stanowi problem w przypadku skalowania produkcji urządzeń do noszenia na rynek masowy. Komfort jest nieuchronnie poświęcany i wpływa na ludzi w nieproporcjonalny sposób. W przypadku smartwatchy często sprowadza się to do rozmiaru i wagi koperty w porównaniu do nadgarstka. W przypadku inteligentnych pierścionków są one mniej więcej wielkości palca. Wiele osób niestety waha się pomiędzy rozmiarami lub ma problemy z odmrożeniami. W przypadku inteligentnych okularów i słuchawek niski mostek może oznaczać, że urządzenie zsunie się z twarzy lub nie będzie odpowiednio blokować światła.

Ale sprzęt to nie jedyny problem. Inną częstą skargą jest to, że Vision Pro nie oferuje wystarczającej wydajności w tej cenie. – zauważył jeden z użytkowników Wątki Patrzenie na ekrany Figmy przyprawiało ich o zawrót głowy, ale urządzenie też nie nadawało się do ich pracy. Napisał inny inżynier Na platformie mediów społecznościowych X, do której „doświadczenie programistyczne nie przekonało [him]„Problemy z koncentracją powodowały bóle głowy.

READ  Microsoft potwierdza nowe problemy z aktualizacjami systemu Windows 10 czerwca 2022

„Jeśli nie będę tego używać do celów produktywnych, jeśli nie spodoba mi się to do celów rozrywkowych, jeśli nie będzie na nim wystarczającej liczby gier do grania, nie będę mógł tego uzasadnić” – jeden z użytkowników Reddita książki.

Dla Cartera Gibsona, menedżera wyższego szczebla zajmującego się zarządzaniem społecznością i nadzorem w Google, liczą się najdrobniejsze szczegóły. Problemy takie jak manipulowanie oknami i zarządzanie plikami stanowią przeszkodę w produktywności.

„Trudno wykonywać wiele zadań jednocześnie między oknami” – powiedział mi Gibson w jednej wymianie zdań Wątki. „Wiele typów plików po prostu nie jest obsługiwanych w Vision Pro. Nie widzę też, w jaki sposób tworzenie slajdu w VP byłoby mniej wydajne niż robienie tego za pomocą myszy i klawiatury – nawet jeśli masz wrażenie, że jesteś w pomieszczeniu Raport mniejszości„.

Trudno powiedzieć, jak ta podgrupa pierwszych użytkowników audio wpłynie na Vision Pro w przyszłości. Wiele osób, które stwierdziły, że zwrócą urządzenie, wskazało również, że z radością wypróbowałyby Vision Pro drugiej generacji. Inni podkreślali, że nie tyle problemem jest technologia, co brak zabójczej aplikacji lub wygody. Trudno także określić skalę tego zjawiska. Choć użytkownicy wypowiadają się w mediach społecznościowych, nie mamy pojęcia, jaka będzie rzeczywista stopa zwrotu ani jakie są wewnętrzne oczekiwania Apple dotyczące Vision Pro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *