Fatalne usunięcia z powodu naruszenia praw autorskich stają się fałszywe, trafiają do małych filmów

Los 2

zdjęcie: bungee

„Seria usunięć praw autorskich” została poddana Rondel Społeczność od końca zeszłego tygodnia usunęła teledyski hostowane na YouTube. Dopóki Zazwyczaj tego typu prace pojawiają się na prośbę wydawcy lub studiaw tym przypadku Bungie mówi, że nie mają z nimi nic wspólnego.

był przypadek Ten temat został po raz pierwszy poruszony na Reddit W zeszłym tygodniu, kiedy zauważono, że prace wielu wybitnych osobistości Rondel Archiwa muzyczne, które są wrażliwym punktem forum, zostały usunięte, ponieważ ich kanały pomagały zachować ścieżki dźwiękowe dla fragmentów treści – z obu Rondel Gry — nie są już dostępne w samych grach.

Sytuacja nabrała tempa w ciągu następnych kilku dni, ponieważ coraz więcej filmów audio zostało usuniętych z kanałów coraz większej liczby członków społeczności i twórców, zanim te usunięcia zaczęły się rozszerzać na klipy, które ludzie przesyłali ze scen z gry, które miały tylko części niż granie ścieżka dźwiękowa w tle.

Przeprowadzki nie oznaczają, że utraciliśmy – choćby chwilowo – dostęp do tej ścieżki dźwiękowej, ale raczej liczbę członków Rondel Społeczność ma teraz również ostrzeżenia o naruszeniu praw autorskich wobec swoich kont YouTube.

Szał obalania był pierwotnie obwiniany przez członków społeczności u stóp CSC, partnera powiązanego z Bungie. Ale kiedy sprawy przybrały na sile i filmy Bungie zaczęły zyskiwać na popularności, stało się jasne, że coś jest na rzeczy. Oświadczenie wydane dziś przez firmę czyta:

Wiemy o serii żądań usunięcia treści z powodu naruszenia praw autorskich w YouTube i poważnie to badamy. Obejmuje to treści na naszych kanałach Bungie. Działania te nie są podejmowane na prośbę Bungie lub naszych partnerów. Przygotuj się na przyszłe aktualizacje.

Parafrazując ten tweet – skupiając się na rzeczach, które nie są Wykonane na czyjąś prośbę – pozostawia otwarte drzwi, aby umożliwić automatyczne wykrycie i późniejsze powiadomienia o usunięciu, aby nie były sprawcą. Jeśli tak jest w rzeczywistości, jest to kolejne przypomnienie, że dla całej wygody i rozrywki, jaką oferuje YouTube, żyje on również w najgłębszych głębinach technokratycznego piekła, jakim jest późny kapitalizm dla twórców i członków społeczeństwa.

READ  Microsoft znalazł lukę w TikTok, która umożliwiała uzgadnianie kont jednym kliknięciem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *