Fauci odrzucił „rażące” zarzuty, że kierował tuszowaniem Covida

Antoni S. W poniedziałek Fasi bronił się przed twierdzeniami, że planuje zatuszować pochodzenie pandemii wirusa, przy czym były urzędnik państwowy odrzucił niektóre zarzuty, uznając je za „po prostu śmieszne”.

Wybitny ekspert w dziedzinie chorób zakaźnych, który przez czterdzieści lat pełnił funkcję starszego lidera w Narodowych Instytutach Zdrowia, zanim opuścił rząd pod koniec 2022 r., powiedział, że Republikanie majstrowali przy e-mailach przesyłanych między nim a innymi naukowcami, debatując nad tym, czy do wycieku doszło w laboratorium. Koronawirus jest możliwy.

„Całe życie spędzamy, próbując ustalić przyczyny chorób zakaźnych i zapobiegać im, aby chronić naród amerykański” – powiedział Fauci, nie naciskając na kolegów, aby wyciągnęli wnioski na temat pochodzenia wirusa i zaprzeczając innym zarzutom Republikanów. .

Były doradca ds. zdrowia w administracjach Trumpa i Bidena W poniedziałek zeznawał przed komisją Izby Reprezentantów badającą reakcję kraju na wirusa. Dochodzenie toczy się w kontekście sporu pomiędzy przywódcami Partii Republikańskiej i Demokratycznej panelu o to, czy konieczne jest skupienie się na Faucim, aby zrozumieć możliwe pochodzenie wirusa, czy też marnować czas na rozpowszechnianie niepotwierdzonych teorii na temat pandemii i podważanie zaufania do zdrowia publicznego.

Będzie to pierwszy raz, kiedy Fauci stanie przed panelem kierowanym przez Partię Republikańską, aby publicznie odpowiedzieć na pytania dotyczące pandemii Covid-19, która została powiązana ze śmiercią ponad miliona Amerykanów. Do śledztwa włączyli się także szefowie Komisji ds. Energii i Handlu Izby Reprezentantów, która nadzoruje amerykańskie agencje opieki zdrowotnej. W styczniu Fauci zeznawał prywatnie przed prawodawcami przez 14 godzin.

Zespół nie znalazł dowodów na to, że Fauci kierował tuszowaniem sprawy lub że wirus wyciekł z laboratorium. Większość amerykańskich agencji wywiadowczych badających pandemię popiera teorię, że wirus pojawił się w sposób naturalny w wyniku przeniesienia ze zwierzęcia na człowieka.

READ  Lakers kontra Ostateczny wynik Nets: Anthony Davis prowadzi LA, aby wygrać w zamian

Republikanie w poniedziałek poruszyli temat relacji między Fauci a EcoHealth Alliance, organizacją non-profit, która otrzymała fundusze od instytutu Fauciego na prowadzenie badań nad śmiertelnym wirusem w Wuhan w Chinach. Urzędnicy federalni zawiesili w zeszłym miesiącu finansowanie EcoHealth, twierdząc, że agencja nie monitorowała prac i nie składała sprawozdań z ich prac. Republikanie skupili się na Davidzie Moransie, byłym doradcy Fauciego, który usunął e-maile i podjął inne kroki, aby uniknąć federalnych przepisów dotyczących rejestrów, wysyłając e-maile do urzędników EcoHealth i innych współpracowników.

„Wyżsi urzędnicy z Waszego biura omawiają na własnym piśmie przypadki naruszeń prawa federalnego, usuwania oficjalnych rejestrów i udostępniania beneficjentom prywatnych informacji rządowych” – powiedział przewodniczący komisji Rep. Brad Wenstrup (stan Ohio) powiedział, że jest przygotowany. opinie. Fauci zdystansował się od Moransa, twierdząc, że „nic nie wie” o działaniach swojego byłego kolegi w zakresie EcoHealth lub jego e-maili, i zganił go za naruszenie zasad NIH.

Demokraci zgromadzili się wokół Fauciego, w tym czołowy Demokrata w panelu, republikanin Raul Ruiz (ze stanu Kalifornia) i inni, którzy bronili służby rządowej 83-letniego naukowca, twierdząc, że jego praca nad zwalczaniem HIV i innych wirusów uratowała życie niezliczonej liczby osób. Ameryce i na całym świecie. Fasi zeznał, że jemu i jego rodzinie stale grożono śmiercią w związku z zarzutami, że odegrał rolę w wywołaniu pandemii Covid-19.

Reprezentantka Kathy Castor (ze stanu Floryda), czołowa Demokratka w Komisji Nadzoru ds. Energii i Handlu, stwierdziła, że ​​Republikanie „zmarnowali znaczną ilość czasu i pieniędzy podatników”, uprawiając spiski dotyczące pandemii. Wezwał ustawodawców do podjęcia innych inicjatyw, np Ustawa zakazana Należy ponownie zezwolić na finansowanie programów publicznej opieki zdrowotnej. „Nie jest za późno, aby Republikanie do nas dołączyli” – powiedział Castor.

Przesłuchanie Fauciego, powszechnie uważanego za twarz amerykańskiej reakcji na koronaawirusa, wprowadziło atmosferę cyrkową do panelu Covid, który często walczył o uwagę, gdy społeczeństwo odchodziło od pandemii. Kolejka potencjalnych widzów okrążyła biurowiec Raeburn House, szukając miejsca w audytorium z miejscami stojącymi; Mężczyzna siedzący w pierwszym rzędzie miał na sobie koszulkę z napisem „JAIL FAUCI”.

READ  SpaceX Dragon szybko dociera do kolejnej wigilii w 39 godzin od lądowania

Listę sporządzili także prawodawcy, w tym posłanka Marjorie Taylor Green (ze stanu Georgia), która uniknęła siedmiu z ostatnich 10 przesłuchań komisji ds. Covida. Greene na krótko wstrzymał rozprawę, oskarżając Fauciego o niewłaściwe postępowanie w badaniach laboratoryjnych na beagle i innych sprawach, twierdząc, że lekarz powinien przebywać w więzieniu. Demokraci zakwestionowali oskarżenia Greena, a Wenstrup zganił go za naruszenie dobrych obyczajów.

Republikanie naciskali na Fauciego w sprawie szerszej pandemii, m.in. prywatnie powiedzieli komisji w styczniu, że zalecenie rządu federalnego dotyczące zachowania dystansu społecznego wynoszącego sześć stóp na początku 2020 r. „pojawia się teraz” i że wybór odległości „nie opiera się na danych”.

Fauci powiedział w poniedziałek, że nie ma testu klinicznego, który można by określić na odległość sześciu stóp, a urzędnicy z Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, którzy opracowali zalecenie, oparli tę odległość na początkowych oczekiwaniach co do sposobu rozprzestrzeniania się wirusa. Odpowiedź nie zadowoliła Republikanów, którzy zapytali, dlaczego Fauci nie nalegał na urzędników CDC, aby zmienili zalecenie, ponieważ stało się jasne, że samo zachowanie dystansu społecznego wynoszącego sześć stóp nie wystarczy, zwłaszcza w zamkniętych środowiskach, gdzie cząsteczki wirusa mogą unosić się w powietrzu godzinami. Aby chronić przed infekcją.

„Ta zasada sześciu stóp sparaliżowała firmy, pozwalając uczniom pozostać w domu i nie uczyć się” – powiedział kongresmen John Joyce (RPA).

Niektórzy wybitni naukowcy oskarżyli Kongresową komisję ds. Covida o podsycanie spisków i grożenie wirusologom, twierdząc, że Republikanie osłabiają siłę roboczą, która będzie potrzebna, gdy nieuchronnie nadejdzie kolejna pandemia.

Ale inni zewnętrzni eksperci powiedzieli, że rozumieją pytania panelu – nawet jeśli nie sądzili, że na najwyższych szczeblach władzy doszło do tuszowania Covid-19.

READ  Kalifornia kontra Notre Dame – podsumowanie meczu – 17 września 2022 r.

Redaktor magazynu Science, Holden Thorpe, powiedział: „Nie zgadzam się z tonem i zadyszką” kryjącą się za pytaniami Wenstrupa i innych Republikanów. „Jednocześnie uważam, że społeczność naukowa popełniła wiele błędów, które nie wyglądają dobrze na nas wszystkich… [and] To ułatwiło im sprawę.

W kwietniu Thorpe zeznawał przed komisją na temat sposobu, w jaki czasopisma akademickie podeszły do ​​doniesień o koronawirusie i czy urzędnicy tacy jak Fauci naciskali na nie, aby bagatelizowały teorię wycieku z laboratorium, czemu Thorpe zaprzeczył. Podobnie jak wiele niedawnych przesłuchań panelu ds. pandemii przed poniedziałkiem, wzbudziło ono niewiele uwagi, w tym ze strony Republikanów, którzy wezwali do wszczęcia dochodzenia; W posiedzeniu wzięło udział tylko trzech z dziewięciu członków GOP komisji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *