Federalna Komisja Handlu odwołuje się od decyzji upoważniającej Microsoft do zakupu Activision Blizzard

Mówi Federalna Komisja Handlu (FTC) on jest atrakcyjny Niedawne orzeczenie sądu federalnego w USA utorowało Microsoftowi drogę do zakupu Activision Blizzard. FTC powiadomiła, że ​​odwołuje się od decyzji sędzi Jacqueline Scott Corley, ale nie poznamy pełnych argumentów regulatora, dopóki pełne odwołanie nie zostanie złożone w Dziewiątym Okręgowym Sądzie Apelacyjnym.

Microsoft wygrał żmudną bitwę z FTC na początku tego tygodnia, ponieważ sędzia federalny odrzucił wstępny wniosek o wydanie nakazu od amerykańskiego regulatora. „Sąd uznał, że FTC nie wykazała możliwości wygrania swojego twierdzenia, że ​​ta konkretna kombinacja pionowa w tej konkretnej branży może znacznie ograniczyć konkurencję” – napisał sędzia Corley w orzeczeniu. Wręcz przeciwnie, Standard Evidence wskazuje na zwiększony dostęp konsumentów do Wezwanie do służby i inne treści Activision”.

Jeśli wydany zostanie nakaz wstępny, Microsoft otrzyma tymczasowy zakaz zamykania transakcji Activision Blizzard do czasu rozstrzygnięcia sprawy administracyjnej FTC przeciwko firmie. Rozpoczęcie tego odrębnego wyzwania prawnego jest nadal zaplanowane na 2 sierpnia.

Teraz, gdy FTC postanowiła odwołać się od decyzji sędziego Corleya, organ regulacyjny potrzebuje dziewiątego okręgowego sądu apelacyjnego do wydania pilnego zatrzymania w celu przedłużenia obecnego tymczasowego zakazu zbliżania się (TRO), który ma wygasnąć o 23:59 czasu PST w piątek, Lipiec. czternasty. Nie jest jasne, czy sąd apelacyjny wyda orzeczenie przed terminem zawarcia umowy 18 lipca, co może pozostawić otwarte drzwi dla Microsoftu, aby zamknąć umowę Activision Blizzard w poniedziałek lub wtorek bez zakazu zbliżania się.

Microsoft nadal musi rozwiązać problemy brytyjskiego Urzędu ds. Konkurencji i Rynków (CMA) związane z przejęciem, zanim będzie mógł zostać zamknięty, po tym, jak regulator zablokował transakcję z powodu obaw o chmurę na początku tego roku. Microsoft i CMA niemal natychmiast ogłosiły, że po wtorkowym orzeczeniu sędziego Corleya zgodziły się przerwać batalię prawną w celu negocjacji.

READ  Krnąbrny mod zastępuje miauczenie kota „Jasonem!” przed ulewnym deszczem

W niespodziewanym oświadczeniu wydanym w środę CMA ostrzegło, że możliwość restrukturyzacji umowy przez Microsoft może „doprowadzić do realizacji nowej fuzji”, a rozmowy między organem regulacyjnym a Microsoftem wciąż znajdują się na „wczesnej fazie”.

Jest to sprzeczne z raportem z CNBC który twierdził, że Microsoft i CMA uzgodniły „niewielkie zbycie” w celu rozwiązania problemów związanych z grami w chmurze. CNBC Nie rozwinął tego, co pociągnęłoby za sobą takie zbycie, ale taki scenariusz prawdopodobnie dotyczyłby Wielkiej Brytanii i mógłby obejmować zmiany w usługach gier Microsoft Xbox Cloud w regionie.

Umowa Microsoftu z Unią Europejską obejmowała kluczowe rozwiązanie, w tym bezpłatną licencję dla konsumentów w krajach UE, która umożliwiłaby im przesyłanie strumieniowe za pośrednictwem „dowolnych wybranych przez nich usług przesyłania strumieniowego gier w chmurze” wszystkich gier Activision Blizzard na komputery PC i konsole, na które mają licencję . Dostawcy usług w chmurze otrzymają również bezpłatną licencję na strumieniowe przesyłanie tych gier.

Wszystkie oczy kierują się teraz na Dziewiąty Okręgowy Sąd Apelacyjny i potencjalną umowę Microsoftu z brytyjskim Urzędem ds. Rynków Kapitałowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *