BIDEN NAJNOWSZE: Wsparcie Ukrainy „nie wycofa się” mówi w ognistym przemówieniu po spotkaniu Zełenskiego z NATO

Biden: wsparcie G7 dla Ukrainy „będzie kontynuowane w dalekiej przyszłości”

Prezydent Joe Biden powiedział w środę, że wspólna deklaracja poparcia dla Ukrainy ze strony krajów G7 „wyjaśni”, że wsparcie dla Kijowa ze strony jednej z największych demokracji świata „będzie kontynuowane długo w przyszłości”.

Przemawiając na szczycie NATO w Wilnie po inauguracyjnym posiedzeniu Rady NATO-Ukraina, Biden powiedział, że kraje zachodnie podejmują długoterminowe zobowiązania do pomocy Ukrainie w zakresie bezpieczeństwa, podczas gdy Ukraina kontynuuje proces prowadzący do pełnego członkostwa w ówczesnym bloku 31 członków.

Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że wynik szczytu NATO jest „znaczącym sukcesem Ukrainy”, dodając, że przynosi ojczyźnie nowe możliwości bezpieczeństwa.

Po szczycie Biden wygłosił płomienne historyczne przemówienie na Uniwersytecie Wileńskim, mówiąc 10-tysięcznemu tłumowi, że Stany Zjednoczone i ich sojusznicy nie zawahają się poprzeć Ukrainy, jednocześnie chwaląc Litwę i inne kraje bałtyckie za ich historyczną walkę o wolność.

„Obrona wolności nie jest dziełem jednego dnia ani roku. To powołanie naszego życia. Na zawsze. Jesteśmy zahartowani w nadchodzącej walce. Nasza jedność nie zachwieje się, obiecuję wam”.

1689204010

GŁOSOWANIA: Biden ostatecznie wygrał wybory z odległości 4515 mil

W zeszłym tygodniu prezydent Joe Biden przebywał za granicą, najpierw w Wielkiej Brytanii, a następnie na Litwie na szczycie NATO. Ale być może jego największym błogosławieństwem jest powrót do kraju, gdzie otrzymał szereg dobrych wiadomości ekonomicznych.

Olivera O’Connella13 lipca 2023 00:20

1689202202

Biden spotkał się z liderem białoruskiej opozycji na Litwie

Prezydent spotkał się również z liderką opozycji demokratycznej Swiatłaną Cichanouską z Białorusi, aby podkreślić stałe zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w obronę i propagowanie praw człowieka, w tym wolności słowa, oraz w przeprowadzenie wolnych i uczciwych wyborów na Białorusi.

Olivera O’Connella12 lipca 2023 23:50

1689200410

Przy inflacji wynoszącej zaledwie 0,2% Biały Dom kibicuje firmie Binomics

Prezydent Joe Biden pochwalił, że inflacja wzrosła w czerwcu o zaledwie 0,2 procent i odnotowała w środę najniższy 12-miesięczny wzrost od ponad roku.

CPI dla wszystkich konsumentów miejskich pokazał, że inflacja wzrosła w zeszłym miesiącu o 0,2 procent po wzroście zaledwie o 0,1 procent w maju, co jest oznaką spadku inflacji. Tymczasem indeks wszystkich pozycji wzrósł o 3 procent w ciągu ostatnich 12 miesięcy, kończąc się w czerwcu, co jest najniższym 12-miesięcznym wzrostem od marca 2021 r.

„Dobre miejsca pracy, niższe koszty: takie jest podejście Bidennomics” – powiedział Biden w oświadczeniu.

Olivera O’Connella12 lipca 2023 23:20

1689198610

Biden chce, aby wyborcy zauważyli niższą inflację

Polityka inflacyjna gwałtownie się zmieniła w środę wraz z raportem pokazującym, że ceny konsumpcyjne rosły w najwolniejszym tempie od pierwszych miesięcy prezydentury Joe Bidena.

Republikanie krytykowali Bidena za koszty artykułów spożywczych, benzyny, usług komunalnych i nie tylko, twierdząc, że pakiet pomocy pandemicznej o wartości 1,9 biliona dolarów i nacisk na samochody elektryczne były odpowiedzialne za doprowadzenie inflacji do najwyższego poziomu od czterech dekad. Argument Partii Republikańskiej odbił się echem wśród wyborców, ale czerwcowy raport cen konsumpcyjnych sugerował, że inflacja znacznie się zmniejszyła bez utraty miejsc pracy, o której mówili niektórzy ekonomiści i przywódcy republikańscy.

Olivera O’Connella12 lipca 2023 22:50

1689196802

Premier Włoch z wizytą w Białym Domu

Oświadczenie sekretarza prasowego Białego Domu Karen Jean-Pierre w sprawie wizyty premier Włoch Giorgii Meloni
Prezydent Biden powita w Białym Domu premier Włoch Giorgię Meloni 27 lipca, aby podkreślić silne relacje między Stanami Zjednoczonymi a Włochami. Omówią też nasze wspólne interesy strategiczne, w tym nasze wspólne zobowiązanie do dalszego wspierania Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji, rozwoju wydarzeń w Afryce Północnej oraz ściślejszej współpracy transatlantyckiej w sprawie Chińskiej Republiki Ludowej. Będą też rozmawiać o kolejnej prezydencji Włoch w G7 w 2024 roku.

READ  Zdjęcie przedstawia Travisa Kelce’a w koszuli Trump One. Oto prawda

Olivera O’Connella12 lipca 2023 22:20

1689195002

Zobacz: Departament Stanu broni Bidena za wysłanie amunicji kasetowej na Ukrainę

Olivera O’Connella12 lipca 2023 21:50

1689193202

Pełna historia: Biden chwali „niezłamanego” Ukraińca w przemówieniu NATO do porywającego tłumu 10 000 – z samotnym fanem Trumpa

Prezydent Joe Biden w środę pochwalił „niezłomnych” mieszkańców Ukrainy i „niezwykłą godność”, z jaką działali, by odeprzeć inwazję sił rosyjskich, zobowiązując się w imieniu świata zachodniego do utrzymania wsparcia obronnego Kijowa tak długo, jak to możliwe. .

Biden wygłosił swoje przemówienie przed hałaśliwym tłumem, który zebrał się kilka godzin wcześniej, aby wysłuchać jego przemówienia na Wielkim Dziedzinie Uniwersytetu Wileńskiego, po zakończeniu tegorocznego Szczytu Przywódców NATO, w którym brali udział przywódcy 31-osobowego sojuszu obronnego . Zgodził się przyspieszyć starania Ukrainy o przystąpienie do bloku po zakończeniu wojny z Rosją.

Andrzej Feinberg Zobacz wypowiedź prezydenta.

Olivera O’Connella12 lipca 2023 21:20

1689192125

Odczyt spotkania prezydenta Joe Bidena z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim

Prezydent Joe Biden spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim w Wilnie 12 lipca 2023 r. Prezydent Biden potwierdził trwałe zaangażowanie Stanów Zjednoczonych we wspieranie obrony Ukrainy przed agresywną wojną Rosji oraz wsparcie Stanów Zjednoczonych dla Ukrainy w dążeniu do integracji z wspólnota euroatlantycka. Przywódcy z zadowoleniem przyjęli rozpoczęcie Deklaracji poparcia dla Ukrainy przez przywódców G7 i prezydenta Zełenskiego tuż przed ich spotkaniem oraz omówili gotowość Stanów Zjednoczonych do rozpoczęcia negocjacji z Ukrainą w sprawie dwustronnych zobowiązań w zakresie bezpieczeństwa, aby zapewnić trwałe siły zdolne do obrony Ukrainy teraz iw przyszłości. Przywódcy omówili także trwającą kontrofensywę Ukrainy i kontynuację pomocy USA we wspieraniu tych wysiłków.

Olivera O’Connella12 lipca 2023 21:02

1689191402

BIDEN: NATO jest silniejsze, bardziej aktywne i bardziej zjednoczone niż kiedykolwiek

1689189902

Olivera O’Connella12 lipca 2023 20:25

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *