Widziano Macrona śpiewającego na ulicach po przemówieniu emerytalnym

Wielu internautów podejrzewało, że materiał filmowy został sfałszowany przy użyciu sztucznej inteligencji lub innych środków, kiedy pojawił się po raz pierwszy, ale ludzie bliscy Macronowi powiedzieli AFP, że to prawda.

„Prezydent spędził chwilę ze swoją żoną (Brigitte Macron) po swoim przemówieniu (poniedziałkowy wieczór). Spotkali grupę młodych ludzi, którzy śpiewali… więc dołączył do nich w pieśni z Pirenejów, którą zna i kocha” powiedział.

Na nocnym filmie widać, jak Macron recytuje ze swojego telefonu słowa do „Le Refuge”, piosenki o gospodzie w paśmie górskim na południowo-zachodniej granicy Francji z Hiszpanią, otoczonej potężnie śpiewającymi mężczyznami w wieku 20 i 30 lat.

Incydent mógł początkowo wydawać się mile widzianym pokazem pomocy wyborcom prezydenta, których reformy, w tym podniesienie wieku emerytalnego, przysporzyły mu w ostatnich tygodniach powszechnej wrogości.

Ale wideo zostało po raz pierwszy opublikowane na stronie Facebook organizacji o nazwie „Projet Canto”.

Podczas gdy grupa określa się jako zachowująca tradycyjne piosenki w formie cyfrowej, lewicowa gazeta Liberation poinformowała w zeszłym roku, że została założona i prowadzona przez skrajnie prawicowych aktywistów i zawierała w swojej aplikacji nagrania piosenek związanych z nazistowskimi Niemcami.

Towarzysząca mu osoba powiedziała, że ​​Macron „nie może obecnie znać pochodzenia wszystkich, z którymi rozmawia”.

„Piosenki polityczne są częścią historii piosenek i dlatego je zgromadziliśmy” – powiedziała grupa Liberation w zeszłym roku, mówiąc, że mają w swoim katalogu również „skrajnie lewicowe” piosenki.

Macron wcześniej śpiewał „Le Refuge” podczas podróży w Pireneje Wysokie w 2022 roku.

READ  Korki i desperacja na granicy, gdy Rosjanie uciekają przed „częściową mobilizacją” Putina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *