Final Four kobiet: Kontrowersyjny faul w końcówce meczu drużyny Iowa State z UConn wywołuje oburzenie w mediach społecznościowych

Steve Chambers/Getty Images

Kaitlyn Clarke cieszy się z reakcji Niki Muhl i Alii Edwards po odgwizdaniu faulu.

CNN

Kontrowersyjny faul w końcówce, który okazał się kluczowy w Iowa Zwycięstwo 71-69 Final Four kobiet UConn wywołało oburzenie w mediach społecznościowych wśród gwiazd takich jak LeBron James i Anioł Reese Ważone.

Ale, Jukon Gracze wyrazili swoją frustrację, ale nie chcieli używać jej do wyjaśnienia swojej porażki.

W piątek drużyna UConn z numerem 3 traciła jeden punkt na 3,9 sekundy przed końcem, gdy Aaliyah Edwards została sfaulowana, gdy jej drużyna po raz ostatni trzymała piłkę w ataku.

Powiedziała później reporterom, że Edwards nie otrzymał „wyjaśnienia” w sprawie faulu. „Nie było czasu, aby to wyjaśnić. Z mojego punktu widzenia było bardzo czysto. ”

Po faulu piłka wróciła do stanu Iowa, a wkrótce potem Kaitlyn Clark wykonała swój pierwszy rzut wolny po sfaulowaniu Paige Bueckers na 3,1 sekundy przed końcem. Chociaż nie zdobyła drugiego gola, dało to Iowa prowadzenie 71-69, a po tym, jak obie drużyny walczyły o piłkę, Hawkeyes utrzymali ją, utrzymując strzałę w posiadaniu piłki.

Media społecznościowe wpadły w szał po kontrowersyjnym incydencie z gwiazdą NBA Jamesem, który wywołał falę krytyki i zamieszania wywołanego wezwaniem podjętym tak późno w meczu.

Iowa Hawkeyes świętują po pokonaniu UConn Huskies 71:69 w półfinale Final Four w Rocket Mortgage Fieldhouse w piątek w Cleveland.

Jasona Millera/Getty Images

Kaitlyn Clark ze stanu Iowa świętuje po meczu. Clark miał 21 punktów, dziewięć zbiórek i siedem asyst.

Gregory Shamos/Getty Images

Hawkeyes świętują, gdy Husky schodzą z boiska po meczu.

Obrazy Al Bello/Getty

Clark trafia z rzutu wolnego w końcowych momentach meczu.

Clark słucha w drugiej połowie trenerki stanu Iowa Lisy Bluder.

Jim Morgan Engel/NCAA Images/Getty Images

Ace Brady z drużyny UConn Huskies strzela piłką.

Kate Martin z drużyny Iowa State wyraża swój podziw po kontuzji, której doznała w drugiej połowie.

Obrazy Bena Solomona/NCAA/Getty Images

Martin skacze, aby bronić strzału Bueckersa.

Podczas meczu kibice Iowa Hawkeyes trzymają transparenty.

Karolina Custer/AP

W drugiej połowie gracze ze stanu Iowa reagują z ławki rezerwowych.

Bluder reaguje w drugiej połowie.

W pierwszej połowie Bueckers walczy o luźną piłkę z obrońcą Iowa Gabe'em Marshallem. Do przerwy Huskie prowadziły 32:26.

Aaliyah Edwards z drużyny UConn wygląda na twardo stąpającą po ziemi w pierwszej połowie. Edwards zdobył w meczu 17 punktów.

Nika Mühl z drużyny UConn Huskies reaguje po faulu w pierwszej połowie.

KK Arnold z drużyny UConn strzela piłką nad Clarkiem.

Maury’ego Gash’a/AFP

Martin został sfaulowany przez Edwardsa w pierwszej połowie.

Martin i Arnold nr 2 z drużyny UConn Huskie walczą o piłkę.

Clark strzela piłką do Ashlynn Shade z drużyny UConn. UConn utrzymał Clarka na poziomie sześciu punktów, trafiając 3 z 11 z gry, w tym 0-6 z linii za trzy punkty.

Iowa Hawkeyes zbierają siły na początku meczu.

Rocket Mortgage FieldHouse został sfotografowany w pierwszej połowie meczu stanu Iowa przeciwko UConn.

Zoe Brooks z NC State schodzi z boiska po przegranej z Gamecocks.

Ashlyn Watkins z Karoliny Południowej kopie piłkę w drugiej połowie. Watkins zdobył w meczu osiem punktów.

Reakcja Staleya podczas meczu.

Kirby Lee/USA Today Sports/Reuters

Obrońca Gamecocks MiLaysia Fulwiley kontroluje piłkę w trzeciej kwarcie. Fulwaili zdobył w meczu siedem punktów.

W drugiej połowie River Baldwin z Karoliny Północnej rywalizuje o posiadanie piłki z Chloe Kitts z Karoliny Południowej.

Hall świętuje po zdobyciu trzech punktów w drugiej połowie.

Sanya Feigen z Karoliny Południowej próbuje się położyć, pilnując Baldwina.

Główny trener stanu Karolina Północna, Wes Moore, prowadzi swój zespół przez drugą połowę.

Raven Johnson z Karoliny Południowej w pierwszej połowie jedzie obok Zoe Brooks z NC State. Do przerwy Gamecocks objęli prowadzenie 32:31.

Katie Benoita z NC State Wolfpack szuka otwarcia w pierwszej połowie.

W drugiej kwarcie Folwile i Brooks walczą o piłkę.

Sania Rivers z NC State przesuwa piłkę po boisku, a Raven Johnson z Karoliny Południowej gra w obronie w pierwszej kwarcie.

Camila Cardoso i Sania Rivers z Karoliny Południowej Gamecocks wskoczą na pierwszy rzut oka.

Zarozumiała maskotka Gamecocks z Karoliny Południowej wiwatuje przed meczem.

Gracze NC State Wolfpack gromadzą się razem przed rozpoczęciem meczu.

T-Hina Paopao z Karoliny Południowej wchodzi na boisko podczas przedstawienia zawodników przed meczem.

READ  Reprezentacja Waszyngtonu wybiera Elijaha Greena w MLB Draft

„Nieeeeeeeee!!! Nie zgadzam się na to wezwanie” – James Opublikowano w Xdawniej znany jako Twitter.

Angel Reese, którego LSU zostało pokonane przez Iowa w Elite Eight, opublikować „Czekaj, czy ten ekran nie był czysty?” Podczas gdy gracz WNBA Kelsey Bloom Powiedział: „Odwoływanie się do gry, w którą decydujesz się zagrać, jest bardzo błędne”.

Aktorka Gabrielle Union opublikować „Nienawidzę końca gry. To cholerna szkoda. Iowa State wyszedł do gry, podobnie jak UConn. Nie tak w ogóle definiuje się taką grę”.

Mimo to gwiazdor Bueckers powiedział później reporterom, że „trudna decyzja” nie spowodowała porażki UConn.

„Każdy może wiele zyskać na tym pojedynczym meczu, ale żaden pojedynczy mecz nie jest w stanie wygrać meczu koszykówki ani przegrać meczu” – powiedziała. „Możesz spojrzeć na jedną sztukę i powiedzieć: «Och, to nas zabiło lub zraniło». Powinniśmy byli jednak zachować się lepiej”.

Tymczasem jej trener Geno Auriemma powiedział reporterom, że „prawdopodobnie istnieje nielegalne wezwanie ekranowe, które można wykonać w przypadku każdego posiadania piłki”.

Dodał: „Wiem, że wezwano trzech lub czterech z nich i nie sądzę, aby któryś z nich został wezwany”. „Myślę więc, że musimy lepiej unikać umieszczania nielegalnych ekranów”.

NCAA poinformowało CNN, że nie zwrócono się do żadnego dziennikarza z prośbą o oświadczenie reportera dotyczące jakichkolwiek decyzji podjętych przez sędziów podczas piątkowego meczu.