Rakiety i samoloty będą ścigać zaćmienie, aby rozwiązać odwieczne tajemnice Słońca

Nota wydawcy: Wersja tej historii pojawiła się w biuletynie naukowym CNN Wonder Theory. Aby otrzymać wiadomość na swoją skrzynkę odbiorczą, Zarejestruj się bezpłatnie tutaj.CNN

Nadchodzi słońce, jak słynnie śpiewali Beatlesi.

poniedziałek o Całkowite zaćmienie słońca Będzie zdobić niebo Meksyku, Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdy księżyc zasłania twarz słońca, chwilowo zmieniając dzień w noc.

Miliony ludzi będą w drodze, aby być świadkami tego niebiańskiego zjawiska. Ponieważ zaćmienie tworzy zestawienie lub wyrównanie trzech obiektów w przestrzeni, zjednoczy widzów w chwilach zachwytu.

Całość, gdy na chwilę przygasa światło słoneczne, gra na emocjach. Wiesz, że to nadchodzi, ale nagła zmiana jest wciąż całkowicie nieoczekiwana – osobiście mam nadzieję doświadczyć tego po raz pierwszy, kiedy relacjonuję ze swojego miejsca na torze.

Więc Chwyć okulary zaćmieniasmak Przysmaki pod tytułem Eclipse I wskazówka Playlista z motywem gwiazd („Całkowite zaćmienie serca”, ktoś?). Wkrótce nadejdzie czas na odrobinę zachwytu i kosmicznych fantazji.

Amir Kaspi/Dzięki uprzejmości NASA

Należący do NASA samolot WB-57 przeleci w poniedziałek po ścieżce totalności, aby zebrać dane o Słońcu podczas zaćmienia.

Samoloty będą latać na dużych wysokościach na trasie poniedziałkowego zaćmienia Odkryj niektóre z największych nierozwiązanych tajemnic O słońcu.

Zaplanowano wystrzelenie trzech rakiet akustycznych z należącego do NASA obiektu Wallops Flight Facility w Wirginii przed, w trakcie i po zaćmieniu, aby zmierzyć wpływ Słońca na górne warstwy atmosfery Ziemi, zwane jonosferą.

Tymczasem NASA wyposaża swoje samoloty WB-57 w instrumenty naukowe, które przelatują na wysokości 50 000 stóp (15 240 metrów) nad powierzchnią Ziemi, aby uzyskać wyraźny obraz zewnętrznej atmosfery Słońca. Nazywana koroną, jest o miliony stopni gorętsza niż powierzchnia Słońca, ale naukowcy nie wiedzą dlaczego.

Słaba korona będzie widoczna podczas zaćmienia, gdy światło słoneczne zostanie zablokowane, co umożliwi badaczom szczegółowe spojrzenie na jej tajemnicze świecące struktury.

READ  Naukowcy twierdzą, że odkryli pierwszego ssaka zjedzonego przez dinozaura dinozaury

Czy pakujesz się na wycieczkę po zaćmieniu słońca lub próbujesz zdecydować, w co się ubrać w poniedziałek? Podczas wydarzenia na niebie może wystąpić niezwykłe zjawisko optyczne To sprawia, że ​​skłaniasz się bardziej w stronę czerwieni i zieleni.

Ponad dwa wieki temu fizjolog Jean Evangelista Porcini zaobserwował, jak kontrastujące czerwone kwiaty pojawiają się w słoneczne dni w porównaniu do nocy. Efekt Purkinjego wyjaśnia, dlaczego niektóre kolory wyglądają inaczej w zależności od oświetlenia.

Na przykład przy słabym oświetleniu jasne czerwienie wydają się ciemne lub prawie czarne, podczas gdy błękity i zielenie stają się bardziej żywe. Szybki kontrast zaćmienia sprawia, że ​​efekt ten jest wyraźnie widoczny.

Przesyłajcie nam swoje historie i zdjęcia z zaćmienia!

Czy widzisz zaćmienie z drogi całkowitego zaćmienia? Czy podróżowałeś daleko i zebrałeś się z rodziną i przyjaciółmi, aby obejrzeć to wydarzenie? A może Twoje miasto położone jest na ścieżce, którą wielu uważa za jedyny w swoim rodzaju widok? Każdy ma swoją własną historię zaćmienia, a my chcemy usłyszeć Twoją! Wyślij zdjęcia* i kilka szczegółów na temat swoich doświadczeń z zaćmieniem na adres [email protected], a mogą pojawić się w bieżących relacjach CNN z Eclipse Across America. Podaj swoje pełne imię i nazwisko oraz zaimki, aby uzyskać informacje kredytowe i podpisy.

Erica Adamsa/AP

Całkowite zaćmienie Słońca można zobaczyć przez chmury widziane z Vagar, jednej z Wysp Owczych, 20 marca 2015 r.

Gdy zbliża się zaćmienie, wiele osób… Próbują urzeczywistnić lub zmienić swoje plany – A pogoda odgrywa dużą rolę Rzucanie nieoczekiwanych podkręconych piłek.

Planowanie z wyprzedzeniem jest kluczowe, ale wiele osób dokonało rezerwacji podróży i lotów dla obszarów znajdujących się na całej trasie w oparciu o dane historyczne dotyczące wiosennych warunków pogodowych.

Teraz Matka Natura robi coś, co odwraca uwagę i obszary, na których zwykle występują zachmurzenia i burzowa pogoda, są czyste, podczas gdy w innych częściach kraju jest odwrotnie.

READ  Wody gruntowe na Marsie nie spełniają oczekiwań

Ale, Nie wszystkie chmury utrzymają się w tym wielkim dniu. Nowe badanie pokazuje, że płytkie chmury cumulonimbus są w dużym stopniu rozpraszane nawet wtedy, gdy przesłaniana jest niewielka część światła słonecznego Dlaczego obowiązują one dopiero po zaćmieniu? Przeszedł.

Mania zaćmień może wydawać się powszechna, ale są to wydarzenia niebiańskie Może to być doświadczenie bardziej duchowe i refleksyjne Dla niektórych, w zależności od religii lub kultury.

Hindusi uważają zaćmienie słońca za zły znak, podczas gdy wielu muzułmanów postrzega to zjawisko jako czas na modlitwę i duchową kontemplację.

Jednocześnie niektórzy chrześcijanie interpretowali chwilowe zaciemnienie nieba jako znak zbliżających się „dni ostatecznych”.

Navajo patrzą na zaćmienie z szacunkiem, postrzegając je jako czas na okazanie czci i szacunku słońcu i ziemi.

NASA

W skład ostatniej załogi wahadłowca Columbia wchodzili (od lewej) astronauci NASA David Brown, Rick Husband, Laurel Clark, Kalpana Chawla, Michael Anderson, William McCall i Ilan Ramon z Izraelskiej Agencji Kosmicznej.

Kiedy Columbia wystartowała w swój dziewiczy rejs w 1981 r., uruchomiła program wahadłowca kosmicznego NASA Zapoczątkowało to nową erę eksploracji.

Jednak prawie 22 lata później 28. lot starzejącego się wahadłowca zakończył się katastrofą, gdy rozbił się nad wschodnim Teksasem, zabijając wszystkich siedmiu członków załogi.

Tragedia zapoczątkowała koniec programu wahadłowców. Jak on to zrobił? Taki rewolucyjny pomysł kończy się tragicznie?

Odkryj nowe szczegóły wyjaśniające, co ostatecznie doprowadziło do katastrofy, w czteroczęściowym oryginalnym serialu CNN „Space Shuttle Columbia: Final Flight”, którego premiera odbędzie się w niedzielę o 21:00 czasu wschodniego.

Zanim skupisz się na zaćmieniu, przeczytaj te zabawne lektury:

— Naukowcy odkryli wiele nowych gatunków, w tym A Barbie różowy wędrowny morświnpodczas wyprawy głębinowej na głębokość 5000 metrów pod powierzchnią Oceanu Spokojnego.

READ  Czy jest czas? Skąd wiemy?

— Zagrożony tygrys indochiński i kot płaskogłowy to dwa dzikie koty wędrujące po tropikalnej dżungli Malezji. A Nowa seria zdjęć zawiera rzadkie spojrzenie U wielu gatunków jest to nieuchwytne.

– To Słoń azjatycki kąpiący się w słońcuNiedźwiedzie polarne konkurujące z głuptakami niebieskonogimi to tylko niektóre z obrazów wystawionych na aukcji artystycznych fotografii inspirowanych dziedzictwem prymatolog Jane Goodall, która w środę skończyła 90 lat.

Podoba Ci się to, co przeczytałem? Och, ale jest tego więcej. Rejestracja tutaj Aby otrzymać w swojej skrzynce odbiorczej kolejny numer Wonder Theory, dostarczony przez autorów CNN Space and Science Ashley Strickland I Katie Hunt. Zadziwiają ich planety poza naszym Układem Słonecznym i odkryciami ze starożytnego świata.

*Wszelkie przesłane materiały podlegają następującym warunkom. Zgadzam się, że CNN może bezterminowo wykorzystywać moje obrazy/filmy („Materiały”) we wszystkich mediach CNN na całym świecie, wraz z dystrybucją stowarzyszoną. Potwierdzam również, że jestem wyłącznym właścicielem i posiadaczem praw do materiału, nie stworzyłem materiału przy użyciu sztucznej inteligencji i posiadam wszelkie prawa niezbędne do zezwolenia na wykorzystanie tego materiału pod tym adresem URL.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *