Finał kwartetu kobiet 2022 na żywo: Ocon vs Stanford; Karolina Południowa wygrywa z Louisville, przechodzi do gry o tytuł

Po dotarciu do Minneapolis na finałową czwórkę, Karolina Południowa, Ocon i Stanford są jedynymi drużynami, które szukają krajowego mistrzostwa.

Karolina Południowa, drużyna AP nr 1 wire-to-wire, otworzyła Final Four w środku bramki przeciwko czołowemu rozstawionemu Louisville. Mecz był prawdziwą walką dla gigantów, a obie drużyny weszły do ​​rywalizacji po wygraniu wszystkich meczów turnieju poza jednym. Gamecocks objęli prowadzenie 72-59, aby osiągnąć swoje drugie mistrzostwo kraju w ciągu ostatnich pięciu lat.

Mecz o mistrzostwo kraju odbędzie się po tym, jak UConn i Stanford zagrają o 21:30, a Stanford, panujący mistrz kraju, zmierzy się z UConn po ekscytującym podwójnym zwycięstwie 91-87 w dogrywce z najlepszym rozstawionym NC State.

Oto kilka podstawowych informacji na temat każdego meczu Final Four.

  • Trzy dni po zdobyciu nagrody Naismith Player of the Year, Alia Boston pokazała, dlaczego zasłużyła na ten zaszczyt, dominując w wygranym 72-59 meczu z Louisville. Pomimo zmierzenia się z deblami i trójkami, Boston prowadził w Południowej Karolinie z 23 punktami, aby wyrównać 18 zbiórek i cztery asysty. Karolina Południowa ma teraz szansę na zdobycie pierwszego krajowego tytułu od 2017 roku. Emily Engstler z Louisville zdobyła 18 punktów, dziewięć zbiórek i cztery posiadanie piłki w mistrzowskiej przegranej próbie.
  • Po tym, jak w tym sezonie przegrała 19 meczów z powodu kontuzji kolana, gwiazda UConn, Paige Bueckers, wróciła do nagrody Naismith’s Player of the Year, zdobywając 27 punktów – w 10 z 15 – w ekscytującej podwójnej dogrywce z NC State na Elite. osiem. Następna w kolejce do Bueckers i UConn jest Drużyna Stanford, która zdominowała rywalizację z Teksasem w Elite Eight, blokując 11 strzałów i pokonując Longhorns o 17 w zwycięstwie 59-50. Kardynał ma dwa zwycięstwa na wyjeździe po tym, jak został dopiero czwartym programem kobiet, który wygrał kolejne mistrzostwa NCAA Division I.

READ  Stan męskich obręczy po meczach Baylor-Kansas, Gonzaga-Kentucky i bubble

Harmonogram telewizyjny na mistrzostwa kobiet NCAA 2022, wyniki

cały czas orientalny | Harmonogram mistrzostw NCAA

(1) Karolina Południowa 72, (1) Louisville 59 19:00 | ESPN
(2) Ocon kontra (1) Stanford 21:30 | ESPN

Wszystkie mecze finałowej czwórki kobiet NCAA w 2022 r. będą transmitowane na ESPN, a każdy mecz będzie można przesyłać strumieniowo na fuboTV (Wypróbuj za darmo).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *