Finały NBA, mecz 4: Dallas Mavericks przekonująco wygrywają z Boston Celtics, przedłużając serię

Stacy Revere/Getty Images

Luka Doncic z Dallas Mavericks strzela piłką obok Boston Celtics podczas czwartego meczu finałów NBA 2024 w American Airlines Center w Dallas w Teksasie, 14 czerwca 2024 r.CNN

Ponieważ Boston Celtics prowadzili 3:0 w finałach NBA, był to mecz, który musiał wygrać dla Dallas Mavericks, który wygrał 122-84, przedłużając serię do co najmniej piątego meczu.

the Boston Celtics Tylko jedno zwycięstwo dzieliło ich od ukończenia jednego z najbardziej dominujących sezonów w historii NBA. Po zakończeniu sezonu zasadniczego z komfortowym najlepszym bilansem 64-18, Boston osiągnął bilans 15-2 po sezonie i miał passę 10 zwycięstw z rzędu.

Gwiazda franczyzy Jayson Tatum odbił się po słabych występach w meczach 1 i 2, zdobywając 30 punktów, sześć zbiórek i pięć asyst w meczu trzecim, podczas gdy jego kolega z drużyny Jaylen Brown miał 30 punktów, osiem zbiórek i osiem asyst.

Jrue Holiday był niewątpliwie najlepszym zawodnikiem Celtics w finałach, szczególnie ze względu na jego wkład w defensywę i sposób, w jaki chronił Kyriego Irvinga. Jego 26 punktów i 11 zbiórek w drugim meczu pokazuje, jak wiele może wnieść w ataku, jeśli Tatum lub Brown ponownie będą walczyć w czwartym meczu.

Najważniejszym tematem rozmów w Dallas podczas tych finałów była obrona Luki Doncicia – a dokładniej jej brak.

Tima Hittmana/Getty Images

Kyrie Irving z drużyny Dallas Mavericks strzela piłką obok Boston Celtics podczas czwartego meczu finałów NBA 2024 w American Airlines Center w Dallas w Teksasie, 14 czerwca 2024 r.

Słoweniec pozwalał graczom na wyprzedzanie go do woli i sprawiał wrażenie zagubionego w defensywie, co Celtics bezlitośnie wykorzystywali w całej serii i prawdopodobnie zrobią to ponownie w czwartym meczu.

Dončić pozostał świetny w ataku w finale, ale jego słabości w defensywie sprawiły, że opuścił trzeci mecz na nieco ponad cztery minuty przed końcem, gdy Dallas wracał do rywalizacji.

READ  Obraz 3D Harry'ego Karai pojawia się w grze „Cubs vs Reds” Field of Dreams

Trener Dallas Jason Kidd jak dotąd nie był w stanie znaleźć sposobu na powstrzymanie ataku Celtics zaaranżowanego przez Joe Mazzolę. Wszelkie udane zmiany, które Kidd znajdzie w czwartej grze, będą za małe i za późno.

Po stracie 0-8 z trzech w meczach 1 i 2, Irving odbił się, zdobywając 35 punktów w trzecim meczu i trafił cztery ze swoich sześciu prób za trzy punkty.

Zapytany o wiadomość do Dončicia po trzecim meczu, Irving powiedział ESPN: „Musisz tylko pozwolić mu trochę odetchnąć. Niech wyjdą na wierzch ludzkie emocje. Po prostu go przytul”.

„To wszystko, stary. Łatwo jest po prostu wskazać go palcem i powiedzieć: „Możesz być lepszy”. Łatwo powiedzieć. Myślę, że on o tym wie. Ale tak, powtarzam, mam go za plecami. wszyscy go wspieramy”.

Optymistyczny Dončić dodał: „To nie koniec, dopóki się nie skończy. Musimy po prostu wierzyć”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *