Z nowego badania wynika, że ​​jest to pierwsza sztuczna inteligencja, która zdała test

GPT-4 OpenAI stał się pierwszą sztuczną inteligencją, która przeszła test Turinga. Tak przynajmniej twierdzi grupa badaczy z A Nowe badanie. Badanie jest obecnie dostępne na serwerze preprintów arXiv, nie został jeszcze poddany recenzji. Jednak wyniki tutaj są co najmniej interesujące.

Test Turinga, zaproponowany po raz pierwszy przez Alana Turinga w 1950 r., ma na celu ocenę, czy maszyna może wykazać się inteligencją na tyle dobrze, że nie można jej odróżnić od człowieka. Aby sztuczna inteligencja przeszła test Turinga, musi być w stanie porozmawiać z osobą i oszukać ją, aby myślała, że ​​rozmawia z człowiekiem.

Aby sprawdzić, czy GPT-4 przejdzie test Turinga, badacze biorący udział w artykule poprosili 500 osób o rozmowę z czterema różnymi respondentami. Jednym z uczestników był człowiek, drugim sztuczna inteligencja z lat 60. XX wieku o nazwie ELIZA, a dwóch ostatnich respondentów korzystało z GPT-3.5 i GPT-4.

Każda rozmowa trwała łącznie pięć minut. Według artykułu opublikowanego w maju uczestnicy oceniali GPT-4 jako ludzki w 54% przypadków. Z tego powodu badacze twierdzą, że model wielkiego języka przeszedł już test Turinga.

Źródło obrazu: sdecoret/Adobe

Z drugiej strony uczestnik będący człowiekiem uzyskał 67%, podczas gdy GPT-3.5 uzyskał 50%, a test ELIZA, który miał zaprogramowane odpowiedzi i nie miał dyplomu MBA do jego przeprowadzenia, został uznany za człowieka jedynie przez 22% uczestników. czas. Jako takie, wyniki testu Turinga dla GPT-4 są interesujące.

Naturalnie istnieje wiele obaw, czy test Turinga nie jest podejściem zbyt uproszczonym. Został zaprojektowany w celu zdefiniowania inteligencji maszyn. Jednakże surowa inteligencja odgrywa dużą rolę w oszukiwaniu ludzi, myśląc, że rozmawiają z inną istotą ludzką.

READ  ChatGPT pojawia się na Macu w nowej aplikacji OpenAI przed WWDC

Zamiast tego sztuczna inteligencja musi być w stanie naśladować czynniki społeczne i emocjonalne, na których ludzie polegają podczas swoich interakcji. Ta wiadomość prawdopodobnie wywoła dalsze rosnące obawy dotyczące zagrożeń związanych ze sztuczną inteligencją, które wyraził zaniepokojenie nawet Ojciec chrzestny sztucznej inteligencji.

Ostatecznie to badanie i wyniki testu Turinga GPT-4 podkreślają, jak bardzo sztuczna inteligencja zmieniła się w erze GPT, a także sposób, w jaki ludzie korzystają z sztucznej inteligencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *