Katarzyna, księżna Walii, po raz pierwszy wystąpi publicznie w 2024 r

W sobotę Katarzyna, księżna Walii, po raz pierwszy od zdiagnozowania raka, wstępnie powróciła do życia publicznego, biorąc udział w paradzie Trooping the Colour w centrum Londynu.

Kate, jak powszechnie wiadomo, nie pojawiała się publicznie od czasu mszy bożonarodzeniowej w grudniu ubiegłego roku, a w marcu ujawniła, że ​​przechodzi chemioterapię.

Ponieważ 42-letnia księżniczka jest jedną z najczęściej fotografowanych kobiet na świecie, jej długa nieobecność wywołała spekulacje, zwłaszcza w Internecie, na temat jej zdrowia i miejsca pobytu.

W obszernym poście w mediach społecznościowych w piątek wieczorem stwierdziła, że ​​„robi duże postępy” w leczeniu, które, jak dodała, ma trwać jeszcze kilka miesięcy.

Księżniczka powiedziała: „Nie mogę się doczekać, aby wziąć udział w paradzie urodzinowej króla w ten weekend z moją rodziną i mam nadzieję, że latem dołączę do niektórych wydarzeń publicznych, ale wiem też, że jeszcze nie wyszłam z lasu”.

Emocjonalne oświadczenie Kate, że ma raka, nastąpiło zaledwie kilka tygodni po ujawnieniu, że u jej teścia, króla Karola III, zdiagnozowano tę chorobę.

Żadne z nich nie ujawniło, na jaki nowotwór cierpi.

Głowa stanu Wielkiej Brytanii Charles (75 l.) otrzymał zielone światło na wznowienie obowiązków publicznych w kwietniu po tym, jak lekarze stwierdzili, że postępy, jakie poczynił, „bardzo ich zachęciły”.

Jego pierwszym zaangażowaniem było spotkanie z personelem i pacjentami ośrodka onkologicznego w Londynie. Na początku tego miesiąca brał udział w wydarzeniach upamiętniających 80. rocznicę D-Day w północnej Francji.

Jednak w przeciwieństwie do poprzednich lat, kiedy Charles przeprowadzał inspekcję żołnierzy konnych w Trooping the Color, w tym roku Charles dokona tego z wozu.

Jego najstarszy syn i następca tronu, 41-letni William, będzie jeździł konno.

– Balkon –

Urzędnicy królewscy będą chcieli spełnić oczekiwania dotyczące stopniowego powrotu Kate na światło dzienne i podkreślili, że jej wygląd będzie zależał od leczenia i powrotu do zdrowia.

READ  Republikański kongresman ze stanu Michigan proponuje bombardowanie nuklearne Gazy i zakończenie pomocy humanitarnej

Kate w swoim oświadczeniu wyjaśniła, że ​​miewa „dobre i złe dni” i że „radzi sobie z każdym dniem takim, jaki nadchodzi”.

Oczekuje się, że będzie podróżować z 10-letnim księciem Jerzym. Księżniczka Charlottedziewięcioletni i sześcioletni książę Louis w oficjalnym powozie jadącym wzdłuż centrum handlowego z Pałacu Buckingham na Paradę Straży Konnej.

Zanim wrócą do pałacu, by pojawić się na balkonie, obejrzą przedstawienie z jednego z budynków.

Trooping the Color upamiętnia oficjalne urodziny brytyjskiej suwerenności i stanowi doskonale zaaranżowaną choreografię tradycji wojskowej sięgającej ponad dwóch stuleci wstecz.

Podróż rozpoczyna się w Pałacu Buckingham i prowadzi w dół centrum handlowego do Parady Gwardii Konnej, gdzie Karol otrzyma królewski salut przed inspekcją żołnierzy.

Karol urodził się w listopadzie, ale tradycja drugich urodzin sięga czasów króla Jerzego II w 1748 r., który chciał świętować swoje urodziny przy lepszej pogodzie, ponieważ urodziny wypadały w październiku.

Ceremonia ma swoje korzenie w przygotowaniach do wojny, podczas której żołnierzom wywieszano wszystkie flagi – czyli kolory – pułki, aby mogli je rozpoznać w zamieszaniu bojowym.

W tegorocznej imprezie wezmą udział trzy z pięciu koni wojskowych, które w kwietniu galopowały ulicami centrum Londynu, zaskoczone hałasem prac budowlanych.

Londyńska policja metropolitalna oświadczyła, że ​​przeprowadzi „poważną” operację bezpieczeństwa i że jest w kontakcie z antymonarchistyczną grupą Republika, która planuje protestować podczas tego wydarzenia.

Siły zbrojne oświadczyły, że zapobiegły „wzmocnieniu dźwięku” na trasie parady i wokół niej ze względów bezpieczeństwa publicznego oraz aby uniknąć zakłócania spokoju uczestniczących pułków konnych.

phz/jj/imm/smw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *