Firma produkująca samojezdne ciężarówki TuSimple zwalnia setki dni przed Bożym Narodzeniem: raport

Globalna firma zajmująca się autonomicznymi pojazdami ciężarowymi TuSimple Holdings Inc. Mówi się, że co najmniej 700 pracowników ma zostać zwolnionych w przyszłym tygodniu, tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

The Firma technologiczna z siedzibą w San DiegoInc., która prowadzi działalność w Arizonie, Teksasie i Chinach, zatrudnia około 1430 pełnoetatowych pracowników. Kierownictwo TuSimple chce zmniejszyć liczbę pracowników mniej więcej o połowę, ponieważ firma ogranicza wysiłki na rzecz budowy i testowania autonomicznych systemów jazdy ciężarówek, — poinformował Wall Street Journal Piątek.

Zwolnienia nastąpią w burzliwym okresie dla firmy, która przeszła zmianę kierownictwa w październiku po tym, jak doniesienia ujawniły, że FBI, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz Komitet ds. badając powiązania TuSimple z chińskim startupem Hydron Inc.

Redukcje zatrudnienia mają zostać ogłoszone we wtorek. Magazyn poinformował, że TuSimple „znacząco” ograniczy wysiłki na rzecz budowy systemów samojezdnych i Testy samojezdnych ciężarówek Na drogach publicznych w Arizonie i Teksasie. „W ramach redukcji, wiele operacji TuSimple w Tucson w Arizonie, gdzie przeprowadza większość jazd testowych, zostanie wycofanych, a zespół pracujący nad algorytmami oprogramowania do samojezdnej jazdy zostanie znacznie zmniejszony” raport powiedział.

Federalna Agencja Bezpieczeństwa Agencja Badania Incydentów Pojazdów Autonomicznych w San Francisco

Flota samojezdnych ciężarówek TuSimple. (TuProste)

wstążka ochrona w przeciwnym razie oni się zmieniają zmiana %
TSP TUSIMPLE HOLDINGS INC. 1,54 -0,06 -3,75%

TuSimple skupi się na ulepszaniu oprogramowania, które dopasowuje samojezdne ciężarówki do spedytorów, którzy mają ładunek do przewiezienia, powiedzieli ludzie zaznajomieni z planami firmy, aby oferować transport towarów po niższych kosztach niż ciężarówki napędzane przez ludzi.

READ  Daihatsu: Producent samochodów należący do Toyoty wstrzymuje produkcję w Japonii po tym, jak przyznał się do manipulowania testami bezpieczeństwa przez 30 lat

FOX Business skontaktował się z TuSimple w celu uzyskania komentarza, ale nie otrzymał odpowiedzi.

Personel był Przygotuj się na zwolnienia. Magazyn poinformował, że dyrektor generalny TuSimple, Cheng Lu, który wcześniej kierował firmą w listopadzie, wysłał e-mail do pracowników na początku tego miesiąca, informując, że kierownictwo dokonuje przeglądu „naszych wydatków pracowniczych, które są największą częścią uszczuplania naszej gotówki”.

Lu powiedział gazecie, że zamierza „skorygować kurs statku, w tym zapewnić efektywność kapitałową firmy”.

Chiński Ford może zbudować amerykańską fabrykę akumulatorów: raport

Samojezdna ciężarówka TuSimple

Samojezdna ciężarówka TuSimple. Firma podobno planuje zwolnić około połowy pracowników przed Bożym Narodzeniem 2022 roku. (TuProste)

TuSimple tnie koszty i ogranicza swoje ambicje, ponieważ w tym roku boryka się z serią kryzysów, w tym z awarią jednej z samojezdnych ciężarówek w kwietniu, utratą kluczowych partnerstw biznesowych, zmianą dwóch dyrektorów generalnych, upadkiem cen akcji i równoległych dochodzeń rządowych.

Firma traci pieniądze. Według raportu TuSimple odnotował przychody w wysokości 4,9 miliona dolarów i straty w wysokości 220,5 miliona dolarów w pierwszej połowie 2022 roku. Załamały się również jej partnerstwa z innymi firmami, w tym z Navistar International Corp. i McLane Company Inc. pośród nieporozumień.

„McLane jest świadomy niedawnych zmian przywódczych, operacyjnych i kursów w TuSimple i jest w kontakcie ze swoim zespołem. Jesteśmy w trakcie oceny relacji roboczych z TuSimple i we właściwym czasie określimy następny kierunek działań” — McLane Prezes i – powiedział gazecie urzędnik administracyjny Larry Parsons.

Szlaki dla pieszych w San Francisco: dowiedz się, co się dzieje

Były dyrektor generalny TuSimple Xiaodi Hou

Xiaodi Hou, dyrektor generalny TuSimple przemawia na scenie podczas TechCrunch Disrupt 2022, 19 października 2022 r. w San Francisco. (Kelly Sullivan/Getty Images dla TechCrunch/Getty Images)

W październiku TuSimple zwolnił swojego dyrektora generalnego i współzałożyciela, Xiaodi Hou, po tym, jak wewnętrzne dochodzenie zarządu wykazało, że Hou Podziel się wskazówką z Hydronem, chiński start-up zajmujący się transportem ciężarowym, który działa głównie w Chinach i jest finansowany przez chińskich inwestorów. Po obaleniu Ho każe współzałożycielowi TuSimple i założycielowi Hydron, Mo Chenowi, uderzyć w radę i zwolnić ich. Gazeta doniosła, że ​​sprowadzili Lu z powrotem do prowadzenia firmy.

READ  Niebieski ptak pojawił się na Twitterze, gdy Musk mówi, że logo X jest tutaj

Pobierz akcję FOX w podróży, klikając tutaj

Firma pracuje teraz nad przestrzeganiem amerykańskich organów regulacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *