Fisker i Nissan: możliwe partnerstwo w dziedzinie samochodów elektrycznych

Potencjalna inwestycja Nissana w spółkę Fisker o wartości 400 milionów dolarów napawa optymizmem. Rozmowy trwają, a transakcja może wkrótce zostać sfinalizowana, co wzmocni pozycję Fisker na rynku pojazdów elektrycznych.

Obecnie wokół potencjalnej strategicznej inwestycji Nissana w Fisker panuje szum. Wiadomość o tej sytuacji rozeszła się wkrótce po tym, jak akcje Fiskera osiągnęły najniższy poziom w historii. według ReuteraNissan może wpompować w platformę ciężarówek Fiskera aż 400 milionów dolarów. Doprowadziło to do odbicia akcji Fiskera i zamknięcia ich na koniec tygodnia na poziomie 0,4825 USD za akcję. Na tym emocje się nie skończyły, gdyż w handlu po godzinach akcje Fisker wzrosły o 7,73% do 0,5198 USD, co wskazuje na pozytywne perspektywy wśród inwestorów.

Henrik Fisker, prezes i dyrektor generalny Fisker Inc, Usiadł z Yahoo Finance Aby omówić wyniki firmy i jej niedawne przejście w kierunku modelu partnerstwa dealerskiego. Chociaż Henrique odmówił komentarza na temat zgłoszonej umowy z Nissanem, odniósł się do toczących się rozmów z producentami oryginalnego wyposażenia (OEM) na temat potencjalnej inwestycji strategicznej. Henrique stwierdził, że rozmowy te trwają od ponad sześciu miesięcy, co podkreśla wspaniałe fundamenty, które zostały już położone. Wyraził nadzieję, że wkrótce osiągnięte zostanie ostateczne porozumienie.

Odroczenie programów pojazdów elektrycznych wielu producentów OEM stworzyło dla firmy Fisker Alaska wyjątkowy segment rynku. Obecnie nie ma bezpośrednich konkurentów samochodów elektrycznych pod względem ceny i funkcji. Henrik Fisker zauważył, że partnerstwo strategiczne może znacząco ulepszyć strategię rozwoju firmy Fisker i ułatwić lokalną produkcję. Henrik podkreślił także chęć Fiskera skupienia się na współpracy z jednym partnerem strategicznym, który najlepiej odpowiada jego wizji i celom.

Transakcja Nissan + Fisker sfinalizowana

Ani Fisker, ani Nissan oficjalnie nie skomentowali tych spekulacji. Anonimowe źródła wskazują jednak, że transakcja pomiędzy obiema firmami może zostać sfinalizowana już w tym miesiącu. Rozmowy trwają, warunki nie zostały ujawnione. Jednak potencjalna inwestycja Nissana może stanowić ważny kamień milowy dla przyszłości firmy Fisker na rynku pojazdów elektrycznych. Jedyne, co jest pewne, to to, że zamknięcie tej transakcji znacząco zwiększyłoby zaufanie właścicieli i akcjonariuszy Fisker. Będziemy Cię na bieżąco informować o rozwoju tego przełomowego partnerstwa w zakresie pojazdów elektrycznych.


Polecane artykuły


Fora Fskirati

Udaj się na fora Fiskerate, aby porozmawiać o Oceanie Fiskera i śledzić różne tematy dotyczące tego elektrycznego SUV-a.

READ  Credit Suisse: UBS prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia kontroli nad niespokojnym rywalem

Pobierz aplikację Foscrate

Nie przegap najnowszych aktualizacji Fisker – pobierz Aplikacja Fskirati Dzisiaj!


Skontaktuj się z Fiskerati

Jeśli masz jakieś zdjęcia lub wskazówki, którymi możesz się podzielić, masz pytania, które możesz zadać lub jesteś zainteresowany współpracą z nami, napisz e-mail [email protected].

Pozostać w kontakcie
Podążaj za nami Świergot, Facebook, youtubeI wiadomości Google.

Biuletyn Fiskerati
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter, W tym tygodniu w Fiskeri otrzymuj aktualizacje bezpośrednio na swoją skrzynkę e-mail!


Możesz polubić


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *