Fizycy twierdzą, że mogli odkryć potężną nierównowagę we wszechświecie

„Gdy dotrzesz do Królestwa Kosmicznego, obowiązują zasady i warunki.”

Einsteina 2.0

Naukowcy odkryli coś, co nazywają „kosmicznym zaburzeniem grawitacji”, które może pomóc wyjaśnić dziwne zachowanie Wszechświata w skali kosmicznej.

Jak szczegółowo opisano w A Nowy papier Opublikowane w Journal of Cosmology i Astrofizyki CząstekZespół z Uniwersytetu Waterloo i Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie wysuwa hipotezę, że ogólna teoria względności Alberta Einsteina może nie wystarczyć do wyjaśnienia… Ekspansja wszechświata przyspieszyła.

„Model grawitacji Einsteina był niezbędny do wszystkiego, od teorii Wielkiego Wybuchu po obrazowanie czarnych dziur” – powiedział Robin Wynn, główny autor i absolwent fizyki matematycznej na Uniwersytecie Waterloo. Oświadczenie o badaniach. „Ale kiedy próbujemy zrozumieć grawitację na poziomie kosmicznym, na poziomie gromad galaktyk i poza nią, napotykamy wyraźne sprzeczności z przewidywaniami ogólnej teorii względności”.

„To tak, jakby sama grawitacja całkowicie przestała odpowiadać teorii Einsteina” – dodał. „Nazywamy tę rozbieżność «kosmiczną usterką»: grawitacja staje się o około 1% słabsza, gdy mamy do czynienia z odległościami miliardów lat świetlnych”.

wada

W odpowiedzi zespół opracował nowy model takiej „usterki”, który modyfikuje teorię Einsteina w celu rozwiązania tych sprzeczności.

„Potraktujcie to jako przypis do teorii Einsteina” – stwierdziła Wen w oświadczeniu. „Gdy dotrzesz do Królestwa Kosmicznego, obowiązują zasady i warunki.”

To jedno z możliwych rozwiązań problemu, nad którym astronomowie i fizycy zastanawiają się od dziesięcioleci.

„Niemal sto lat temu astronomowie odkryli, że nasz Wszechświat się rozszerza” – wyjaśnił współautor i profesor astrofizyki na Uniwersytecie Waterloo Neesh Afshordi. „Im dalej znajdują się galaktyki, tym szybciej się poruszają, aż do punktu, w którym wydaje się, że poruszają się z prędkością bliską prędkości światła, czyli maksymalną dozwoloną przez teorię Einsteina”.

„Nasze odkrycia sugerują, że w tej samej skali teoria Einsteina może być również nieodpowiednia” – dodał.

READ  Kapsuła SpaceX Dragon przewożąca prywatnych astronautów Ax-2 rozpryskuje się u wybrzeży Florydy (WIDEO)

Zdaniem Afshordiego proponowana korekta „kosmicznej nierównowagi” to dopiero początek.

„Ten nowy model może być dopiero pierwszą wskazówką w kosmicznej zagadce, którą zaczynamy rozwikłać w przestrzeni i czasie” – powiedział.

Więcej o ekspansji wszechświata: Fizycy sugerują, że wszechświat jest pełen materii, która porusza się szybciej niż światło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *