Flippers ma trudności ze sprzedażą 56 Chevy Camaro Garage Edition

Camaro spotykają się z dużym brakiem szacunku. Muskularny samochód Chevy zawsze miał trudności z wyjściem z cienia konkurentów, takich jak Charger i Mustang. Ceny samochodów klasycznych i edycji limitowanych zwykle odzwierciedlają tę niesprawiedliwą rzeczywistość, co niestety odkryli niektórzy początkujący sprzedawcy jednego z ostatnich Camaro w edycji specjalnej, jakie kiedykolwiek wyprodukowano.

Chociaż nie jest to najbardziej inspirująca edycja specjalna, biorąc pod uwagę, że Camaro wycofano już z produkcji, nie byłoby zaskoczeniem, gdyby na dzisiejszym rynku jedna z nich została sprzedana na aukcji za 260 000 dolarów w styczniu na aukcji Bring a Trailer. Od tego czasu ludzie już tego nie kupują, Łącznie z ofertą opiewającą na 162 000 dolarów W tym tygodniu nie udało mu się jednak spotkać z rezerwą na podium.

Szybkie spojrzenie na niektóre komentarze pozostawione na tych aukcjach sugeruje, dlaczego. Podczas Bring a Trailer komentatorzy kwestionowali wartość ulepszonej edycji limitowanej w porównaniu z seryjnym Camaro ZL1; Jeden z komentatorów opisał edycję Garage 56 jako „tylko naklejki i koła”. „To drogie naklejki” – zauważył inny.

Jednak problem wydaje się być głębszy. Po wycofaniu z oferty Camaro w tym roku wydaje się, że sprzedawcy w celu zwiększenia popytu polegają na nostalgii. A ponieważ jeden ze sprzedawców odrzucił ofertę 162 000 dolarów, jego cena mogła po prostu odegrać tę nostalgię i wyolbrzymić miejsce Camaro w sercach kupujących. Dla wielu kupujących Garage 56 był po prostu kolejnym Camaro, samochodem, który w ogóle ich nie interesował. Jeden z komentatorów napisał ostatnie słowo: „Koniec pewnej epoki? Jakiej epoki?”

Nawet na łożu śmierci szlachetne Camaro nie cieszy się szacunkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *