Sędzia NHL wyciąga się z lodu w „przerażającym momencie” podczas meczu Penguins-Lightning

Przerażający moment, gdy sędzia przerwał grę podczas sobotniego popołudniowego meczu Lightning-Penguins w Pittsburghu.

W trzeciej kwarcie meczu pomiędzy obiema drużynami Konferencji Wschodniej sędzia Steve Kozari zderzył się z obrońcą Tampa Bay Haydenem Fleurym na środkowym lodowisku PPG Paints Arena po 6:11 trzeciej tercji.

Według Associated Press Kozari był w stanie poruszać rękami, zanim został podniesiony z lodu.

W oświadczeniu wydanym po meczu liga NHL podała, że ​​Kozari „został przetransportowany do szpitala UPMC Mercy ze względów ostrożności” oraz że jest „przytomny i czujny, ma sprawne wszystkie kończyny i oczekuje się, że w pełni wyzdrowieje”.

Sędzia NHL Steve Kozari (40 l.) leży na lodzie po przypadkowej kolizji z obrońcą Tampa Bay Lightning Haydnem Fleurym (7) w trzeciej tercji meczu przeciwko Pittsburgh Penguins na stadionie PPG Paints Arena. Charles LeClair – „USA Today Sports”.
Personel medyczny i trenerzy Pittsburgh Penguins opiekują się sędzią NHL Stevem Kozarim (40 l.) po przypadkowej kolizji z obrońcą Tampa Bay Lightning Haydnem Fleurym (nie na zdjęciu) w trzeciej tercji meczu na stadionie PPG Paints Arena. USA TODAY Sports za pośrednictwem Reuters Conn

„Trudno było to oglądać” – powiedział trener Tampa Bay, John Cooper, według Associated Press po porażce jego zespołu 5:4. „Ale [Fleury]W trakcie przerwy udałem się do szatni. Naturalnie, był trochę zdezorientowany. To był po prostu jeden z tych meczów, który był dziwacznym wypadkiem. Mam jednak nadzieję, że z obydwoma mężczyznami wszystko będzie w porządku.”

Według NHL.comKozari rozegrał 1151 meczów w sezonie zasadniczym i 136 zawodów posezonowych.

Personel medyczny ma tendencję do sędziowania Steve'a Kozzariego po jego zderzeniu z Haydenem Fleury z Tampa Pat Lightning w trzeciej tercji meczu hokejowego NHL w Pittsburghu, sobota, 6 kwietnia 2024 r. AP

Trener Penguins Mike Sullivan powiedział: Dla każdego sportowcaDostrzegł tylko niewielki przebłysk tego, co nazwał „przerażającym momentem”.

„Dostrzegłem to kątem oka” – powiedział Sullivan. „W ostatniej sekundzie zderzyli się i myślę, że było to zderzenie kask w kask. To była naprawdę przerażająca kolizja, ponieważ nie sądzę, żeby Steve byłby w stanie złagodzić upadek.

„To był straszny moment”.

READ  Joe Schoen: Na dzień dzisiejszy spodziewamy się, że naszym początkowym rozgrywającym będzie Daniel Jones