Foxtrot, Dom's Kitchen & Market zamkną wszystkie sklepy

Pięć miesięcy po Foxtrot i Dom's Kitchen & Market Wydaje się, że po fuzji nowa firma zmierza w stronę bankructwa i we wtorek 23 kwietnia zamknie wszystkie swoje sklepy w Illinois, Teksasie i rejonie Waszyngtonu.

We wtorek rano pracownicy korporacji zostali poinformowani za pośrednictwem telekonferencji z zarządem, że sklepy zostaną zamknięte do południa. Pracownicy sklepu zostali pozostawieni w ciemności i poinstruowani, aby nie rozmawiali z klientami na ten temat. Ich uczucia wahały się od frustracji po strach przed utratą pracy. Lokale Dome w Lincoln Park i na Starym Mieście zostały zamknięte we wtorek rano, a według jednego konta pracownicy musieli eksmitować kupujących w Lincoln Park, aby zamknąć sklep.

Według Outfox Hospitality, spółka joint venture pomiędzy dwoma podmiotami z siedzibą w Chicago, Outfox Hospitality składa wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 7. Biuletyn Substack Snaxshot. Jak potwierdził Eater, zwołano spotkanie na wtorek wieczorem, aby omówić z pracownikami przyszłość firmy. Outfox nie przesłał jeszcze formalnej prośby o komentarz, chociaż pracownicy nie mogą się doczekać informacji o Snaxshot w poniedziałkowe popołudnie. Według stanu na wtorek rano w aktach sądowych nie było żadnych depozytów. Około 1000 pracowników Outfox pracuje w kilku stanach, z czego około 100 jest zatrudnionych na pełen etat w Chicago. Nie podano żadnych zawiadomień W Illinois'Lub Teksas WARN Report Pages, który śledzi powiadomienia o masowych zwolnieniach. W Illinois dotyczy to firm zatrudniających 75 pracowników na pełen etat; Są prawnie zobowiązani do dostarczania zwolnień z 60-dniowym ostrzeżeniem. Ostrzeżenie nadal obowiązuje Jeśli firma ogłosi upadłość.

Firma opublikowała ogłoszenie Około 11:30 czasu środkowoeuropejskiego. Oto część oświadczenia. Nie było mowy o upadłości:

Ta decyzja nie została podjęta lekko i rozumiemy wpływ, jaki będzie ona miała na Ciebie i naszych lojalnych klientów, a także oddanych członków naszego zespołu. Pragniemy wyrazić naszą szczerą wdzięczność za wsparcie i opiekę przez te wszystkie lata. To był dla nas największy zaszczyt podnosić poziom życia codziennego i zapewniać wspaniałe doświadczenia zakupowe ludziom, którzy tak samo jak my kochają jedzenie. To był zaszczyt służyć Państwu i być częścią Waszego codziennego życia.

Snaxshot donosi, że w zeszłym tygodniu Dom's nie składał rutynowych zamówień; Sklep spożywczy ma dwie lokalizacje na terenie Chicago: Lincoln Park (w pobliżu granicy z Lakeview) i na Starym Mieście. Podczas poniedziałkowej wizyty na terenie Starego Miasta przejęto dział z produktami spożywczymi, w którym brakowało wielu artykułów spożywczych. Niektóre rzeczy, jak na przykład ogórki, już gniły. Jak podaje Snaxshot, kilku kluczowych członków kierownictwa Outfox rozpoczęło w zeszłym tygodniu skakanie po statku.

READ  Ceny złota osiągają 2200 dolarów, a srebro oczekuje lepszych wyników, twierdzi UBS

Dom's Kitchen & Market otworzył swoje pierwsze dwa sklepy w 2021 roku w Lincoln Park.
Barry Brecheisen/Eater Chicago

W lutym firma mianowała nowego dyrektora generalnego Roba Twymana, lekarza weterynarii pracującego w Whole Foods od 27 lat. Foxtrot zadebiutował w 2016 roku w Chicago jako aplikacja przeznaczona wyłącznie do dostawy, wykorzystująca dostawę alkoholu. Sprzedaż wzrosła podczas pandemii, a bary zostały zamknięte ze względu na środki ostrożności związane z koronawirusem. Jednak w miarę dojrzewania firma przekształciła się w nowoczesną alternatywę dla sklepów ogólnospożywczych, współpracując z uznanymi markami, takimi jak Pretty Cool Ice Cream i restauracja z makaronem Tortello. Zapewniło restauratorom kolejne miejsce do sprzedaży swoich towarów i budowania marki, zapewniając jednocześnie Foxtrot przewagę nad tradycyjnymi sklepami narożnymi.

W miarę jak jej ślad rósł, zaczęła zbierać miliony. Tylko w 2023 rFirma pozyskała finansowanie dłużne o wartości 18,6 miliona dolarów, rozszerzając działalność do 33 lokalizacji, głównie na czterech rynkach: Chicago, Austin, Teksas, Dallas i obszar Waszyngtonu. Firma zainwestowała w sklepy w najlepszych lokalizacjach, w tym w Fulton Market i Four Corners w Wicker Park, a do stworzenia Foxtrots zatrudniła Karen Herold — projektantkę restauracji, która pracowała w modnych miejscach, takich jak GT Fish & Oyster, Maple & Ash i Guinness Open Gate Brewery. W Chicago znajduje się 15 Foxtrotów, w tym w Willis Tower i dawnej Tribune Tower. Oprócz Willisa wszyscy znajdują się po północnej stronie. W styczniu 2023 roku sprowadzili gwiazdę Chicago Bulls, Zacha LaVine’a, aby drażnił współpracę dotyczącą cukierków. Przedstawiciele Foxtrot odwiedzili Chicago na początku tego roku i powiedzieli, że marka jest zainteresowana ekspansją na Nowy Jork.

Dom's ma historyczne powiązania ze sklepami spożywczymi w Chicago. Współzałożycielem i współprezesem sieci był Bob Mariano. Mariano przyjaźnił się z Dominickiem DiMatteo, znanym z Dominick's Finer Food. Pracował przez kolejne szczeble i ostatecznie został dyrektorem generalnym, ale odszedł po tym, jak Safeway kupił sieć. Założyłby nową markę Mariano's, która zadebiutowała w 2010 roku (do czasu uzyskania zgody władz federalnych Mariano's ma połączyć się z popularnym Chicago Joelem Osko).

Po tym, jak Kroger przejął Mariano's, Bob Mariano opuścił firmę w 2016 roku i ostatecznie był współzałożycielem Dome. Dom A miał zostać otwarty Lokalizacja latem w rzece North RiverOprócz Miejsce na rynku w Fulton. Kolejna witryna Kierował się na obrzeża Vernon Hills.

Dom's, sklep oscylujący między sklepem z podstawowymi artykułami spożywczymi a delikatesami, zadebiutował w 2021 roku na południowo-zachodnim rogu Diversey i Halsted w Lincoln Park. Druga lokalizacja została otwarta w listopadzie 2022 r. na Starym Mieście, a w przecięciu wstęgi uczestniczyła była burmistrz Chicago Lori Lightfoot, która słuchała, jak firma mówiła o ekspansji na całe Chicago; Celem Dome jest otwarcie 15 sklepów w Chicago do 2025 roku.

Lightfoot pochwaliła halę gastronomiczną Dom, która ma umowę z Bonci Pizza, popularną włoską pizzerią wspieraną przez Anthony'ego Bourdaina, na sprzedaż ciast. Zdaniem Lightfoota sklepy takie jak Dom's odegrały kluczową rolę w zapewnianiu niedrogiej gotowej żywności, ponieważ inflacja sprawiła, że ​​dla wielu osób restauracje stały się niedostępne.

Lokalizacja starożytnego miasta była kontrowersyjna. Przybycie Doma spowodowało opuszczenie Plum Market, sprzedawcy detalicznego z siedzibą w Michigan, który przez dziewięć lat znalazł wygodny dom przy Wells Street. Posiadłość Blooma była wściekła z powodu umowy, twierdząc, że została zawarta w tajemnicy i nie pozwoli im na negocjacje. Według Snaxshota najwyraźniej lokalizacja w Lincoln Park przynosiła zyski, podczas gdy Stare Miasto borykało się z trudnościami. Ani właściciele Bonci, ani Pretty Cool Ice Cream nie wiedzieli o zamknięciu, kiedy zadzwonili do nich we wtorek rano.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni pracownicy niepokoili się przyszłością Outfox, co stanowiło wyraźny kontrast w stosunku do wizerunku, jaki właściciel chciał kreować. Firma wykazała się ambicjami na początku roku, kiedy zmieniła palarnię kawy, wprowadzając La Colombe Café – Foxtrot Café była uważana za konkurencję dla sąsiednich kawiarni. Zaplanowali wyskakującą kolację, aby wzbudzić zainteresowanie nową przekąską. Dostrzegli potencjał w chipsach ziemniaczanych i innych przekąskach, w tym chipsach do hot dogów w stylu Chicago. Jednak w ciągu ostatnich dwóch tygodni pracownicy wyczuli kłopoty dla niegdyś obiecującej firmy.

Historia się rozwija i będzie aktualizowana w miarę pojawiania się kolejnych informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *