Jamaal Murray trafił w sygnalizator i objął prowadzenie 20-punktowym powrotem, a Lakers pokonali Nuggets 101-99.

DENVER (AP) Jamaal Murray nie widział nawet największego kosza w swojej karierze. Przynajmniej nie żył, nie żył.

W poniedziałkowy wieczór Murray trafił ponad Anthony'ego Davisa na odległość 5 metrów, zapewniając drużynie Denver Nuggets oszałamiające zwycięstwo 101-99 nad Los Angeles Lakers i powrót po 20-punktowej deficycie w drugiej połowie.

Murray upadł na ławkę rezerwowych Nuggets wraz z Davisem, gdy jego strzał trafił do siatki, a ryk kibiców wstrząsnął polem do gry.

„Straciłem równowagę i upadłem. Myślę, że AD stanęła mi na drodze lub ktoś stanął mi na drodze. Słyszałem, jak wszyscy krzyczeli, i wiedziałem, że wpadło” – powiedział Murray, którego wiadro zapewniło obecnym mistrzom NBA 10. zwycięstwo z rzędu Lakers byli atakowani przez kolegów z drużyny.

Co ważniejsze, Denver obejmuje prowadzenie 2:0 w pierwszej rundzie Konferencji Zachodniej, która w czwartkowy wieczór odbędzie się w Los Angeles w trzecim meczu.

Murray nie trafił 13 z pierwszych 16 strzałów, a kiedy wydawało się, że Nuggets przegrają z Lakers po raz pierwszy od 494 dni, był równie zdezorientowany, zdezorientowany i sfrustrowany jak każdy z jego kolegów z drużyny.

„Kiedy miałem problemy, mówiłem moim kolegom z drużyny: «Szukam cię» i każdy z nich kazał mi strzelać” – wspomina Murray, który właśnie to zrobił, zdobywając 6 z 8 punktów i 14 punktów. Czwartą kwartę zakończyliśmy z 20 punktami.

„Powiedzieli mi, żebym był agresywny, szukał tego, polował dalej, a gdy pozostały 2 sekundy, wiedziałem, że kiedy zrobię parę, następny musi spaść”.

Po tym, jak Michael Porter Jr. odbił niecelny rzut za trzy punkty LeBrona Jamesa na 13 sekund przed końcem i doprowadził do remisu na 99, trener Nuggets, Michael Malone, zdecydował się nie ogłaszać przerwy na żądanie.

„Mamy przerwę. Remis. Po co pozwalać im na ustawienie boiska?” – rozumował Malone. „Bo jeśli ustawią i wszystko zmienią, nie będzie można nawet wbić piłki do kosza. Chciałem się więc upewnić, że możemy się w to zaangażować i pozwolić grać naszym najlepszym graczom.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska: komunikaty na żywo i najnowsze wiadomości

Murray sfałszował rzut za trzy punkty, zamknął AD, a następnie przesunął go na miejsce po prawej stronie linii bazowej, aby uzyskać lepszy obraz sytuacji.

„To Jamal Murray” – powiedział Malone. „Umie walczyć, może walczyć, może walczyć. Widzi, jak ktoś wchodzi do akcji i nigdy nie cofa się przed tym momentem. To było niesamowite zagranie.

Nikola Jokic powiedział, że Murray „oddawał dzisiaj trudne strzały, ale nie trafiał w łatwe. To był właśnie taki mecz.

Poproszony o kontynuowanie tej ostatniej passy, ​​Davis po prostu powiedział: „Jamal Murray oddał strzał”, po czym wstał, odłożył mikrofon – nie w przenośni – i opuścił scenę po meczu.

Jokic zanotował triple-double z 27 punktami, 20 zbiórkami i 10 asystami. Porter dodał 22 punkty, a Aaron Gordon 14 punktów dla Denver.

Davis prowadził Lakers z 32 punktami, a James prowadził A's z 26 punktami Z głównymi urzędnikami zajmującymi się wołowiną D'Angelo Russell dodał 23, w tym siedem trójek, najwięcej w karierze w fazie play-off, w tym sześć w pierwszej połowie, dzięki czemu Lakers prowadzili do przerwy 59-44.

Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Lakers powiększyli przewagę do 68-48, a w czwartej kwarcie nadal prowadzili różnicą 10.

„Nie mam meczu, w którym zdobędę 20 punktów” – powiedział Malone. „Musisz dalej się wycofywać”.

Tak właśnie zrobili i w końcu doprowadzili do remisu przy wyniku 95 po rzucie za trzy punkty Portera na 1:15 przed końcem szalonej ostatniej minuty.

„20-punktowa przewaga w tej lidze nie jest bezpieczna, szczególnie w starciu z obrońcami tytułu” – powiedział James. „Musimy spisać się lepiej. Mieliśmy jednak swoje szanse.