Spam pochodził z domu: jak inteligentny telewizor może spowolnić działanie komputera z systemem Windows

Zbliżenie / Mam setki identyfikatorów UUID i muszę krzyczeć.

Obrazy Getty’ego

Nowoczesny „inteligentny” telewizor jest tym, o co wielu z nas pyta. W zamian za połączenie Cię z niektórymi usługami przesyłania strumieniowego, z których korzystasz, telewizor będzie zbierać dane, wyświetlać reklamy i służyć jako kolejny wektor dla złych aktorów. Jednak w kilku zgłoszonych przypadkach nowoczesny telewizor z dostępem do Internetu został oskarżony o ataki nie na prywatność, gałki oczne czy hasła, ale na zupełnie inny komputer.

Telewizor, o którym mowa, to telewizor Hisense, a komputer to komputer PC z systemem Windows, konkretnie należący do firmy Priscilla Snow Muzyk lub muzyk i projektant dźwięku w Montrealu w Quebecu. Ha Napisała o swoich doświadczeniach z Hisense Czyta się to jak puzzle. Oczywiście, ponieważ znasz już przestępstwo i sprawcę, to raczej tak A Colombo epizod. Tak czy inaczej, jest to thriller o bardzo specyficznym napięciu, w które nie mogę uwierzyć, że zostało naprawione.

Ustawienia, klawiatury, zdalne pulpity i paski zadań w końcu znikają

Komputer Snowa z systemem Windows napotkał „pewne problemy w ciągu ostatnich kilku lat” – napisał Snow 19 kwietnia. I nie można było na przykład otworzyć ustawień wyświetlania. Interfejs klawiatury MIDI przestał działać. Menedżer zadań zacznie się zawieszać, dopóki nie zostanie zamknięty na siłę. Karty przechwytujące wideo miały problemy z połączeniem. Jak podkreśla Snow, każdy, kto ma doświadczenie z komputerem z systemem Windows, na którym zainstalowano wiele programów, może w myślach skreślić większość z nich lub przynajmniej ukryć je do czasu kolejnej ponownej instalacji.

Następnie, próbując dowiedzieć się, dlaczego sesja zdalnego pulpitu nie działa, paski zadań na komputerze Snowa zniknęły. Komputer nie chce uruchomić żadnych paneli ustawień. Po aktualizacji sterowników i ponownym uruchomieniu komputera paski zadań wróciły, ale tylko na sześć dni. Snow szukała rozwiązań i po użyciu „dokładnie odpowiedniego ciągu w moim wyszukiwaniu” znalazła je Temat Reddita Który doprowadził do Pytanie do pomocy technicznej Microsoftuwszystkie opisujące ten sam rodzaj widmowych problemów, na które z biegiem czasu bez wyraźnego powodu cierpiał jej komputer.

READ  Intel Arrow Lake-S będzie od 6% do 21% szybszy niż Raptor Lake-S, a grafika Xe-LPG wykazuje nawet 2,4-krotną poprawę

Użytkownik Narayan B napisał na forum Microsoftu, że problem polega na tym, że Hisense TV generuje „losowe identyfikatory UUID w celu wykrycia sieci UPNP co kilka minut”. Wygląda na to, że system Windows nie wie, dlaczego urządzenie rutynowo to robi, widzi te zastępcze urządzenia Hisense i dodaje je do siebie Rama sprzęgająca urządzeniaAlbo dupa. Ta usługa, pełna przyciągających uwagę urządzeń, może wyłączyć menedżera zadań, Bluetooth, aplikacje konfiguracyjne, eksplorator plików i nie tylko.

Rozwiązaniem jest usunięcie setek kluczy z rejestru. Narayan B napisał, że zauważył już, jak jego telewizor Hisense zalewa systemy wykrywania urządzeń z systemem Windows, ale „nie sądził, że system Windows poniesie z tego powodu stratę”. Snow zrobiła to samo i wszystko – Menedżer zadań, klawiatura MIDI, Pulpit zdalny, a nawet monitor CRT, który, jak przypuszczała, był uszkodzony – znów zaczęło działać.

UUID, UPNP, DAF i setki kluczy rejestru

Oprócz usuwania setek klawiszy poprzez obsesyjne naciskanie klawiatury, Snow zauważyła w czatach towarzyszących jej postowi, że wyłączyła opcję „Automatycznie konfiguruj urządzenia sieciowe” w ustawieniach „Sieci prywatnej” systemu Windows. Oczywiście zaleca, aby nie kupować tego samego Hisense 50Q8G, które kupiła, a przynajmniej nie mieć go w tej samej sieci.

Zagadka została rozwiązana, ale sprawca wciąż jest na wolności. Lub winowajcy — liczba mnoga — w zależności od tego, jak Twoim zdaniem komputer PC z systemem Windows powinien współdziałać ze zmiennokształtnym telewizorem.

Ars skontaktował się z Hisense w celu uzyskania komentarza i zaktualizuje post, jeśli otrzymamy odpowiedź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *