Francja zakazuje krajowych lotów krótkodystansowych

  • Prawo zasadniczo zabrania publicznych lotów krajowych między francuskimi miejscami docelowymi, gdy dostępna jest podróż pociągiem krótsza niż 2 godziny i 30 minut.
  • World Wildlife Fund opisuje wpływ lotnictwa na środowisko jako „jedno z najszybciej rozwijających się źródeł emisji gazów cieplarnianych napędzających globalne zmiany klimatu”.

Samolot na niebie Francji. Tamtejszy rząd chce ograniczyć loty krótkodystansowe w kraju, aby zmniejszyć emisje.

Alana Beatona | Norfoto | Obrazy Getty’ego

Francuski zakaz lotów krajowych na krótkich dystansach, gdy istnieją alternatywne podróże pociągiem, wszedł w życie w tym tygodniu, a jeden z prawodawców określił go jako „niezbędny krok” w wysiłkach tego kraju na rzecz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

opublikowane prawo dekretemOgólne loty krajowe między miejscami docelowymi we Francji są zasadniczo zabronione, jeśli dostępna jest podróż pociągiem krótsza niż 2 godziny i 30 minut.

Francja jest domem dla rozległej sieci kolei dużych prędkości. Według tłumaczenia CNBC zamiana lotu ma zastosowanie tylko wtedy, gdy podróż pociągiem „zapewnia zadowalającą usługę alternatywną”.

Oznacza to, że przepisy mają wpływ na publiczne loty pasażerskie między Paryżem-Orly a miastami takimi jak Bordeaux, Nantes i Lyon. Nie dotyczy to lotów łączonych.

W oświadczenie Minister transportu Clement Bonn, w tłumaczeniu CNBC, nazwał to posunięcie „fundamentalnym krokiem i mocnym symbolem w polityce ograniczania emisji gazów cieplarnianych”.

Bunn powiedział również, że zakaz był „pierwszym na świecie, który jest w pełni zgodny z polityką rządu mającą na celu zachęcanie do korzystania ze środków transportu, które emitują mniej gazów cieplarnianych”.

Przeczytaj więcej o samochodach elektrycznych z CNBC Pro

World Wildlife Fund opisuje wpływ lotnictwa na środowisko jako „jedno z najszybciej rozwijających się źródeł emisji gazów cieplarnianych napędzających globalne zmiany klimatu”.

WWF twierdzi również, że podróżowanie samolotem jest „obecnie najbardziej emisyjną czynnością, jaką osoba może podjąć”.

READ  Moskiewskie standardowe koce przeciwśniegowe

Wiadomości z Francji pojawiają się, gdy trwa szersza debata na temat opłat za prywatne odrzutowce. w marcu 2023 r. Analiza opublikowana przez Greenpeace Pokazało, że liczba lotów prywatnymi odrzutowcami w Europie w ubiegłym roku wzrosła o 64% do rekordowego poziomu 572 806.

Korzystanie z prywatnych odrzutowców przez superbogatych wywołuje wiele dyskusji.

podczas Wywiad BBC Na początku tego roku współzałożyciel Microsoftu, Bill Gates, został poproszony o opinię w sprawie oskarżenia, że ​​korzystanie z prywatnego odrzutowca przez działacza na rzecz zmian klimatu jest hipokryzją.

Gates, z którym rozmawiano w Kenii, odpowiedział: „Cóż, kupuję złoty standard finansowania (firma usuwająca dwutlenek węgla) Climeworks, aby wykonać bezpośrednie przechwytywanie powietrza, które znacznie przekracza ślad węglowy mojej rodziny”.

„I wydaję miliardy dolarów na… innowacje klimatyczne. Więc wiesz, czy powinienem po prostu zostać w domu i nie przyjeżdżać do Kenii, aby dowiedzieć się więcej o rolnictwie i malarii?”

Miliarder dodał, że „czuł się komfortowo z myślą, że jestem nie tylko częścią problemu z wypłatą, ale także z miliardami, które wydaje Breakthrough Energy Group, i że jestem częścią rozwiązania”.

Sektor bezpośredniego przechwytywania z powietrza ma wprawdzie znaczących zwolenników, ale także stoi przed wyzwaniami. Międzynarodowa Agencja Energetyczna zauważa, że ​​wychwytywanie dwutlenku węgla z powietrza „wymaga więcej energii, a zatem jest droższe niż wychwytywanie go ze źródła stacjonarnego”.

Dodaje, że technologie takie jak bezpośrednie wychwytywanie z powietrza „nie zastępują redukcji emisji ani nie usprawiedliwiają spóźnionych działań, ale mogą być ważną częścią zestawu opcji technologicznych wykorzystywanych do osiągnięcia celów klimatycznych”.

— Sam Meredith z CNBC przyczynił się do powstania tego raportu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *