FSG oferuje Liverpool na sprzedaż

Fenway Sports Group (FSG) wystawiła Liverpool na sprzedaż.

Dla zainteresowanych została przygotowana kompletna prezentacja sprzedaży.

FSG rozważało możliwości w przeszłości, ale zdecydowało się ich nie rozwijać. Nie jest jasne, czy ostatecznie dojdzie do porozumienia, ale FSG wzywa do składania ofert.

Do pomocy w tym procesie zatrudniono Goldman Sachs i Morgan Stanley.

Oświadczenie FSG, które jest również właścicielem Boston Red SoxDla mnie sportowiec Brzmiało to: „Niedawno pojawiło się wiele zmian we własności i pogłoski o zmianach we własności w EPL Kluby i nieuchronnie są regularnie pytane o własność Fenway Sports Group Liverpool.

„FSG wielokrotnie otrzymywało wyrazy zainteresowania od stron trzecich chcących zostać udziałowcami Liverpoolu. FSG wcześniej powiedziało, że zgodnie z właściwymi warunkami, rozważymy nowych udziałowców, jeśli leży to w interesie Liverpoolu jako klubu.

– FSG pozostaje w pełni zaangażowane w sukces Liverpoolu, zarówno na boisku, jak i poza nim.

Grupa jest właścicielem Liverpoolu od października 2010 roku, kiedy to kupiła klub od George’a Gilletta Jr. i Toma Hicksa.

W tym czasie Liverpool wyznaczył Jurgena Kloppa na trenera. Swój pierwszy tytuł w Premier League zdobyli w latach 2019-20, co było również ich pierwszym od 30 lat. Oni też schwytali Puchar FAI Puchar Carabao i Liga Mistrzów.

głębiej

FSG i wojny kulturowe w Liverpoolu

W okresie własności FSG Anfield zmieniło właściciela, z nową trybuną główną wartą 110 milionów funtów, podczas gdy trybuna Anfield Road jest przebudowywana. Ten projekt o wartości 80 milionów funtów zostanie ukończony latem przyszłego roku i zwiększy wydajność do około 61 000.

FSG nadzorowało również przeniesienie klubu z Melwood do nowego, wartego 50 milionów funtów centrum szkoleniowego w Kirkby.

Jest własnością głównie Johna W. Henry’ego, który był jednym z założycieli wraz z prezesem Tomem Wernerem. FSG jest również właścicielem Red Sox, sieci telewizyjnej NESN oraz 50 procent Roush Fenway Racing i Fenway Sports Management.

READ  Scotty Scheffler wygrywa Masters 2022, pierwszą specjalizację w swojej karierze, po dominującym występie

pogłębiać

głębiej

Fenway Sports Group: Co dalej?

FSG sprzedało w zeszłym roku 11-procentowy udział w firmie za 750 milionów dolarów (655 milionów funtów) RedBird Capital Partners, a później kupił pakiet kontrolny w najwyższej klasie hokejowej drużynie NHL, Pittsburgh Penguins.

Pojawiły się kontrowersyjne elementy dotyczące własności klubu przez FSG. W 2019 roku znaleźli się pod ostrzałem po tym, jak klub próbował zarejestrować nazwę Liverpool, a grupa fanów Spirit of Shankly prowadziła kampanię przeciwko temu ruchowi.

Liverpool był także jedną z sześciu drużyn w Premier League, które w zeszłym roku poniosły porażkę w Lidze Europy. Po protestach wycofali się z projektu. Henry publicznie przeprosił fanów.

Kiedy mówi Werner sportowiec W maju upierał się, że FSG nigdzie się nie wybiera. Powiedział: „Tak, nadal uważamy to za projekt długoterminowy. Jesteśmy głodni, aby zdobyć więcej tytułów dla klubu. „

Ostatnim przejęciem czołowego klubu w Premier League był zakup prowadzony przez Todda Buhli Chelseaco kosztowało 2,5 miliarda funtów szterlingów.

pogłębiać

głębiej

Wewnętrzna historia romansu FSG z Liverpoolem i Boston Red Sox

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *