Fundusze ETF na Bitcoin – czyż nie jest to katalizator, o którym większość ludzi myśli, że będzie w 2024 roku?

  • Fundusz ETF Bitcoin firmy Grayscale odnotował ujemny odpływ w wysokości ponad 43 milionów dolarów, co doprowadziło do odpływów do innych produktów.
  • Jednak rynek Bitcoina nie został przez to szczególnie dotknięty

To był powolny miesiąc dla amerykańskich funduszy ETF Bitcoin, które kiedyś były chwalone jako duży katalizator hossy w 2024 r., podczas której Bitcoin mógł wzrosnąć nawet do 100 000 dolarów. W rzeczywistości zaledwie wczoraj produkty zaobserwowały wypływy w wysokości około 11,3 miliona dolarów z powodu skali szarości.

Zmiana nastrojów inwestorów?

Informacja z Quinglass Ujawniło niepokojącą tendencję dla GBTC firmy Grayscale, która w dalszym ciągu krwawi, gdy z funduszu ucieka 43,4 mln dolarów. Pomimo tego exodusu, w ubiegły piątek GBTC miało krótką chwilę wytchnienia i niespodziewany napływ 60 milionów dolarów, co wskazywało na jego silną obecność na rynku.

Z drugiej strony optymizm wydaje się promieniować w przypadku funduszu ETF IBIT Bitcoin firmy BlackRock, który otrzymał kwotę 14,2 miliona dolarów. To odbicie pokazuje obraz rosnącego zaufania inwestorów do funduszu ETF Bitcoin. Fundusz ETF Wise Bitcoin firmy Fidelity również nie pozostał daleko w tyle, odnotowując wzrost o 2,7 miliona dolarów.

Uwagę inwestorów przykuł także fundusz ETF BITB firmy Bitwise, który zebrał 6,8 mln dolarów i w czwartek stał się faworytem z wpływami na poziomie 11,5 mln dolarów, podczas gdy jego konkurenci pozostali w tyle. Tymczasem fundusz ETF Ark 21shares (ARKB) otrzymał tego samego dnia falę wsparcia w wysokości 4,4 mln dolarów. Fundusze BTCO WisdomTree i fundusze ETF EZBC Bitcoin Franklin Templeton odnotowały skromniejsze zyski, przy napływach odpowiednio 2,2 mln dolarów i 1,8 mln dolarów.

źródło: Coinglas

To był spokojniejszy dzień dla funduszy ETF firm Hashdex, VanEck, Valkyrie i Invesco Galaxy, które nie odnotowały żadnych nowych napływów, co wskazuje na potencjalny brak zainteresowania produktami Bitcoin ETF wśród inwestorów instytucjonalnych.

READ  Czy jest już za późno na zakup akcji AMD?

Od momentu powstania fundusze te odnotowały łącznie napływ 12,1 miliarda dolarów, przy czym lwią część przypadły gigantom takim jak iShares firmy BlackRock i Fidelity Investments. Pomimo podobnych wyników we wszystkich przypadkach, ze stopą zwrotu na poziomie około 28%, reakcje inwestorów były bardzo zróżnicowane.

Największy przegrany? Skala szarości. Od czasu przekształcenia fundusz odnotował oszałamiającą kwotę 17,2 miliarda dolarów wypłat. Nawet po obniżeniu opłat opłaty Grayscale pozostają znacznie wyższe niż u konkurencji, która w większości oscyluje wokół wskaźnika kosztów od 0,20% do 0,25%.

Tymczasem Quinglass otwarty Grayscale nadal posiada około 293 BTC o wartości 18,4 miliona dolarów.

źródło: Coinglas

Wypływy do produktów kryptowalutowych ETF nie ograniczają się do samych Stanów Zjednoczonych.

A właściwie dane pokazać się Z funduszy ETF typu Spot Bitcoin w Hongkongu w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano wypływ ponad 5,5 miliona dolarów, co wskazuje na ogólną utratę zainteresowania produktami.

źródło: Coinglas

A co z Bitcoinem?

Wśród tego Bitcoinowi udało się utrzymać swoją pozycję. W czasie prasy król kryptowalut nadal był w stanie oscylować powyżej 63 000 dolarów, przy wzroście o 4% w ciągu ostatnich 24 godzin. Według danych z. społeczność jest obecnie w 78% optymistyczna wobec BTC Królowa Gekko.

Halving Bitcoina nie przyniósł rezultatów, na które wielu z nas liczyło i od tego czasu wszystkie 10 największych kryptowalut notuje w większości wzrosty. Uczucia Przez inwestorów, a czasem nawet traderów.

Jednakże, gdy sceptycyzm osiąga swój szczyt, ciągłe wycofywanie się drobnych inwestorów może, jak na ironię, utorować drogę Bitcoinowi i podobnym kryptowalutom do powrotu wraz ze zbliżaniem się lata, sygnalizując potencjalny reset niestabilnych cykli na rynku kryptowalut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *